اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دانلود کتاب آموزشی QT

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دانلود کتاب آموزشی QT

سلام بچه ها
    امروز می خوام سه تا کتاب توپ آموزشی یه مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و سرآیندهای نوشته‌شده به زبان سی++ که بهش میگن QT رو براتون بذارم.

توصیه میکنم همه اونایی که می خوان برنامه نویسی انجام بدن از این QT استفاده کنن. به نظر من مزایایی داره که VS نداره.

1- مجانیه
    2- تقریبا همه OS ها رو پشتیبانی میکنه
    3- واسه اونایی که برقی هستن و قبلا واسه کاراشون از C/C++ استفاده میکردن(مخصوصا اونایی که با میکروکنترلر کار میکردن) واقعا عالیه و نیازی نیست زبون دیگه رو یاد بگیرن(واسه ارتباط کامپیوتر و میکرو)
    و...

حالا بریم سراغ کتاب ها. من این کتاب ها رو به عشق شما پ کردم پس حتما استفاده کنید(هر چند که خود کامپایلر واقعا عالی پشتیبانی میشه و شاید به کتاب آموزشی نیازی نباشه)!

دانلود کتاب آموزشی QT

پاسخ : دانلود کتاب آموزشی QT

QT کامپایلر نیست یک کتابخانه است .

3- واسه اونایی که برقی هستن و قبلا واسه کاراشون از C/C++ استفاده میکردن(مخصوصا اونایی که با میکروکنترلر کار میکردن) واقعا عالیه و نیازی نیست زبون دیگه رو یاد بگیرن
    فکر نمیکنم برای برنامه نویسی میکرو کنترلر کاربردی داشته باشه
    از جمله ی رفتگان این راه دراز
    باز آمده ای کو که به ما گوید راز
    هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
    چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mori64
      عذر خواهی میکنم. توی این مورد اشتباه کرده بود. حواسم نبود. حق با شماست. دوباره عذرخواهی میکنم.

نوشته اصلی توسط mori64
      منظور من واسه خود میکرو نبود. دیدین بعضی بچه ها می خوان با PC با میکرو ارتباط داشته باشن. من منظورم این بود.

دیدگاه

ویرژال استدیو 6 دارم.
        2012 که 2 گیگ هست!!!باید برم بخرم.
        تازه اینطور که من فهمیدم باید سی هم بلد باشیم،من از سی هیچی نمیدونم ،
        این آموزشهایی که گزاشتین همه اینگلیسی هست که ،زیاد نمیفهمم،تاز مثال هاش هم سی هست ،دیگه اونم نمیفهمم.
        پس اول باید سی یاد بگیرم حالا نه بطور کامل ،بعد بیام سر وقت این کیوت که کارم و راحتتر کنه.
        آموزش فارسیش نیست؟
        ویرژال استودیو و کیوت چه ربطی به هم دارن؟چرا باید ویرژال اسبدیو هم داشته باشم در کنارش؟
        میرم دنبال سی ،حالا دیگه همچی اومد دستم،میدونم باید چیکار کنم.ازت ممنونم.

به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
          ویرژال استدیو 6 دارم.
          2012 که 2 گیگ هست!!!باید برم بخرم.
          تازه اینطور که من فهمیدم باید سی هم بلد باشیم،من از سی هیچی نمیدونم ،
          این آموزشهایی که گزاشتین همه اینگلیسی هست که ،زیاد نمیفهمم،تاز مثال هاش هم سی هست ،دیگه اونم نمیفهمم.
          پس اول باید سی یاد بگیرم حالا نه بطور کامل ،بعد بیام سر وقت این کیوت که کارم و راحتتر کنه.
          آموزش فارسیش نیست؟
          ویرژال استودیو و کیوت چه ربطی به هم دارن؟چرا باید ویرژال اسبدیو هم داشته باشم در کنارش؟
          میرم دنبال سی ،حالا دیگه همچی اومد دستم،میدونم باید چیکار کنم.ازت ممنونم.
          آره. C/C++آ‌ رو باید یادبگیری.
          توی همون تاپیک رابعوس برات فیلم آموزشی C/C++آ‌گذاشته بود. خب اون که خیلی خوب بود.
          اگه دنبال آموزش فارسی QT میگردی اینجا توی همون لینک رابعوس فیلم آموزشی فارسی بود. اینجا:

