اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باز و بست ترانس سویچینگ و کارنکردن دستگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باز و بست ترانس سویچینگ و کارنکردن دستگاه

سلام من یک ترانس که مال شارزر بود رو باز کردم دوباره که پیچیدمش دیگه کار نمیکنه
    ترانس 6 سر هست 2تا ورودی 2 تا خروجی 2 تا هم فیدبک :cry2:
    تمیز پیچیدمش آخه جرا کار نمیکنه؟
    یعنی نمیشه با دست پیچید!
    ....

پاسخ : باز و بست ترانس سویچینگ و کارنکردن دستگاه

اگه تعداد دورهای هر کدام رو موقع بازکردن درست یادداشت کرده باشی. مشکل میتونه از اتصالی سیمها و یا قطعی اونها باشه
    مرحله اول بیا دو سر ورودی خروجی و فیدبک رو بیزر بگیر ببین به هم راه میدن اگه راه میدن که تا اینجای کار درسته
    مرحله دوم ببین سرهای ورودی به خروجی و فیدبک راه میدن یا نه و همین کار رو در مورد فیدبک و خروجی هم انجام بده و در صورتی که هیچکدام به هم راه ندادند تا اینجای کار درسته .
    مرحله سوم قرار دادن صحیح ترانس در داخل مداره باید پایه های ورودی به ترانزیستورر قدرت و سمت سوئیچینگ راه بدهند، پایه های خروجی به یکسوساز و خازن خروجی، و فیدبک هم بسته به نوع مدار به مدار کنترلی.
    اگه همه این مراحل درسته پس احتمالا تعداد دورها رو درست نپیچیدی .
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrooz.shie
      سلام من یک ترانس که مال شارزر بود رو باز کردم دوباره که پیچیدمش دیگه کار نمیکنه
      ترانس 6 سر هست 2تا ورودی 2 تا خروجی 2 تا هم فیدبک :cry2:
      تمیز پیچیدمش آخه جرا کار نمیکنه؟
      یعنی نمیشه با دست پیچید!
      سلام.معلومه که جواب نمیده.باز و بستنه ترانس که به همین الکی ها نیست.باید ببینی اندوکتانس های هر قسمت چندبوده سره نقطه دار (شروع پیچیدن)کدوم سر بوده و چند دور با چه ضخامتی پیچیده و جهته دور هر قسمت چه جهتی بوده و فاصله هوایی چقدر بوده و ...
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
        اگه تعداد دورهای هر کدام رو موقع بازکردن درست یادداشت کرده باشی. مشکل میتونه از اتصالی سیمها و یا قطعی اونها باشه
        مرحله اول بیا دو سر ورودی خروجی و فیدبک رو بیزر بگیر ببین به هم راه میدن اگه راه میدن که تا اینجای کار درسته
        مرحله دوم ببین سرهای ورودی به خروجی و فیدبک راه میدن یا نه و همین کار رو در مورد فیدبک و خروجی هم انجام بده و در صورتی که هیچکدام به هم راه ندادند تا اینجای کار درسته .
        مرحله سوم قرار دادن صحیح ترانس در داخل مداره باید پایه های ورودی به ترانزیستورر قدرت و سمت سوئیچینگ راه بدهند، پایه های خروجی به یکسوساز و خازن خروجی، و فیدبک هم بسته به نوع مدار به مدار کنترلی.
        اگه همه این مراحل درسته پس احتمالا تعداد دورها رو درست نپیچیدی .
        تست کردم همه چی درسته :sad:
        نوشته اصلی توسط ms2000
        سلام.معلومه که جواب نمیده.باز و بستنه ترانس که به همین الکی ها نیست.باید ببینی اندوکتانس های هر قسمت چندبوده سره نقطه دار (شروع پیچیدن)کدوم سر بوده و چند دور با چه ضخامتی پیچیده و جهته دور هر قسمت چه جهتی بوده و فاصله هوایی چقدر بوده و ...
        آقا من سیم های خودشو دوباره پیچیدم لایه ها و جهت هم رعایت کردم
        حدعقل باید یک جور دیگه کار کنه نه که اصلا روشن نشه!
        تو مدار یک ترانزیستور بیشتر نداره
        چیکار میشه کرد
        ....

