اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت تعمیر اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت تعمیر اسپیکر

سلام دوستان یک اسپیکر راک برام اوردن برای تعمیر ... از این ایستاده ها که حدود یک و نیم متر قدشونه
    فیوزهای بعد از پل دیودش همش میسوزن
    یه لاینش سالمه ام لاین دیگرش ترانزیستوراش به محض روش شدن میسوزن و فیوزها هم میسوزن (مثل اینکه اتصال کوتاه باشه)
    پل دیود سالمه .. ترانزیستور های قدرت (D1047 B817 ) هم سالم هستن .. ترانزیستور های درایور رو هم عوض کردم .. خازن های ورودی صافی هم سالمن
    حسابی گیچ شدم
    نمیدونم مشکلش چیه
    وقتی ترانزیستوری های قدرت لاینی رو که مشکل دارن از مدار خارج میکنم اون لاین به خوبی کار میکنه اما وقتی ترانزیستورهای قدرت رو دوباره میگذارم دوباره فیوزها میسوزه
    در صورتی که ترانزیستورهای قدرت و درایور همگی سالم هستن !!
    مشکل چی میتونه داشته باشه ؟ فقط اگر میشه زودتر راهنماییم کنیم چون وقت زیادی برای تعمیرش ندارم
    اینم عکس هاش

پاسخ : راهنمایی جهت تعمیر اسپیکر

یه جایی تو خروجی اتصالی داری اطراف رله رو چک کن ........
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

مشکل شما از ترانزیستور قدرت و بعد از آن تا خروجی است بنابراین باید این مسیر رو چک کنی از سالم بودن ترانزیستور ها مطمئن شو مثلا جای ترانزیستورهای دو لاین را عوض کن و چک کن. و یا اینکه خروجی لاین مشکل دار رو در حالت خاموش بیزر بگیر ببین اتصال کوتاه نداری .
      مهم نیست چه مدرکى دارید
      مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

بد نیست دیود هایی که تو این مدار استفاده شدن رو هم چک کنی
        قبلا با این جفت ترانزیستورا امپ ساختم دیودها خیلی حساس بودن و زود میسوختن
        زکات علم نشر آن است
        بیشتر با من اشنا بشین :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام
          من مشابه همین آمپلیو دارم البته تو یه مدل دیگه از اسپیکرهای راک استفاده شده http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79589.0
          جالب اینجاست مشابه همین شکلیو که داری منم باش داشتم،ولی درستش کردم
          من این مرحله هارو رفتم و تونستم چند قطعه ی معیوبو پیدا کنمو تعویضشون کنم بعدشم درست شد
          اول از همه ترانزیستورهای قدرتی که خودت نام بردی چک کن D1047 و B817 ماله من 3 تاش سوخته بود
          5 یا 6 تا دیود لامپی (اونایی که شیشه ای هستن و توشون قهوه ای رنگه)رو تست کن.
          چند تا ترانزیستور از مدل های C945 , B647 , 9014 , D667 A773 هم توی مدار هست که ماله من 70 درصدشون سوخته بود وقتی عوضشون کردم درست شد.

دیدگاه

درود بر همه شما عزیزان
            دوتا اسپیکر هست یکی شون روشن میشه ولی نه فلش و نه مموری رو نمیخونه اون یکی هم فقط چراغ های قسمت ولومش روشن میشن و نمایشگرش که سون سگمنت هست روشن نمیشه و خوش آمدگویی اولیه رو هم نمیاره و بعضی وقت ها فقط یک عددش روشن میشه و زمانیکه روشن و خاموش میشه یک لحظه روشن و خاموش میشه مارک اولی که روشن میشه و چیزیو نمیخونه جیپاس هستو نمایشگر نداره و دومی که نمایشگرش روشن نمیشه rising هست و هردوشون سه تیکه هستن ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

چطوری باید عکس بارگزاری کرد؟ رو آیکن عکس میزنم میگه url رو وارد کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a-panahi نمایش پست ها
                چطوری باید عکس بارگزاری کرد؟ رو آیکن عکس میزنم میگه url رو وارد کن
                آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X