مجموعه های آموزشی کیوت

واسه شروع باید از اولی شروع کنی که فیلمش رو می تونی از اینجا بگیری:

آموزش کیوت از صفر صفر (جمع بندی)

کیوت کامپایلر نیست. یه مجموعه کتابخونه هستش که باهاش برنامه می نویسی. بعد با یه کامپایلر مثل ویژوال استدیو برنامه هاتو کامپایل میکنی. توی عکس خودت یادته چند تا بود واسه ویندوز؟ منظورم اینه:

اگه دقت کنی واسه چند تا کامپایلر کیوت تهیه شده. اسم کامپایلرها توی پرانتز هست.
          آدم سریشی هستی و از سوال کردن شرم نمیکنی. به نظر من آینده خوبی داری. همین طور باش و ادامه بده. من مطمئنم از ما هم می تونی بزنی جلو. :nerd:

دیدگاه

ما نوکر شما هستیم و استاد مایی شما :applause:قصدم جلو زدن از کسی نیست :فقط یاد بگیرم
            اولا ممنون که اطلاعاتتون رو در اختیار من قرار میدین.
            دوما بله این لینکهایی که دادین و من رفتم واقعا با یاد گرفتن کیوت از شر بعضی دستورات راحت میشن،
            سوما بله من وقتی که حس کنم مغزم به اطلاعاتی نیاز داره میرم دنبالش و به جواب میرسم ،تا مغزم بتونه تصمیمات خوبی با اطلاعاتی که داره بگیره ،بخاطر همین زیاد تحقیق میکنم و سوال میپرسم ، :.البته همش سعی میکنم به کسی بی احترامی نشه.

سلام c و c++
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نمیشه بیشتر توضیح بدید کار این qt چیه ؟
              مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

QT یه framework برای زبان سی++ هست. ساخت UI و ارتباط و این حرف ها تو زبان سی به دلیل اینکه سطح پایین هستند کار سختی هست ولی با استفاده از QT میشه به سادگی که توی C# برنامه ایجاد میشه در سی++ هم ساخت. تازه فقط محدود به ویندوز نیست و روی لینوکس,مک,اندروید (هنوز کامل نشده) , IOS و..... خروجی گرفت. دلیل این انعطاف قدرت اجرا شدن سی بر روی پلتفرم های مختلف فقط با تعویض کامپایلر هست.
                QT مستقیما با کارت گرافیک در ارتباط هست و پشتیبانی کامل در open gl برای رسم و سایه زدن و... داره.
                QT توانایی کار توی سیستم های embedded رو هم داره و کلی قابلیت جالب تو سایتش گزاشته که میتونید ببینید.
                QT توانایی کار مستقیم روی FB لینوکس رو داره پس حتما نیازی به داشتن محیط X نیست وفقط وجود کرنل کفایت میکنه.
                QT بعد از مدتی QML رو معرفی کرد که زبانی شبیه به جاوا اسکریپت هست و به وسیله اون میشه UI های واقعا قوی ایجاد کرد (بدون استفاده از سی++ )
                QT دنیای بزرگی داره و محدود به یه قالب کلی نیست واسه همین توضیح کاملش این جا نمی گنجه. درست هم هست که بیس کار سی++ هست ولی فقط دونستن سی++ برای کار با QT کافی نیست. (خود QT رو هم باید یاد بگیرید)
                اگر سی++ رو دوست ندارید میتونید با QML کار کنید....
                [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

