اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم کامپایلر یا کدوم زبان حجم فایل خروجیش (BIN) کمتره ؟؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدوم کامپایلر یا کدوم زبان حجم فایل خروجیش (BIN) کمتره ؟؟!

سلام دوستان

کدوم کامپایلر یا کدوم زبان ، حجم فیل خروجیش (BIN) کمتره
    من با میکرو PIC16F676 کار میکنم با کمبود حافظه روبرو شدم
    البته من با کامپایلر میکرو بیسیک کار میکنم
    دوستان ایا راهی وجود داره که حجم کدها رو کم کنم؟؟؟ مثلا با زبان سی بنویسم ؟؟؟!!
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ : کدوم کامپایلر یا کدوم زبان حجم فایل خروجیش (BIN) کمتره ؟؟!

نوشته اصلی توسط محسن 1
    سلام دوستان

کدوم کامپایلر یا کدوم زبان ، حجم فیل خروجیش (BIN) کمتره
    من با میکرو PIC16F676 کار میکنم با کمبود حافظه روبرو شدم
    البته من با کامپایلر میکرو بیسیک کار میکنم
    دوستان ایا راهی وجود داره که حجم کدها رو کم کنم؟؟؟ مثلا با زبان سی بنویسم ؟؟؟!!
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    کامپایلرا، تقریبا با هم فرقی ندارن، یه تنظیماتی ممکنه که در ابتدای برنامه به صورت اتوماتیک، توسط خود انجام بشه، که ضروری هم نباشه، اونجا شما می تونید با تغییر تنظیمات کامپایلر، یه کمی حجم رو آزاد کنید.
    مثلا کامپایلر کد ویژن ای وی آر، دقیقا به همین صورته و یه بخشی رو ممکنه که به صورت غیر ضروری اشغال کنه؛ اما در مورد پی آی سی،کامپایلرای های تک، این تنظیمات رو به صورت خیلی محدود انجام می دن.
    در هر صورت، برای کار حرفه ای، باید از اسمبلی در بعضی جاها استفاده کنید. بعضی از بخشا رو کامپایلر نمی تونه روش بهتر از برنامه نویس، برای دیزاسمبل کردن پیدا کنه. اونجا شما باید با استفاده از دستوراتی که مربوط به قرار دادن اسمبلی هست، یه کم اسمبلی تزریق به سی کنید، که خیلی هم حساس هست. ما هم قراره که تو وبسایتمون به صورت تخصصی در مورد کم کردن حجم برنامه ها و برنامه نویسی حرفه ای و اسمبلی میکروکنترلرا بحث کنیم، اگر حاضر شد، حتما لینک های مربوط به این دسته از بحث ها رو قرار خواهم داد.
    من ول کردم، می خوام ببینم که شما هم ول می کنین یا نه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X