اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش فشار روی ماسفت قدرت تردمیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش فشار روی ماسفت قدرت تردمیل

سلام من یک تردمیل تعمیر کردم بعد سه ماه دوباره ماسفت قدرت درایور موتورش سوخت چون داره بهش فشار میاد.
    حالا چون طرف نمیخاد واسش خرج کنه میخوام بدونم چطور میشه فشار روی ماسفت رو کم کرد تا دوباره نسوزه.آیا بیشتر کردن مقاومت گیت کافیه یا باید کار دیگه ای بکنم.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

پاسخ : کاهش فشار روی ماسفت قدرت تردمیل

به نظرم یک دیود هرزگرد براش بزار با اینکه خودش داره
    قم الکترونیک

دیدگاه

دست به مقاومت گیت نزنین چون به احتمال خیلی زیاد بصورت pwm کار میکنه و افزایش اون مانع روشن و خاموش شدن سریع اون میشه و کار بدتر میشه
      ببینین ماس فت بر اثر چی میسوزه جریان زیاد یا ولتاژ زیاد
      اگه بر اثر جریانه یکی دیگه باهاش موازی کنین یا یک مدل با جریان بیشتر بجاش بذارین
      اگه بر اثر ولتاژ یه vdr با ولتاژ مناسب بین سورس و درینش بذارین

پانوشت : شاید خرابی قسمتی از مدار مثلا قسمت محدود کننده جریان یا اسنابر باعث خرابی ماس فت بشه
      در ضمن دنبال دلایل پیش و پا افتاده مثل محکم نبودن ماسفت به هیت سینک یا یک ایراد مکانیک تو قسمتهای متحرک تسمه و موتور هم بگردین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
        دست به مقاومت گیت نزنین چون به احتمال خیلی زیاد بصورت pwm کار میکنه و افزایش اون مانع روشن و خاموش شدن سریع اون میشه و کار بدتر میشه
        ببینین ماس فت بر اثر چی میسوزه جریان زیاد یا ولتاژ زیاد
        اگه بر اثر جریانه یکی دیگه باهاش موازی کنین یا یک مدل با جریان بیشتر بجاش بذارین
        اگه بر اثر ولتاژ یه vdr با ولتاژ مناسب بین سورس و درینش بذارین

پانوشت : شاید خرابی قسمتی از مدار مثلا قسمت محدود کننده جریان یا اسنابر باعث خرابی ماس فت بشه
        در ضمن دنبال دلایل پیش و پا افتاده مثل محکم نبودن ماسفت به هیت سینک یا یک ایراد مکانیک تو قسمتهای متحرک تسمه و موتور هم بگردین

در اثر جریان بالا میسوزه چون موتورش مشکل داره در اصطلاح سفت کار میکنه.حالت موازی رو امتحان میکنم.
        هیچ خرابی ای دیگری روی درایور نیست و همون طور که گفتم موتور سفت کار میکنه ولی چون طرف نمی خواد خرج کنه مجبورم تنها فشار روی درایور رو کم کنم.
        ماسفت خودش 250w هستش که من از 300w استفاده کردم.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011 نمایش پست ها

در اثر جریان بالا میسوزه چون موتورش مشکل داره در اصطلاح سفت کار میکنه.حالت موازی رو امتحان میکنم.
          هیچ خرابی ای دیگری روی درایور نیست و همون طور که گفتم موتور سفت کار میکنه ولی چون طرف نمی خواد خرج کنه مجبورم تنها فشار روی درایور رو کم کنم.
          ماسفت خودش 250w هستش که من از 300w استفاده کردم.
          با سلام لطفا میشه بگی چطور ماسفت ها رو موازی میکنی آیا به روش زوج دارلینگتون یا روشی دیگر.
          مرسی

دیدگاه

سلام. توصیه میکنم از ماسفت قویتر و ارجینال استفاده کنی.

دیدگاه

سلام
              من یه دارم،چندثانز استارت موتور ازکارمیافته وارور شماره دتوارورارمیافتهو میده،موتورو تست کردم سالمه،ماسفت روی برد هم سالمه
              اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011 نمایش پست ها
                سلام من یک تردمیل تعمیر کردم بعد سه ماه دوباره ماسفت قدرت درایور موتورش سوخت چون داره بهش فشار میاد.
                حالا چون طرف نمیخاد واسش خرج کنه میخوام بدونم چطور میشه فشار روی ماسفت رو کم کرد تا دوباره نسوزه.آیا بیشتر کردن مقاومت گیت کافیه یا باید کار دیگه ای بکنم.
                میتونید از IGBT استفاده کنید (مانند FGH60N60SMD)

دیدگاه

با سلام
                  این موتورها معمولایک مدار فیدبک جریان دارند که در لحظه اول راه اندازی پهنای پالس PWM را آنقدر زیاد میکند تا موتور به راحتی بدور تنظیمی برسد بعد از آن پهنای پالس را کم میکند . این مدار فیدبک را چک کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X