ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: AtmelStudio

2010/08/01
    170
    4

AtmelStudio

سلام
    از دوستان صاحبنظری که در زمینه استفاده و نحوه کاربری کامپایلر Atmel Studio مطلبی دارند خواهشمند است مطالب و دانش و تجربه عملی خویش مخصوصا در زمینه برنامه نویسی xmega تحت این کامپایلر را جهت استفاده هر چه بیشتر سایر دوستان در این تاپیک قرار دهند.
    مشخصات من در لینک زیر
    Hidden Content www.*********
    2012/12/30
    بوشهر
    3,215
    1,148

پاسخ : AtmelStudio

سلام
    تا دلتون بخواد تو نت درباره استفاده از XMEGA توی نت مطلب هست. اصلا دوردانه شرکت اتمل همین XMEGA هستش. با یه جستوجو ساده فکر کنم خیلی مطلب گیرتون بیاد خصوصا انگلیسی.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/08/01
    170
    4

جناب rozeh
    هدف بنده از ایجاد این پست, گردآوری مطالب دوستان در خصوص استفاده از کامپایلر Atmel Studio بود و نحوه برنامه نویسی xmega تحت این کامپایلر,نه جمع آوری مطالب xmega.
    حال دوستان عزیز مخصوصا استاد کی نژاد اگر مطلب و یا آموزه ای در این خصوص دارند قطعا بسیار مورد استفاده بنده و سایر دوستان خواهد بود.
    مشخصات من در لینک زیر
    Hidden Content www.*********
    2011/04/28
    اذربايجان شرقي
    202
    0

با سلام
    براي کامپايلر مورد نظر آموزش خوبي براي ورژن 5 توسط دوستان در سايت ارائه شده بود که قابليت استفاده براي ورژن 6 را هم دارد.که با جستجو مي توانيد پيدا کنيد.همچنين سور س هائي با اين کامپايلر در قسمت نمونه کدهائي براي xmega قرار داده شده که مي توانيد استفاده کنيد.

در کل کامپايلر خوب و کارامدي بعد از IAR مي باشد.
    دکتر شريعتي:

زنده بودن را به بيداري بگذرانيم که سالها به اجبار خواهيم خفت.
    2012/06/22
    87
    8

با سلام
    من ميخواستم برنامه نويسي xmega را با c++ انجام بدم. از دوستان كسي تا به حال از ++C استفاده كرده.
    اگه راهنمائي كنيد ممنون ميشم.
    2008/03/03
    تهران
    415
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط MAKHORSANDI
    با سلام
    من ميخواستم برنامه نويسي xmega را با c++ انجام بدم. از دوستان كسي تا به حال از ++C استفاده كرده.
    اگه راهنمائي كنيد ممنون ميشم.
    سلام دوست عزيز
    من با Atmel Studio و زبان C++ کار ميکنم ولي تجربيات زيادي با آن ندارم تا بحال 2 پروژه صنعتي را انجام داده ام . اگر بتوانم کمکي کنم خوشحال ميشم . بفرمائيد . :agree:

البته اين رو هم بگم که در اين زمينه هر کدي رو که بطور کامل تموم مي کنم توي انجمن Xmega مي يارم . مثلا

جلوگيري از تکرار اينتراپت

اتصال LCD کاراکتري به Xmega

اتصال حافظه 24c512 و آي سي ساعت به Xmega

ريست نمودن ميکرو توسط کد نويسي از داخل برنامه

کد مربوط به راه اندازي انکودر ( استفاده از انکودر توسط Xmega)

در مورد تاپيک .
    در ضمن بايد بگم که ازش راضي هستم . دوسش دارم . ولي اميدوارم توي نسخه هاي جديدترش بيشتر به سمت Visual Studio بره . چون توي C# واقعا برنامه نويسي خيلي ساده تر هست . (که متاسفانه نمي شه ازش برا ميکرو استفاده کرد ) . حالا اگر نکته اي بود حتما مي گم .
    - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .
    2008/03/03
    تهران
    415
    8

سلام خدمت همه دوستان
    يه موردي که احساس مي کنم براي شروع برنامه نويسي در Atmel Studio لازم هست که هر برنامه نويسي بدونه تا خيلي راحتتر بتونه کار کنه رو در اين پست ارائه ميکنم .

