اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن 8051 با stk500؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن 8051 با stk500؟

دوستان من دنبال پروگرامر برای سری 8051 میگشتم، گفتم شاید بشه با stk500 و یه رابط الکترونیکی بشه 8051 را با usb پروگرام کرد؟ دوستان کسی نظری نداره؟
    Weakness of attitude becomes weakness of character
    Albert Einstein

پاسخ : پروگرام کردن 8051 با stk500؟

با STK500 نمیشه 8051 را پروگرام کرد.
    اما اگر دنبال پروگرامری هستید که مثل STK500 در محیط های توسعه مثل بسکام کار کنه و باهاش بشه میکروی AVR را برنامه ریزی کرد و بعلاوه امکان برنامه ریزی 8051 را هم داشته باشه. باید از نسخه تغییر یافته USBASP استفاده کنید.
    و اگر هم دنبال راه حل سریعتری هستید میتوانید از پروگرامر سانا استفاده کنید. که بصورت USBASP شناخته میشه و زیف سوکت کاملا هوشمندی با قابلیت تشخیص اتوماتیک قطعه و تامین کلاک برای پوشش تمامی حالات CKSEL در AVR دارد و اینکه امکان پروگرام میکروهای سری S از خانواده 8051 مثل AT89S51 , AT89S52 , AT89S53 را دارد.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

با سلام
      میکروکنترل های سری at89s را میتوان با پروگرامر هاتل برنامه نویسی نمود. اما سری at89c را نمیتواند پروگرام کند که برای حل این مشکل از یک پروگرامر دیگر باید استفاده شود ،در سطح نت یک مدار صدرصد عملی از پروگرامر هست برای پروگرام کردن میکروهای سری at89c. در این پروگرامر از یک میکروکنترلر at89c52 استفاده شده که میتوان بجای ان از at89s51-at89s52-at89c51 هم استفاده نمود. برای ارتباط این برد با usb باید از ماژول مبدل usb to serial استفاده کرد ولی در این پروژه از این ماژول استفاده نشده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SaeedNazary نمایش پست ها
        دوستان من دنبال پروگرامر برای سری 8051 میگشتم، گفتم شاید بشه با stk500 و یه رابط الکترونیکی بشه 8051 را با usb پروگرام کرد؟ دوستان کسی نظری نداره؟
        سلام خیر این امکان وجود نداره و به نظر من بهترین برنامه برای پروگرام کردن سری 8051 استفاده از نرم افزار و شبیه ساز و پروگرامر keil hsj هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X