خود کیو تی رو از کجا دانلود کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
                    خود کیو تی رو از کجا دانلود کنیم
                    http://qt-project.org/downloads
                    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                      QT یه framework برای زبان سی++ هست. ساخت UI و ارتباط و این حرف ها تو زبان سی به دلیل اینکه سطح پایین هستند کار سختی هست ولی با استفاده از QT میشه به سادگی که توی C# برنامه ایجاد میشه در سی++ هم ساخت. تازه فقط محدود به ویندوز نیست و روی لینوکس,مک,اندروید (هنوز کامل نشده) , IOS و..... خروجی گرفت. دلیل این انعطاف قدرت اجرا شدن سی بر روی پلتفرم های مختلف فقط با تعویض کامپایلر هست.
                      QT مستقیما با کارت گرافیک در ارتباط هست و پشتیبانی کامل در open gl برای رسم و سایه زدن و... داره.
                      QT توانایی کار توی سیستم های embedded رو هم داره و کلی قابلیت جالب تو سایتش گزاشته که میتونید ببینید.
                      QT توانایی کار مستقیم روی FB لینوکس رو داره پس حتما نیازی به داشتن محیط X نیست وفقط وجود کرنل کفایت میکنه.
                      QT بعد از مدتی QML رو معرفی کرد که زبانی شبیه به جاوا اسکریپت هست و به وسیله اون میشه UI های واقعا قوی ایجاد کرد (بدون استفاده از سی++ )
                      QT دنیای بزرگی داره و محدود به یه قالب کلی نیست واسه همین توضیح کاملش این جا نمی گنجه. درست هم هست که بیس کار سی++ هست ولی فقط دونستن سی++ برای کار با QT کافی نیست. (خود QT رو هم باید یاد بگیرید)
                      اگر سی++ رو دوست ندارید میتونید با QML کار کنید....
                      سلام دوست عزیز / ظاهرا لینک غیر فعال شده. اگر امکانش هست مجددا پلود کنید. ممنونم

نوشته اصلی توسط meerkat

پس زنده باد اکلیپس :job:
                      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                      // - - - - - - - - - -
                      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                      // - - - - - - - - - -
                      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

چند سالی میشه واسه کارهام از کیوت استفاده کردم و میکنم.
                        واقعا پایداری و سرعت اجرای کدش از دات نت بیشتره.

اینکه یکی از دوستان c/c++ بودنش رو مزیت نمیدونه واسه ما الکترونیکیا رو رد میکنم. دقیقا تو یه پروژه که نمایشگر رنگی داشتم و یه سری پردازش گرافیکی که ناچارا پیکسلی انجامش میدادم یه قطعه کد محاسباتی حدودا سنگین و شلوغ پلوغ رو بدون تغییر هم تو نرمافزار دستگاه و هم تو دستگاه استفاده کردم. فکر تبدیل کد به اون بی سر و تهی هم سر درد میاره. مشترک بودن زبان به نظرم برای ما الکترونیکیا خیلی مهمه. و اینکه اون حجم پردازش پیکسلی تو دات نت میتونست دائما سی پی یو رو بالای پنجاه درصد نگه داره ولی اینجا با 5 درصد اشغال دائم سی پی یو کار انجام شد. و اینکه خروجی c/c++ خیلی تر و تمیز تر از خروجیهای دات نت هستش و فقط با یک فایل exe رو بدون نیاز به هیچ فایل دیگه برنامه تو کامپیوترهای دیگه اجرا میشه.

و دلیل بزرگش همون طور که روحالامین گفته رایگان بودنشه.

---------------------------

کتابهای اموزش کیوت تو اینترنت زیاد هست. و البته هیچ چیز جای اسیستنت خود کیوت رو نمیگیره که فوقالعاده کامل و جامع ه.
                        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeid.exe
                          سلام دوست عزیز / ظاهرا لینک غیر فعال شده. اگر امکانش هست مجددا پلود کنید. ممنونم