اين مورد دانستن کليدهاي ميانبر در نرم افزار Atmel Studio هست يا همون ( shortcuts in Atmel Studio )

ضمن اينکه ليست کامل کليدهاي ميانبر اين نرم افزار را مي توانيد از آدرس زير مشاهده کنيد

در اين پست شورت کات هاي مفيد اتمل استديو را معرفي ميکنم و انشاءالله در آينده آنرا ويرايش نموده و با آن اضافه خواهم نمود .

1- زماني که مي خواهيد از نام يک تابع به کد آن برويد ALT+G
    کليد ALT + G را مي زنيد و اگر تابع قبل از تابع اصلي برنامه باشد سريع به آن مي رويد اگر بعد از main باشد . چون بايد قبل از main نيز تعريف شده باشد براي همين از شما سوال مي کند که به کدام مي خواهيد برويد .

2- براي برگشت به محل قبلي و همين طور قبلتر CTRL+ UnderLine
    وقتي شما با ALT+G در ميان کد ها حرکت کرديد سپس مي توانيد با اين ترکيب خيلي راحت بازگرديد .

3- تبديل به کامنت نمودن يه بخشي از کد يا غير فعال نمودن چند خط از کد بعد از انتخاب خطوط CTRL+K و بعد CTRL+C
    مي توانيد کلليد کنترل را پائين نگه داريد و به ترتيب k و بعد C را بزنيد

4 - باز گشت به حالت فعال و از کامنت خارج نمودن بعد از انتخاب خطوط CTRL+K و بعد CTRL+U

5- مرتب نمودن اتوماتيک کد هاي برنامه CTRL+K و بعد CTRL+D (نيازي به انتخاب خطوط نيست )

6- يه کار جالب که توي اين کمپايلر شما مي تونيد انجام بديد و شايد براتون جديد باشه تغييرات گروهي روي خطوط هست مثلا فرض کنيد مي خواهيد عدد 12345 رو بطور همزمان روي 10 خط زير هم بنويسيد يا مي خواهيد ابتداي 10 خط زير هم يک Space بزنيد
    براي اين کار ابتدا روي نقطه شروع کليک کنيد (مکان نما آنجا برود ) سپس کليد هاي ALT و SHIFT را همزمان نگه داريد و بعد با ماوس محل مورد نظر را انتخاب نمائيد در اين حالت مي توانيد از صفر ستون تا هر چند که دوست داريد انتخاب نمائيد و بعد از تايپ نمودن متعجب خواهيد شد .

7 - پرش به شماره خط مورد نظر CTRL+G
    سپس بعد از باز شدن کادر شماره خط مورد نظر را وارد و Enter را بزنيد .

8 - جستجو يه عبارت خاص در متن کد CTRL + F

9 - جايگزين نمودن يه عبارت بجاي يه عبارت ديگه Replace با شورت کات CTRL + H

2008/03/03
    تهران
    415
    8

آموزش منوي Find And Replace

در اين تاپيک قصد دارم که نرم افزار atmel Studio رو بطور کامل آموزش بدم . گر چه که هنوز خودم کار با تمام قسمت ها رو بلد نيستم ولي با کمک دوستان و مطالعه بيشتر يواش يواش جلو ميريم در اين پست از منوي جستجو و جايگزيني شروع مي کنم و از بحث ساده اون شروع مي کنم و يواش يواش به اين پست اضافه ميشه .

همان طور که در پست قبلي آمده است با زدن کليد هاي ترکيبي CTRL + F منوي زير را خواهيد ديد .

