ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    122

طراحی مدارات Low Power

سلام
    همانطور که توی تاپیک زیر بحث شده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من الان باید یه مدار طراحی کنم که :
    قسمت های Digital مثل میکرو و ...
    قسمت های آنالوگ زیادی داره
    و این مدار با مقاومت ورودی 300 اهم فقطو فقط با سیگنال 4ma تا 20ma کنترل و تغذیه میشه
    حالا میخوام بدونم برای طراحی یه چنین مداراتی که خیلی خیلی Low Power هستند ( 6 ولت و 20 میلی آمپر (ماکزیمم) ) باید چه نکاتی رو در نظر گرفت؟!

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2012/06/11
    681
    25

پاسخ : طراحی مدارات Low Power

۱.مداری که شما فعلا با قطعات موجود در بازار میتونید ببندید چقدر مصرف خواهد داشت؟حدودشو میشه بگین؟
    ۲.آیا محدودیت فضا برای قطعات دارید؟
    ۳.آیا قراره یه نمونه ساخته بشه یا تعداد؟
    ۴.قراره مالکیت نمونه با شما باشه یا متعلق به سفارش دهنده خواهد بود؟
    ۵.قیمت یک نمونه با قطعات ارجینال مشابه به نسبت نمونه ای که با قطعات دم دستی بازار با مصرف بیشتر ساخته بشه چقدر متفاوت خواهد بود؟
    برای روشن شدن خودم میپرسم
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط student2011
    برای روشن شدن خودم میپرسم
    ۱.مداری که شما فعلا با قطعات موجود در بازار میتونید ببندید چقدر مصرف خواهد داشت؟حدودشو میشه بگین؟ => نمیدونم ولی حداقل در حدود 40 میلی آمپر میشه
    ۲.آیا محدودیت فضا برای قطعات دارید؟ => بله ، باید مشابه بردی که توی عکس هاست در بیاد
    ۳.آیا قراره یه نمونه ساخته بشه یا تعداد؟ => تعداد
    ۴.قراره مالکیت نمونه با شما باشه یا متعلق به سفارش دهنده خواهد بود؟ => با خودمونه
    ۵.قیمت یک نمونه با قطعات ارجینال مشابه به نسبت نمونه ای که با قطعات دم دستی بازار با مصرف بیشتر ساخته بشه چقدر متفاوت خواهد بود؟ => نمیدونم

ولی بحث من قیمتو نوع اوریجینال قطعات در طراحی نیست
    من میخوام بدونم نکته ای توی نوع طراحی ، چیدمان قطعات ، کلاک میکرو ، حتی سایز قطعات ، انتخاب چه نوع IC هایی و ... هست که بتونه توان مصرفی رو کم کنه
    و غیر از توان باید مدار طوری باشه که با 4ma به راحتی و درستی بتونه کار کنه ( مثل این نمونه خارجیش که داره خوب کار میکنه فقط و فقط 4ma ) با اون همه مدارو IC و خازن و مقاومت

توی این عکسا تمام قسمت هاش کاملا مشخصه
    پروسسور اصلیش هم که :

Mitsubishi microcomputers
    M16C / 62A Group
    SINGLE-CHIP 16-BIT CMOS MICROCOMPUTER

یه SRAM هم داره که :

BS62LV1027
    Very Low Power CMOS SRAM
    128K X 8 bit

2012/06/11
    681
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
    ۵.قیمت یک نمونه با قطعات ارجینال مشابه به نسبت نمونه ای که با قطعات دم دستی بازار با مصرف بیشتر ساخته بشه چقدر متفاوت خواهد بود؟ => نمیدونم
    ولی بحث من قیمتو نوع اوریجینال قطعات در طراحی نیست
    من میخوام بدونم نکته ای توی نوع طراحی ، چیدمان قطعات ، کلاک میکرو ، حتی سایز قطعات ، انتخاب چه نوع IC هایی و ... هست که بتونه توان مصرفی رو کم کنه
    و غیر از توان باید مدار طوری باشه که با 4ma به راحتی و درستی بتونه کار کنه ( مثل این نمونه خارجیش که داره خوب کار میکنه فقط و فقط 4ma ) با اون همه مدارو IC و خازن و مقاومت
    به نظر من که اصلا نیازی به کم کردن مصرف نیست چون قیمت یه قطعه کم مصرف به نسبت بیشتر از یه قطعه معمولیه تازه اگه گیر بیاری.اگه قرار باشه مشابه یا گرونتر از خارجیش دربیاد پس دلیل اینکه اصلا میخاین از روش بسازین چیه؟خوب همون خارجیشو میخرن دیگه.بلاخره یا امکانات بیشتر یا قیمت و یا در دسترس بودنه دیگه.
    مشکل تامین توانم راه داره.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    122

به نظر من که اصلا نیازی به کم کردن مصرف نیست چون قیمت یه قطعه کم مصرف به نسبت بیشتر از یه قطعه معمولیه تازه اگه گیر بیاری.اگه قرار باشه مشابه یا گرونتر از خارجیش دربیاد پس دلیل اینکه اصلا میخاین از روش بسازین چیه؟خوب همون خارجیشو میخرن دیگه.بلاخره یا امکانات بیشتر یا قیمت و یا در دسترس بودنه دیگه.
    مشکل تامین توانم راه داره.
    دلیلش اینه که اصلا خارجیش وارد نمیشه ، گرونشم نیست ، اصلا نیست
    مشکل اینجاس که نمیشه هزینه ای رو به کارخونه ( فعلا ) و کارخونه های دیگه تحنیل کرد تا بتونن از محصول ما استفاده کنن
    چون در اون صورت باید زیر ساخت هاشونو تغییر بدن و این به مراتب از قطعات کم مصرف گرونتر در میاد