پس زنده باد اکلیپس :job:
                          ماجرای اکلیپس چیه ؟
                          إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                          کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط " سید محمد "
                            ماجرای اکلیپس چیه ؟
                            زبان برنامه نویسی جاوا زبانی است که تحت انحصار هیچ شرکت و هیچ فرد خاصی نیست و به صورت سورس باز و همگانی در حال توسعه و پیشرفته.
                            و میشه گفت شاید دلیل ناشناسی اون اینه که یک مرکز اصلی و قوی برای تبلیغات و مانور مثل مایکروسافت نداره. البته نمیشه گفت که جاوا فاقد چنین مرکزیه ولی میشه این طوری گفت که جاوا فاقد یک مرکز و یک صاحب واحد میباشد تا توسعه اش بدن.
                            اما در هر زبان برنامه نویسی یک IDE یکی از همین سیسات هاست که در بالا اشاره شد . مایکروسافت برای محصولاتش ویژوال استادیو رو عرضه کرده ولی جاوا در حال حاضر چندین IDE قوی برای توسعه از طرف شرکت های مختلف و معتبر و با کیفیت ها و قیمت های گوناگون داره از جمله NetBeans(Sun) , JDevelopers(Oracle) , Eclipse(IBM) , ....... از جمله محیط هایی که به صورت مجانی و قوی عرضه شده همین Eclipse هست که تحت لیسانس GPL و سورس باز میباشد.
                            این محیط توسعه روند جدید رو در پیش گرفته. وقتی این محیط رو بصورت معمولی و عادی دانلود کنید امکانات بسیاری در اختیارتان قرار نمیدهد و حتی روند برنامه نویسی ویژوال (مثل طراحی فرم و ...) را ندارد و حتی برنامه نویسی تحت وب و خیلی از گزینه ها رو پشتیبانی نمیکند.
                            اما در عوض این سیستم طی روند جدیدی به افراد اجازه میدهد تا اجزا وافزودنی های خاض خودش (Plug-In) را نوشته و از آن استفاده کنند. اما خبر بهتر آنکه گروه توسعه دهنگان این ای دی ی پلاگین های مورد نیاز رو هم جدا نوشتند و برای دانود بصورت مجانی گذاشتند. مثلا برای طراحی و توسعه محیط تحت وب در اکلیپس یک پلاگین پر طرفدار بنام WebTools وجود دارد که تمامی نیازهای برنامه نویسی تحت وب از دیتا بیس تا طراحی css ها رو پشتیبانی میکنه. همچنین پلاگین های زیادی برای ابزار مدلینگ و یا طراحی گرافیکی و .... طراحی شده.
                            از طرف دیگه شرکت های مختلف هم برای اکلیپس پلاگین نوشتند و میفروشند .
                            اما خبری که میخواستم بدم این بود که ورژن جدید این محیط با قابلیت های جدید و چشمگیر نسبت به ورژن های قبل ارائه شده و برای دانلود بر روی سرور های مختلف قراره گرفته

ما شاید برای افراد جالب باشه که این محیط فقط و فقط برای زبان برنامه نویسی جاوا نیست و پلاگین هایی برای زبان های برنامه نویسی C/C++ , php , COBOL , Fortran را نیز دارد .

(نقل قول)
                            // - - - - - - - - - -
                            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                            // - - - - - - - - - -
                            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                              چند سالی میشه واسه کارهام از کیوت استفاده کردم و میکنم.
                              واقعا پایداری و سرعت اجرای کدش از دات نت بیشتره.

اینکه یکی از دوستان c/c++ بودنش رو مزیت نمیدونه واسه ما الکترونیکیا رو رد میکنم. دقیقا تو یه پروژه که نمایشگر رنگی داشتم و یه سری پردازش گرافیکی که ناچارا پیکسلی انجامش میدادم یه قطعه کد محاسباتی حدودا سنگین و شلوغ پلوغ رو بدون تغییر هم تو نرمافزار دستگاه و هم تو دستگاه استفاده کردم. فکر تبدیل کد به اون بی سر و تهی هم سر درد میاره. مشترک بودن زبان به نظرم برای ما الکترونیکیا خیلی مهمه. و اینکه اون حجم پردازش پیکسلی تو دات نت میتونست دائما سی پی یو رو بالای پنجاه درصد نگه داره ولی اینجا با 5 درصد اشغال دائم سی پی یو کار انجام شد. و اینکه خروجی c/c++ خیلی تر و تمیز تر از خروجیهای دات نت هستش و فقط با یک فایل exe رو بدون نیاز به هیچ فایل دیگه برنامه تو کامپیوترهای دیگه اجرا میشه.

و دلیل بزرگش همون طور که روحالامین گفته رایگان بودنشه.

---------------------------

کتابهای اموزش کیوت تو اینترنت زیاد هست. و البته هیچ چیز جای اسیستنت خود کیوت رو نمیگیره که فوقالعاده کامل و جامع ه.
                              سلام ، شما روی راسپبری هم اجرا کردید؟ اگر بله ، با چه سیستم عاملی؟
                              // - - - - - - - - - -
                              // - - - - - - - - - -
                              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X