اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فانکشن جنراتور با avr کسی تا حالا جواب گرفته مدارشو بزاره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فانکشن جنراتور با avr کسی تا حالا جواب گرفته مدارشو بزاره؟

دوستان خواهش میکنم فقط اگه خودتون جواب گرفتید مدارشو بزارید چون برای پروژه میخوام
    در ضمن میخوام با avr باشه
    از همه دوستان خوبم که به بنده ی حقیر پاسخ میدهند صمیمانه تشکر میکنم
    :nice:

پاسخ : ساخت فانکشن جنراتور با avr کسی تا حالا جواب گرفته مدارشو بزاره؟

شما واقعا یعنی پیدا نکردید؟
    اینجا:

Mini DDS

اینجا هم نگاه کنی می بینی:

How to make a simple function generator?

همش هم کار میکنه. خیالت راحت.

دیدگاه

فانکشن جنراتور با قابلیت تولید 7 نوع شکل موج با LCD و بدون نیاز به کامپیوتر
      کلا 2تا پ امپ و یه میکرو داره.خودم ساختمش و عالی کار میآ‌کنه
      http://www.scienceprog.com/avr-dds-s...generator-v20/

دیدگاه

سلام دوست عزیز این اقای حمید رضا میگم این پروژه رو روی برد برد بستم ولی روی LCD چیزی نشون نمیده یعنی صفحه LCD روشم میشه اما هیچ کاراکتری روی اون ظاهر نمیشه میشه توضیح بدین میتونه مشکل از برنامش باشه؟ تازه از یه نفر شول کردم میگفت با همچین فرکانسی که نوشته با میکرو امکان پذیر نیست ای درسته؟
        ممنون

دیدگاه

در ضمن چون روی برد برد جواب نگرفتم بدمش بیرون واسم درست کنن یعنی مطمینی که جواب میده؟
          ممنون

دیدگاه

بررسی کنید مشکل از خطای خودتون خواهد بود. آقای رضایی از افراد با تجربه و باسواد اینجاست. شک نکنید که حرفشون درسته. باهاش ور برو ببین مشکلش از چیه!

دیدگاه

بنده ساحتم و جواب هم داده. احتمالا شما Jtag رو غیر فعال نکردی
              شما نباید انتظار فرکانس بالایی از این نوع مدارات ساده داشته باشید. این مدار هم فکر میآ‌کنم نهایتا تا 1 مگ جواب بده. البته در سایت ذکر شده که قادره موج مربعی با فرکانس های بالاتر هم تولید کنه.

دیدگاه

میگم اقای حمید رضا
                jtag چیه دیگه من تازه پروگرامر خریدم برنامه رو هم داخلش ریختم ولی نمیشه میگم بهتر نیست به جایی که روی برد برد ببندمش ببرم یه بارگی pcb اون رو بزنم؟ چون گفتم شاید برد برد مشکل داشته باشه
                میگم اقای حمید رضا شما ساخته شده اش رو ندارید بهم بدید هزینه اش رو هم بدم؟
                اگه بخوام خودم بسازم اول باید برم بیرون بگم میخوام pcb بزنم؟ بعدش چه کار کنم؟
                ببخشسد این سوالا رو میپرسم خب بلد نیستم چون تا حالا خودم چیزی درست نکردم

دیدگاه

شما تازه کاری و متاسفانه بدون داشتن اطلاعات کافی میآ‌خوای دست به ساخت این مدار بزنی و اینطوری برات سخت میشه.اول یه مقدار اطلاعاتت رو بالا ببر و بعد اقدام به ساخت کن که یه وقت وسط کار به مشکل بر نخوری.
                  این که Jtag چیه جاش اینجا نیست و شما میآ‌تونی یکی از سری آموزش هایی که در مورد AVR نوشته شده و در این انجمن هم موجوده مطالعه کنی.
                  ولی همین قدر راهنمایی فکر کنم بس باشه که باید در قسمت تنظیم فیوزبیت ها در نرم افزار پروگرامری که داری باید فیوزبیت Jtag رو غیر فعال کتی.
                  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیوزبیت به این تاپیک مراجعه کن:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20473.0

در ضمن چون فرکانس این مدار زیاد بالا نیست روی بردبرد هم جواب میده.
                  من ساخته شده این مدار رو دارم(حدود 2 سال پیش ساختم) ولی فروشی نیست. چون حوصله و وقت لازم برای ساخت دوباره رو ندارم!
                  شما اول باید PCB رو طراحی کنی بعد بدی بیرون واست بزنن.
                  برای یادگیری مطالب بیشتر در مورد PCB ،در این انجمن یه بخش به PCB اختصاص داده شده که میآ‌تونی ازش استفاده کنی:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=277.0
                  در ضمن ندونستن عیب نیست. نپرسیدن عیبه!

