اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری قابل شارژ کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری قابل شارژ کوچک

سلام دوستان
    من مخواستم یه مدار کوچیک رو (یه AVR چند تا ترانزیستور و خازن مقاومت و یه سنسور )
    خلاصه مصرف پایین جریانی حدود نیم میلی آمپر رو ببا یک باتری کوچیک و قابل شارژ راه بندازم مثل باتری موبایل ولی طول و عرضش کمتر ار اون حدوداً نصف باتری موبای
    ولی (اگر قطرش دو برابر یا بیشتر از باتری موبایل هم بود عیبی نداره )
    ماکسیمم زمانی هم که میخوام کار کنه 3 تا 5 ساعت هست
    بعد با آداپتور موبایال هم شارژ بشه
    اگر همجین باتری سراغ دارید کمک کنید ممنون میشم

پاسخ : باتری قابل شارژ کوچک

یکی از مسائل مهم در مورد باتری ها سایز اونها است.
    بهترین باتری های موجود از لحاظ قدرت جریاندهی بالا در کنار سایز کوچک باتری های لیتیوم پلیمری یا همون LIPO هستند.
    نوع 3.7 ولت اون که 300 میلی آمپر ساعت داشته باشه میتونه خیلی بیش از نیاز شما جریان بهتون بده و در عین حال
    خیلی کوچیکه و شاید یک چهارم یک باتری موبایل هم کمتر باشه ابعاد ریزتر با جریان دهی کمتر هم هست و در فروشگاهها موجوده
    در مورد شارژ اون هم شما یک مدار شارژر مخصوص این باتری ها میخواهید.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

ط 1 امجد . 100ma لیتیوم یون هم داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
        در مورد شارژ اون هم شما یک مدار شارژر مخصوص این باتری ها میخواهید.
        لازم نیست.یه شارژر موبایل خوب بردارید ولتاژشو تا 4.2V کم کنید مستقیما به باطری و مدارتون وصل کنید.اینطوری هم باطری دارید هم شارژر و هم تغذیه.دیگه رگلاتور و ... هم نمیخاین.
        ضمنا از باطری های نیکل کادمیوم 3.6V/60MA مخصوص بکاپ هم میشه استفاده کرد.
        http://www.roboeq.ir/#/products/detail/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%203.6%20%D9%88%D9%8 4%D8%AA%2060%20%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%20%D8%A2%D 9%85%D9%BE%D8%B1%20%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA%20BACK UP/
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

دوستان از این باطری های لیتیومی 100 یا 300 میلی کدوم سایت ها میفروشن کسی آدرس داره؟
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
            لازم نیست.یه شارژر موبایل خوب بردارید ولتاژشو تا 4.2V کم کنید مستقیما به باطری و مدارتون وصل کنید.
            تا جایی که من میدونم شارژر موبایل فقط یه آداپتور سوئیچینگ ساده است. و اتصال مستقیم یک ولتاژ 4.2 ولت به باتری خطرناکه و برای محدودیت جریان باید مقاومت مناسبی بصورت سری قرار داد . این روش شارژ برای باتری های لیتیومی اصلا مناسب نیست. هر چند در مواقع اضطراری میتوان از این روشها هم استفاده کرد.
            باتری های لیتیومی در دو مرحله شارژ میشن در مرحله اول جریان شارژ ثابته و ولتاژ به تدریج افزایش پیدا میکنه و مرحله بعد ولتاژ به حد نهایی خودش رسیده و ثابت
            می ماند اما جریان بتدریج کاهش پیدا میکند. و شارژرهایی که برای این نوع باتری ها وجود دارند از این اصل پیروی میکنند.
            مهم نیست چه مدرکى دارید
            مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

دوستان ممنون از شما عالی بود
              حالا یه سوال غیر حرفه ای
              آیا باتری کتابی شارژ هم میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
                تا جایی که من میدونم شارژر موبایل فقط یه آداپتور سوئیچینگ ساده است. و اتصال مستقیم یک ولتاژ 4.2 ولت به باتری خطرناکه و برای محدودیت جریان باید مقاومت مناسبی بصورت سری قرار داد . این روش شارژ برای باتری های لیتیومی اصلا مناسب نیست. هر چند در مواقع اضطراری میتوان از این روشها هم استفاده کرد.
                باتری های لیتیومی در دو مرحله شارژ میشن در مرحله اول جریان شارژ ثابته و ولتاژ به تدریج افزایش پیدا میکنه و مرحله بعد ولتاژ به حد نهایی خودش رسیده و ثابت
                می ماند اما جریان بتدریج کاهش پیدا میکند. و شارژرهایی که برای این نوع باتری ها وجود دارند از این اصل پیروی میکنند.
                نظر شما کاملا درسته ولی انگار در مورد نوشته من سوئ تفاهم شده چون من اون مطلبو برای باطری هایی که همراه خودشون شارژ کنترلر دارن نوشتم مثل باطری های موبایل و غیره که داخل باطری یک مداره باریک و ساده برای کنترل جریان شارژ وجود داره که جریان شارژ باطری رو محدود میکنه.
                ولی اگر بخوایم از باطری هایی که همراه خودشون کنترلر ندارن استفاده کنید یا باید از کنترلر های آماده بخرین یا خودتون بسازید که حالا نمیدونم آیسی هاش پیدا بشه یا نه بعد از اون با شارژر و ولتاژ 4.2v شارژش کنید.

نوشته اصلی توسط sulmon
                فقط باطریای قابل شارژ شارژ میشن که نوع کتابی هم موجوده.
                امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

دوستان ممنون از شما عالی بود
                  حالا یه سوال غیر حرفه ای
                  نوع شارژیش هم موجوده.
                  تویه ایران ویچ هم گقته بودم. :biggrin:
                  تا 4 امپرش هم فک کنم تویه بازار پیدا شه. البته فک کنم. قیمت هم زیر 20 تومن بوده الان نمیدونم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X