2012/06/11
    681
    25

متوجه هستم ولی منظور من این هست که اگر نمیتونید فعلا قطعات کم مصرف گیر بیارید یا قیمتش بالا در میاد میتونید از تکنیک هایی برای وسیعتر کردن محدوده کاری مدارتون استفاده کنید.اینطوری هم قیمت پایین میاد و هم همون ویژگی ها و امکانات رو بدون هیچ تغییری در سایر زیر ساختهای صنعتی خواهید داشت
    مثلا (البته فقط یه ایدست) میتونید مصرف کلی مدارتون را در اکثر مواقع که کاری انجام نمیده تا حدامکان پایین بیارید و در عوض بقیه مثلا 4ma رو داخل یه باطری کوچیک ذخیره کنید تا وقتی که قراره کاری انجام بشه از اون برای تامین اضافه جریان مدارتون استفاده کنید.حالا نمیدونم در مثلا 24 ساعت چقدر جریان دریافتی و چقدر جریان متوسط مصرفی دارید ولی ظاهرا شاید بشه یه کارایی کرد.
    اینطوری لااقل محدوده جریان تغذیه مدارتون بیشتر میشه.
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    122

متوجه هستم ولی منظور من این هست که اگر نمیتونید فعلا قطعات کم مصرف گیر بیارید یا قیمتش بالا در میاد میتونید از تکنیک هایی برای وسیعتر کردن محدوده کاری مدارتون استفاده کنید.اینطوری هم قیمت پایین میاد و هم همون ویژگی ها و امکانات رو بدون هیچ تغییری در سایر زیر ساختهای صنعتی خواهید داشت
    مثلا (البته فقط یه ایدست) میتونید مصرف کلی مدارتون را در اکثر مواقع که کاری انجام نمیده تا حدامکان پایین بیارید و در عوض بقیه مثلا 4ma رو داخل یه باطری کوچیک ذخیره کنید تا وقتی که قراره کاری انجام بشه از اون برای تامین اضافه جریان مدارتون استفاده کنید.حالا نمیدونم در مثلا 24 ساعت چقدر جریان دریافتی و چقدر جریان متوسط مصرفی دارید ولی ظاهرا شاید بشه یه کارایی کرد.
    اینطوری لااقل محدوده جریان تغذیه مدارتون بیشتر میشه.
    بله بله دقیقا دنبال چنین راهکار هایی هم هستم
    دوست دیگه ای میگفت میتونی تعداد زیادی خازن تو مدار بذاری که بتونه گاهی پیک جریان رو تامین کنه
    و این که کلاک رو جز کارایی که نیاز به کلاک بالا داره پایین نگه داریم
    و قسمت هایی از مدار که توی اون لحظه استفاده میشه فقط روشن شن و جز اون زمان توی اسلیپ باشن یا کلا کلاکشون قطع شه
    حالا انتخاب قطعات هم یه راه حله که همونطور شما فرمودید مشکلات قیمت و کمیاب بودن رو دارن
    مدار اصلی هم که باش کار کردم بشدت کنده و نوشته ها خط به خط روی LCD میان و مثلا دمای هوا رو خیلی کند میخونه و با ریت کمی Update میکنه
    استراتژی خودشونم کم کردن مصرف از طریق کم کردن کارایی بوده

2012/07/01
    میانه
    396
    17

با سلام خدمت جناب بسطام بیرامی
    یه سوال بی مورد از بحث
    ببخشید میتونم بپرسم این دستگاه چیه و چه کاریرو انجام میده
    خواستن توانستن است !
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط bstar2
    با سلام خدمت جناب بسطام بیرامی
    یه سوال بی مورد از بحث
    ببخشید میتونم بپرسم این دستگاه چیه و چه کاریرو انجام میده
    قراره با جریان یه فشار باد رو کنترل کنه و باد یه شیر رو بازو بسته کنه

2012/07/23
    162
    7

پاسخ : طراحي مدارات Low Power

سلام دوست عزيز
    ما توي مهندسي پزشکي ميکرو ولت کار ميکنيم يعني سيگنا قلب و مغز و همين طور هاي ولتاژ داريم مثل ديفيبريلاتور که بالاي يک کيلو ولت اعمال مي کنه.
    اينها رو گفتم که ببيني کارت ساده شده ي يه همچين کاري هستش. اگه واقعا بخواي جواب بگيري اينجوري جواب نميده . ملاحظات فوق العاده خواستي داره. يه رفرنس خوب مي تونه پروتکشن هاي مدارات مهندسي پزشکي و به طور ساده ECG هستش. از بحث ديود هاي موازي و معکوس بگير تا بحث PCB . من نمي گم بحث هاي اينجا مفيد نمي تونه باشه برات اما اين رو مي گم که با اين اطلاعات قطعا به جواب نميرسي. براي اطلاعات بيشتر به سايت شرکت آنالوگ و تگزاس اينسترومنت سر بزن که فوق العاده اپليکيشن نت هاشون به درد خود من خورد.
    براي اي سي هايي که گفتين اصلا مقادير کمي نيست و خيلي رايج هست و تو پايا و جوان و يونيک يه سرچ بزنيد N تا آي سي براش وجود داره. من مقداري که کار مي کردم 2فمتو آمپر بود که نزديک اين مقدار رو تو ايران يک نفر داشت که قيمت خون پدرش مي داد اما تا پيکو آمپر تو ايران پيدا ميشه.
    من خيلي وقت نمي کنم اينجا بيام اميدوارم همين مقدار کم هم کمکت کرده باشه.
    در پناه حق.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10