اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سون سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سون سگمنت

سلام خدمت مهندسین محترم:
    من یک پروژه ی راه اندازی 5تا سون سگمنت بزرگ 12ولتی بزرگ درحال ساخت دارم.متاسفانه به دلیل ولتاژ بالای مورد نیاز سون سگمنت ها از روش رفرش کردن نمیتونم استفاده کنم(چون باید آند سون سگمنت ها رو مستقیم به 12ولت وصل کنم).من در این مداراز 5تا آی سی 74573بین 7447و5تاسون سگمنت استفاده کردم.حالا مشکل من اینه که مداردرپروتئوس جواب میده ولی تو عمل همه ی قسمت های سون سگمنت ها با هم روشن میشه وعددموردنظررو نشون نمیده.البته نا گفته نمونه که کنترل این مدار به وسیله میکروکنترلر انجام میشه ولی ازبابت برنامه نویسی خاطرم جمعه.
    حالا درخواستم از دوستان عزیزی که در زمینه دیجیتال وآی سی های لچ تخصص دارنداینه که اگر نکته ای درزمینه ی استفاده از این آی سی وجود دارد منو راهنمایی کنند.چرا که مداررو تا قبل از آی س لچ تست کردم ومشکلی ندارد.

پاسخ : سون سگمنت

نوشته اصلی توسط hmajid
    سلام خدمت مهندسین محترم:
    من یک پروژه ی راه اندازی 5تا سون سگمنت بزرگ 12ولتی بزرگ درحال ساخت دارم.متاسفانه به دلیل ولتاژ بالای مورد نیاز سون سگمنت ها از روش رفرش کردن نمیتونم استفاده کنم(چون باید آند سون سگمنت ها رو مستقیم به 12ولت وصل کنم).من در این مداراز 5تا آی سی 74573بین 7447و5تاسون سگمنت استفاده کردم.حالا مشکل من اینه که مداردرپروتئوس جواب میده ولی تو عمل همه ی قسمت های سون سگمنت ها با هم روشن میشه وعددموردنظررو نشون نمیده.البته نا گفته نمونه که کنترل این مدار به وسیله میکروکنترلر انجام میشه ولی ازبابت برنامه نویسی خاطرم جمعه.
    حالا درخواستم از دوستان عزیزی که در زمینه دیجیتال وآی سی های لچ تخصص دارنداینه که اگر نکته ای درزمینه ی استفاده از این آی سی وجود دارد منو راهنمایی کنند.چرا که مداررو تا قبل از آی س لچ تست کردم ومشکلی ندارد.
    رفرش هم به راحتی میتونید انجام بدید
    کافیه بعد از 74573 از uln2803 استفاده کنید، و پایه com اون رو به 12ولت وصل کنید، از اونور هم آند سگمنت ها به 12ولت وصل هستند
    اگر هم بخوایین همینطور استاتیک عمل کنید هم میشه، نرم افزارش کمی ساده تر میشه، نور سگمنت ها بیشتر میشه
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ولی اگر از روش رفرش کردن استفاده کنم باید پایه های آند مشترک رو هم به میکرو وصل کنم .درسته یا نه؟
      نقش uln2703چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hmajid
        ممنون از راهنماییتون ولی اگر از روش رفرش کردن استفاده کنم باید پایه های آند مشترک رو هم به میکرو وصل کنم .درسته یا نه؟
        نقش uln2703چیه؟
        بله، 5پایه میکرو برای انتخاب 5 آند نیاز دارید که توسط دو ترانزیستور که به صورت زوج دارلینگتون بستید به میکرو وصل میشند.
        ببخشید اون uln2803 بود.
        جریان و ولتاژ مورد نیاز سگمنت سون سگمنتها رو ایجاد میکنه. (توجه کنید که چون ولتاژ سگنتهتتون بالاست نمیتونید مستقیم پایه های 74573 رو به سگمنتها وصل کنید، اما uln رو میشه)
        اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

این 7 سگ های بزرگ نیاز به مقاومت برای بایاس جریان دارند و یا این که باید مستقیم به 12 ولت وصل بشن؟
          اگه بخواهیم لچ استفاده کنیم باید بین به ترتیب 7447 74573 و 2803 رو متوالی کنیم؟درسته؟(یا این که بین میکرو و 7447 کایل باشه؟)
          برای این کار کابل 6 زوج بین 7447 و 74573 قرار می گیره در این صورت تا چند متر افت نخواهیم داشت؟(فرض بر اینه که داریم از کابل 6 زوج 0.6 آیفون تصویری مورد استفاده قرار می گیره )
          ممنون
          اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X