اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور تشخیص بدن انسان حداکثر در10سانتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور تشخیص بدن انسان حداکثر در10سانتی

سلام دوستان
    من می خوام با یه سنسور که دست انسان و بتونه حداکثر در فاصله ی 10 سانتی تشخیص بده،دما هم براش مهم نباشه برای استفاده صنعتی(نصب روی پرس های هیدرولیک آخه خیلی از کارگر ها رو میشناسم که انگشتاشون و در کار با همین پرس های بدون ایمنی از دست دادن نمونش هفته ی پیش یه پسر 12 ساله که سه تا انگشتش موند زیر قالب).خواهشا اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیار بنده قرار بده ثواب داره

پاسخ : سنسور تشخیص بدن انسان حداکثر در10سانتی

معمولا برای اینجور کارها من دیدم که دوتا کلید میزارن و کارگر مجبوره هردو تا دستش رو روی کلیدها قرار بده تا مثلا پرس عمل کنه و به این ترتیب امکان قرار گرفتن دستش بین اون کمتر میشه ولی مثلا برای ایمنی بیشتر و یا اینکه ممکنه کارگر دومی بیاد و دستش گیر کنه این مساله مهم میشه که اون هم میشه توسط سنسورهایی که حالت فرستنده گیرندگی دارند مانند لیزر آلتراسونیک و ... یک صفحه فرضی حفاظتی ایجاد کرد که عبور از اون فرمان جک یا پرس رو قطع میکنه من این مورد رو بکمک سنسور لیزری در یک مورد دیدم و خیلی ساده پیاده سازی میشه
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

مرسی از توجهت
      منم منظورم همین صفحه فرضیه چون اگه بخوایم دو تا کلید بزاریم هم برای کارگر سخته هم اینکه سرعت کار میاد پایین
      میشه یه مقدار بیشتر در مورد لیزر آلتراسونیک توضیح بدی؟
      قیمتش چنده ؟
      راه اندازیش به چه صورته ؟

دیدگاه

اگه یک دستگاه پرس رو فرض کنیم که فاصله قسمت متحرک اون در حداکثر حالت 1 متره و پهنای اون 2متر باشه .
        پس شما یک صفحه فرضی دارید که در بزرگترین حالت 2متر در 1متره و در حالت عملکرد پرس بتدیج میشه 2 در 50 سانت، 2 در 10 سانت و ......
        پس امیدوارم منظورم از صفحه فرضی رو متوجه شده باشید.
        حال وقی قسمت متحرک به سمت قسمت پایین میاد و فاصله هنوز زیاده خطری وجود نداره چون اگر دست شما بین قسمت متحرک و ثابت باشه اون رو به سمت پایین هول میده بنابراین خطر زمانهاییه که فاصله نزدیکتر میشه. پس شما می آیید در قسمتهای پایین این صفحه فرضی به تعداد مناسب فرستنده و گیرنده لیزری میزارید.مثلا در ارتفاع 15 سانتی، 10 سانتی ، 5 سانتی ، و موازات سطح چهار تا لیزر فرستنده میزارید. و بعد در سمت دیگر( یعنی دومتر اون ورتر) گیرنده های لیزری رو میزارید زمانی که نور لیزر به گیرنده ها برخورد میکنه یعنی وضعیت عادی ولی زمانی که نور لیزر توسط دست قطع بشه و به گیرنده مربوط نرسه سیستم حفاظتی باید عمل کنه.
        به همین سادگی
        اما روش التراسونیک چون بیم سیگنالهای ارسالی اون خیلی نازک نیست کمتر توصیه میکنم ولی اصول کارش مثل همین میشه.
        مهم نیست چه مدرکى دارید
        مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X