اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم بندی مباحث هوش مصنوعی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم بندی مباحث هوش مصنوعی

به نظر من در بخش بندی های سایت در موارد پردازش سیگنال و هوش محاسباتی و انجمنهای زیرگروه بهتره که تجدید نظر بشه
    علم هوش مصنوعی بطور کلی از موضوعات جذابی بوده که به علت کاربردهای متنوعش تقسیم بندی خیلی دقیقی نمیشه در موضوعات اون داشت
    ولی بطور کلی هوش مصنوعی AI به دو دسته soft و hard تقسیم میشه که قسمت سنتی یاhard AI شامل مباحثی مانند سیستمهای خبره، قوانین منطقی، روشهای جستجو، وب معنایی، و ... میشه. قسمت دوم یعنی soft AI مهمتره و بیشتر رشد کرده که با نام SOFT-COMPUTING میشناسیمش و شامل هوش محاسباتی و روشهای آماری و .. میشه هوش محاسباتی خود سه زیر شاخه مهم شبکه های عصبی، سیستمهای فازی و سیستمهای تکاملی داره .
    مباحثی مانند پردازش تصویر یا پردازش صوت در واقع شامل کاربردهای هوش مصنوعی میشود. و خود جز زیرشاخه های اصلی محسوب نمیشوند.
    بنابراین اگر بصورت درختی بخواهیم موضوع هوش مصنوعی را طبقه بندی کنیم. میتوانیم سه زیر شاخه محاسبات نرم، هوش سنتی و کاربردها میشود.
    زیر شاخه محاسبات نرم را شبکه های عصبی ، سیستمهای فازی، محاسبات تکاملی در نظر میگیریم و شاخه کاربردها را پردازش تصویر، پردازش صدا و داده کاوی در نظر میگیریم. و شاخه هوش سنتی نیز میتوان مباحثی مانند سیستمهای خبره، روشهای جستجو و منطق باشد و یا شاخه هوش سنتی به علت اقبال کمتر و محدودیت مباحث زیر شاخه نداشته باشد. به هر حال من به عنوان یک کاربر فکر میکنم تقسیم بندی مباحث هوش مصنوعی باید مرتب تر از این باشد.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .
لطفا صبر کنید...
X