دیدگاه

متاسفانه این مشکل واسه منم پیش اومده اونم 2 بار.
          با اول عین شما
          و بار دوم وقتی یه ترانسو باز کردم گفتم چند دور به تعداد دورش اضافه کنم ببینم ولتاژ خروجی چقد تغییر میکنه که دیدم اصلا دیگه کار نمیکنه.

فکر کنم چینی ها موقع پیچیدن این ترانسها دعای خاصی رو زمزمه میکنن

دیدگاه

شاید جهت سیم پیچی و یا گپ هسته رو رعایت نکردید

دیدگاه

من میخواصتم یک نمونه مثل اینو بسازم که با این تفاسیر کلا باید قید سویچینگ رو بزنم!
              ما که فقط هم سیم باز کردیم کار نکرد دیگه چه برسه به اینکه بخوایم از اول طراحی کنیم!
              ....

دیدگاه

من میخواصتم یک نمونه مثل اینو بسازم که با این تفاسیر کلا باید قید سویچینگ رو بزنم!
                ما که فقط هم سیم باز کردیم کار نکرد دیگه چه برسه به اینکه بخوایم از اول طراحی کنیم!
                سلام.به نظرم وقتتو روی منابع تک ترانزیستوری تلف نکن من صدهانمونه ساختم وفروختم. ای ی ی ی . . . چنگی به دل نمیزد.شما بیا با این آی سی های آماده که داخلش ماسفت داره یا ماسفت بیرونی داره بساز ولی اگه میخوای بری دنبال ساخت منابع سوئیچنگ اول باید مطمئن بشی که میخوای این راه رو دنبال کنی یا نه فقط میخوای چند تایی بسازی و ول کنی اگه میخوای چند تایی بسازی و ولش کنی به نظرم بهتره دنبالش نری چون یادگیریش احتیاج به زمان و تسلط و مهارت و ... میخواد ولی اگه میخواهی این کار رو دنبال کنی بدون که میتونی.منم در خدمتم.

دیدگاه

میخوام دنبال کنم
                  این ترانس رو بد پیچیدم اولیه جاش با فیدبک عوض شده بود! از رو اهم فهمیدم
                  حالا به نظرتون یک ترانس دیگه رو بترکونم؟
                  الان چپه جازدم ترانسو ولی ترانزیستور میسوزونه چرا باز؟
                  ....

دیدگاه

عزیز دل برادر. ضمن تبریک......
                    اقا منبع شما فلایبک بوده. حتی جهت پیچیدن که از کدوم پایه شروع بکنی و به کدوم سمت بپیچی هم مهمه. یه چیزی هم به اسم فاصله هوایی تو فلایبک هست که اونم اگه کم بشه مسکلساز میشه.

دیدگاه

من فکر کنم همین جهت رو رعایت نکردم!
                      فاصله گپ خودش یک لایه از همین چسب زرد ها وسط داشت ولی کناراش نداشت
                      میرم یک ترانس دیگه بترکونم ببینم چی میشه
                      ....

دیدگاه

یک ترانس دیگه ورداشتم سیمپیچ هاشو باز نکردم فقط 9 دور دورش سیم پیچیدم دادم به خروجی چند ثانیه روشن بود باز ترانزیستور سوخت
                        ترانس هم یک صدای خفن داد !
                        فلایبک قبلی که باز کردم 12 دور بود و ثانویه هم 12 دور
                        ....

دیدگاه

سلام.این چه کارهاییه میکنی.یک مدار اصولی بکشی و بساز تموم.

دیدگاه

یک ترانس دیگه ورداشتم سیمپیچ هاشو باز نکردم فقط 9 دور دورش سیم پیچیدم دادم به خروجی چند ثانیه روشن بود باز ترانزیستور سوخت
                            ترانس هم یک صدای خفن داد !
                            فلایبک قبلی که باز کردم 12 دور بود و ثانویه هم 12 دور
                            یم پیچتو برعکس پیچیده بودی
                            از یک مئار که توانایی کار تو توپولوژی فروروارد رو نداره بصورت فوروارد جریان بکشی خیلی سریع میسوزه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X