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون اقای رضایی
                    باعث شرمندگی اقای حمید رضا این دیگه اخرین سواله که ازتون میپرسم:
                    1-داخل خود سایتی که معرفی کردید pcb با نرم افزار eagle طراحی شده ایا نیاز هست من خودم pcb رو با یک نرم افزار ابتدا طراحی کنم ؟ ایا شما pcb که خودتون طراحی کردید رو ندارید برام ایمیل کنید ؟
                    2-این bnc که توی لیست قطعات و توی pcb گذاشته همون probe منظورش بوده؟ و میشه به جاش یه تکه سیم گذاشت فعلا؟
                    3- isp مظورش چی بوده که هم توی لیست قطعات هست و توی pcb ?
                    4- من یه lcd 2*16 دارم که کاراکتری هست ولی در لیست قطعات 2 تا lcd نوشته ولی در مدار یک llcd به کار برده یعنی نوشته :LCD Header
                    Female header 16 pin for LCD
                    LCD Module
                    HD44780-based 2×16 character LCD
                    از راهنماییتون بسیار ممنون هستم انشاالله که همیشه در کارهاتون موفق و پیروز و سربلند و صحیح و سلامت باشید
                    [move][/move]

دیدگاه

دشمنت شرمنده باشه
                      1- فایل PCB با فرمت مخصوص Eagle موجوده. کافیه با eagle بازش کنی و پرینت بزنی.یه فایل JPG واست پلود کردم مطمئن نیستم که برای این مداره .خودت چک کن ببین شبیه فایل PCB هست یا نه.
                      http://malavanfc.persiangig.com/AVR-DDS.jpg
                      2-BNC یه جور کانکتوره. همون کانکتوری که پراب اسیلوسکوپ بهش وصل میشه.برای تست از سیم به جاش استفاده کن.
                      3-ISP کانکتوریه که برای پروگرام کردن میکرو ازش استفاده میشه. اگه میآ‌خوای میکرو رو خارج مدار پروگرام کنی، نذارش.
                      4-LCD Header هم همون پین هدر هست که یه جور کانکتوره که میآ‌تونی اونم نذاری و LED رو با سیم به برد وصل کنی.

دیدگاه

اقای رضایی از راهنمایی و پاسخ های خیلی خوب و کاملتون ممنونم
                        اقای رضایی این دیگه اخرینه اخرین سوال :
                        1-این عکس pcb رو که گذاشتید اگه بخوام پرینت بگیرم اندازه برگه a4 پرینت میگیره که / منظورم اینه که چه اندازه ای پرینت بگیرم مگه نباید یه جوری پرینت بگیره که انداره قطعات به صورت واقعی توی پرینت در بیاد اخه چه جوری ؟
                        2- این عکسی که گذاشتید من از کجا بفهمم که این سوراخ ها مال کدوم قطعه هست و چی به چی سیم خورده؟

دیدگاه

با فتوشاپ پرینت بگیر.
                          از روی فایل PCB که توی سایتش هست نگاه کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin7023
                            میگم اقای حمید رضا
                            jtag چیه دیگه من تازه پروگرامر خریدم برنامه رو هم داخلش ریختم ولی نمیشه میگم بهتر نیست به جایی که روی برد برد ببندمش ببرم یه بارگی pcb اون رو بزنم؟ چون گفتم شاید برد برد مشکل داشته باشه
                            میگم اقای حمید رضا شما ساخته شده اش رو ندارید بهم بدید هزینه اش رو هم بدم؟
                            اگه بخوام خودم بسازم اول باید برم بیرون بگم میخوام pcb بزنم؟ بعدش چه کار کنم؟
                            ببخشسد این سوالا رو میپرسم خب بلد نیستم چون تا حالا خودم چیزی درست نکردم
                            دوست عزیز اگه خواستی من می تونم رو هزار سوراخ برات کامل بزنم خواستی پ خ بده ما در خدمتیم
                            البته مشکلتم مال کریستال وفرکانس اون هست :icon_razz:
                            دو چيز شما را تعريف مي کند :

1. بردباريتان در زماني که هيچ چيز نداريد

2. نحوه ي رفتارتان وقتي همه چيز داريد ...

دیدگاه

میگم من فایل پروتیوس شبیه سازی شدش دارم اگه از توی محیط اون یعنی isis برم تو ی ares خودش بهم pcb شدش رو نمیده ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X