اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه کامل RS-485 با PIC16F628A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه کامل RS-485 با PIC16F628A

سلام به همگی :nerd:

این دفعه تصمیم گرفتم که RS-485 رو با کامپایلر MikroC راه بندازم. شبکه ای ایجاد کردم شامل 3تا میکروPIC16F628A که یکی Master هست و دوتا Slave با آدرسهای 100 و 200 . چون پروژه ی قبلی که روتاری سوئیچ بود رو انجام داده بودم؛ تصمیمم بر این شد که همین رو با RS-485 توسعه بدم.(افزایش جینگول بازی!! )
    کاری که انجام میدیم این هست که روتاری سوئیچ رو Master میخونه و با توجه به اینکه کدوم یکی از دوتا پایه ی انتخابی از Master به زمین وصل باشه، یکی از Slave ها انتخاب میشه و دیتای شامل PWM تولیدی و یه عدد ثابت بهش ارسال میشه.(عدد ثابت واسه تست هست که ببینین دوتا دیتا رو میشه یه جا ارسال کرد.)
    از اونجایی که پروژه ی قبلی کسی سوال خاصی نپرسید، توضیحات بیشتر نمی نویسم!
    هرکی سوال داشت مطرح کنه.هرچند که پروژه ی خیلی سختی هم نیست.با خوندن برنامه و داشتن آشنایی مختصر با نحوه ی اتصالات RS-485 میتونین راحت باهاش کار کنین.توضیح جانبی هم اینکه نحوه ی اتصالات RS-485 تو Help کامپایلر MikroC کامل نشون داده شده.

http://s4.picofile.com/file/7799042361/RS_485.rar.html

پاسخ : پروژه کامل RS-485 با PIC16F628A

پسوردش چی مهندس ؟

دیدگاه

تو صفحه ی دانلودش نوشتم.آدرس ایمیلم هست.

دیدگاه

#define Master_1 PORTA.B0
        #define Master_2 PORTA.B1
        این چجورشه ؟ توضیح میدین ؟

number of message bytes رو میشه افزایشش داد مثلا 10 بایت پیغام ؟

دیدگاه

اگه پایه ی A0 زمین بشه، میکروی Slave شماره 1 انتخاب میشه و اگه A1 زمین بشه، Slave شماره 2 انتخاب میشه. واسه راحتی کار اومدم بهش اسم اختصاص دادم.
          تعداد بایت قابل ارسال تو هر ترنزکشن حداکثر3بایت هست.تو این پروژه 2 تا بایت میفرستم.اگه نیاز به ارسال دیتا با حجم بالا دارین باید از یه حلقه استفاده کنین که دیتای مدنظر رو به قسمتهای 3 بایتی تبدیل و ارسال کنین.

دیدگاه

از پاسخ شما متشکرم
            تصمیم دارم از max485 استفاده کنم ، نظر شما چی ؟
            سرعت ارتباطی به چه میزانی هست ، بطور مثال میشه در 1 دقیقه 20 تا slave رو درست خوند ؟
            به امید خدا ؛ آخر هفته بعد کارش رو شروع میکنم

دیدگاه

سلام.
              بستگی به پروژه تون داره، اما به نظر میرسه کار کردن باهاش لذت بخش باشه.
              سرعت ارتباطی هم باید دقیق تو رفرنسها رو نگاه کنین.الان تو ویکی پدیا نگاه کردم، نوشته 10Mbit/sec
              http://en.wikipedia.org/wiki/RS-485
              خوندن 20 تا Slave تو 1 دقیقه هم کار خیلی عجیب و سختی به نظر نمیرسه.
              انشاالله شما شروع بکنین، تا حدی که سوادم برسه و در صورت نیاز، رو کمکم میتونین حساب کنین...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X