ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سون سگمنت

2012/05/14
    17
    0

سون سگمنت

سلام خدمت مهندسين محترم:
    من يک پروژه ي راه اندازي 5تا سون سگمنت بزرگ 12ولتي بزرگ درحال ساخت دارم.متاسفانه به دليل ولتاژ بالاي مورد نياز سون سگمنت ها از روش رفرش کردن نميتونم استفاده کنم(چون بايد آند سون سگمنت ها رو مستقيم به 12ولت وصل کنم).من در اين مداراز 5تا آي سي 74573بين 7447و5تاسون سگمنت استفاده کردم.حالا مشکل من اينه که مداردرپروتئوس جواب ميده ولي تو عمل همه ي قسمت هاي سون سگمنت ها با هم روشن ميشه وعددموردنظررو نشون نميده.البته نا گفته نمونه که کنترل اين مدار به وسيله ميکروکنترلر انجام ميشه ولي ازبابت برنامه نويسي خاطرم جمعه.
    حالا درخواستم از دوستان عزيزي که در زمينه ديجيتال وآي سي هاي لچ تخصص دارنداينه که اگر نکته اي درزمينه ي استفاده از اين آي سي وجود دارد منو راهنمايي کنند.چرا که مداررو تا قبل از آي س لچ تست کردم ومشکلي ندارد.
    2011/04/23
    822
    5

پاسخ : سون سگمنت

نقل قول نوشته اصلی توسط hmajid
    سلام خدمت مهندسين محترم:
    من يک پروژه ي راه اندازي 5تا سون سگمنت بزرگ 12ولتي بزرگ درحال ساخت دارم.متاسفانه به دليل ولتاژ بالاي مورد نياز سون سگمنت ها از روش رفرش کردن نميتونم استفاده کنم(چون بايد آند سون سگمنت ها رو مستقيم به 12ولت وصل کنم).من در اين مداراز 5تا آي سي 74573بين 7447و5تاسون سگمنت استفاده کردم.حالا مشکل من اينه که مداردرپروتئوس جواب ميده ولي تو عمل همه ي قسمت هاي سون سگمنت ها با هم روشن ميشه وعددموردنظررو نشون نميده.البته نا گفته نمونه که کنترل اين مدار به وسيله ميکروکنترلر انجام ميشه ولي ازبابت برنامه نويسي خاطرم جمعه.
    حالا درخواستم از دوستان عزيزي که در زمينه ديجيتال وآي سي هاي لچ تخصص دارنداينه که اگر نکته اي درزمينه ي استفاده از اين آي سي وجود دارد منو راهنمايي کنند.چرا که مداررو تا قبل از آي س لچ تست کردم ومشکلي ندارد.
    رفرش هم به راحتی میتونید انجام بدید
    کافیه بعد از 74573 از uln2803 استفاده کنید، و پایه com اون رو به 12ولت وصل کنید، از اونور هم آند سگمنت ها به 12ولت وصل هستند
    اگر هم بخوایین همینطور استاتیک عمل کنید هم میشه، نرم افزارش کمی ساده تر میشه، نور سگمنت ها بیشتر میشه
    [size=10pt]اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !! [/size]
    2012/05/14
    17
    0

ممنون از راهنماييتون ولي اگر از روش رفرش کردن استفاده کنم بايد پايه هاي آند مشترک رو هم به ميکرو وصل کنم .درسته يا نه؟
    نقش uln2703چيه؟
    2011/04/23
    822
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط hmajid
    ممنون از راهنماييتون ولي اگر از روش رفرش کردن استفاده کنم بايد پايه هاي آند مشترک رو هم به ميکرو وصل کنم .درسته يا نه؟
    نقش uln2703چيه؟
    بله، 5پایه میکرو برای انتخاب 5 آند نیاز دارید که توسط دو ترانزیستور که به صورت زوج دارلینگتون بستید به میکرو وصل میشند.
    ببخشید اون uln2803 بود.
    جریان و ولتاژ مورد نیاز سگمنت سون سگمنتها رو ایجاد میکنه. (توجه کنید که چون ولتاژ سگنتهتتون بالاست نمیتونید مستقیم پایه های 74573 رو به سگمنتها وصل کنید، اما uln رو میشه)
    [size=10pt]اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !! [/size]
    2007/12/19
    179
    13

اين 7 سگ هاي بزرگ نياز به مقاومت براي باياس جريان دارند و يا اين که بايد مستقيم به 12 ولت وصل بشن؟
    اگه بخواهيم لچ استفاده کنيم بايد بين به ترتيب 7447 74573 و 2803 رو متوالي کنيم؟درسته؟(يا اين که بين ميکرو و 7447 کايل باشه؟)
    براي اين کار کابل 6 زوج بين 7447 و 74573 قرار مي گيره در اين صورت تا چند متر افت نخواهيم داشت؟(فرض بر اينه که داريم از کابل 6 زوج 0.6 آيفون تصويري مورد استفاده قرار مي گيره )
    ممنون
    اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5