بخش Quick Find :

در قسمت Find What عبارت مورد جستجو را مي نويسيم

در قسمت Look in گزينه هاي زير را داريم :

Current Document در همين صفحه کدي که باز است جستجو انجام شود
    All Open Document در تمام فرم هاي و صفحات باز جستجو شود
    Current Project فقط در همين پروژه جاري جستجو شود ( در اگر پروژه ديگري در سلوشن باشد ، جستجو در آن انجام نمي شود )
    Entire Solution در تمام سلوشن

بخش Find option :

گزينه Match Case : با فعال بودن اين گزينه بزرگي يا کوچک بودن حروف عبارت مورد نظر نيز مهم ميشود و در جستجو اعمال خواهد شد .
    براي مثال اگر عبارت lcd را وارد نمائيد و اين گزينه فعال باشد عبارت LCD را براي شما پيدا نخواهد کرد

گزينه Match Whole Word : با فعال بودن اين گزينه کل عبارت مورد نظر يکجا و بصورت يک تکه در نظر گرفته ميشود و بايد در کد وجود داشته باشد تا پيدا شود
    براي مثال اگر عبارت LCDsend را وارد نمائيد . در صورت فعال بودن اين گزينه عبارت LCDsendChar پيدا نمي شود . در صورت غير فعال بودن پيدا مي شود .

گزينه Search Up : در صورت فعال شدن جستجو در کد بصورت معکوس و از پائين به بالا انجام مي شود . ( در کل براي پيدا نمودن عبارت تاثير زيادي ندارد )

کليد Bookmark All : باعث ميشود که تمام عبارت هاي مشابه مورد نظر شما هاي لايت شوند .
    کليد Find Next : محل بعدي عبارت مورد نظر را در کد مي يابد .

2008/03/03
    تهران
    415
    8

ادامه آموزش منوي Find And Replace

بخش Quick Replace :

اين منو براي جايگزين نمودن يک عبارت جديد بجاي عبارت قبلي که در متن کد شما موجود است استفاده ميشود .

در قسمت Find What عبارت قبلي موجود در متن کد را وارد ميکنيد که مورد جستجو قرار ميگيرد .

در قسمت Replace with عبارت جديد که قرار است جايگزين عبارت قبلي شود را وارد مي نمائيد .

عملکرد کليد هاي اين بخش در مثال توضيح داده ميشود
    براي مثال همان طور که در تصوير مشاهده ميشود عبارت LCDsendChar در قسمت Find what وارد شده است و در قسمت Replace with عبارت Char وارد شده است
    با زدن کليد Find Next عمل جايگزيني انجام نمي شود و فقط عبارت بعدي مورد جستجو در محل بعدي يافت مي شود . ( فقط جستجو انجام ميشود )

با زدن کليد Replace عبارت يافت شد به عبارت جديد تغيير مي کند و عمل يافتن عبارت مورد جستجو ادامه پيدا کرده تا محل بعدي يافت شود و دوباره منتظر زدن کليد بعدي ميشود . در واقع در اين حالت عمل جايگزيني يکي يکي و با نظارت شما انجام ميشود تا اشکالي بوجود نيايد .

کليک بر روي کليد Replace All باعث ميشود که تمام عبارت هاي قديمي مورد نظر در محدوده مورد نظر جستجو يافت شده و بطور خودکار به عبارت جديد تغيير يابند يعني در اين مثال هر چي LCDsendChar در صفحه کد جاري داريم به Char تغيير داده ميشود .

بخش هاي look in و Find Option مانند همان بخش Quick Find عمل مي نمايند که در پست قبلي ارائه شده است .
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

سلام کسی میتونه یه اشاره به چگونگی ایجاد یک کتابخانه در ATMELSTUDIO کنه .
    مثلا برای معرفی یک LCD به پروزه
    یا اگر میدونین استاد کی نزاد در کدوم مبحث اونو توضیح دادن لینک اونو اینجا قرار بدن
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11