اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با سون سگمنت بزرگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با سون سگمنت بزرگ

سلام :
    میخوام چند تاسون سگمنت بزرگ رو با 7447 درایو کنم برای پایه های آندش مشکل ندارم چون بادوتا ترانزیستور یکی مثبت و یکی منفی ولتاژمورد نیازشو تامین کردم.
    ولی مشکل توی پایه های کاتدش هست. سوالم اینه که بین 7447وپایه های کاتد سون سگمنت چه جوری باید یک ترانزیستوری چیزی برای تقویت بزارم؟
    اصلا نیاز به همچین کاری دارم یا نه؟(چون شنیدم ولتاژخروجی 7447پنج ولته)

پاسخ : مشکل با سون سگمنت بزرگ

سلام دوست عزیز. بله باید یه بافری اون وسط قرار بگیره نه تنها به دلیل اینکه ولتاژ خروجی 7447 پنج ولته بلکه به این دلیل که به احتمال زیاد بسته به سایز seg-7 ها 7447 جریان اون ها رو هم نمیتونه تامین کنه.
    شما هم می تونی از یه ترانزیستور npn برای هر پایه سون سگمنت استفاده کنی مثلا BC639 هم از ULN2308 که من دومی رو پیشنهاد میدم. چون جمع و جور تره فقط یادت باشه پایه com رو ول بذاری وقتی هر کدوم از پایه های ورودی یک بشه پایه خروجی متناظر باهاش به GND وصل میشه.

دیدگاه

دوستان چندتا سوال:
      1-سون سگمنت های بزرگ رو از کجا بخریم(سه سلولی هم هست؟ یا باید تک تک خرید و ماکس کرد)؟
      2- نحوه راه اندازیشون چجوریه؟ راستی برای 7سگ های بزرگ از روش رفرش استفاده کنیم یا لچ؟
      3-ولتاژ و یا جریانشون چقدره؟ مثل کوچیک ها مقاومت هم می خوان؟
      4- برای این که 10 متر جابجا شن از 7447 استفاده کنیم یا این که از کابل 6 زوج آیفون تصویری استفاده کنیم؟ شما چیکار کردین؟
      (راستی اول با 2308 تقویت می کنیم بعد می فرستیم تو کابل دیگه!؟ نه؟!)
      ممنون
      اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirkhan_0o0
        دوستان چندتا سوال:
        1-سون سگمنت های بزرگ رو از کجا بخریم(سه سلولی هم هست؟ یا باید تک تک خرید و ماکس کرد)؟
        2- نحوه راه اندازیشون چجوریه؟ راستی برای 7سگ های بزرگ از روش رفرش استفاده کنیم یا لچ؟
        3-ولتاژ و یا جریانشون چقدره؟ مثل کوچیک ها مقاومت هم می خوان؟
        4- برای این که 10 متر جابجا شن از 7447 استفاده کنیم یا این که از کابل 6 زوج آیفون تصویری استفاده کنیم؟ شما چیکار کردین؟
        (راستی اول با 2308 تقویت می کنیم بعد می فرستیم تو کابل دیگه!؟ نه؟!)
        ممنون
        سلام
        7.s ها رو که از لوازم قطعه فروشی می خردیم و من ماکسشم دیدم.یه کم بگردی پیدا میکنی.
        راه اندازیش مثل 7.s های معمولی فقط باید قبلش جریان ورودیش رو یه نمه تقویت کنی.با بافر uln2803 راحت این کار انجام میشه.من که پروژه ای داشتم قبلش تقویت بعد با کابل فلت ارسال کردم. :redface:
        http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
        daydigi.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط matrex
          سلام
          7.s ها رو که از لوازم قطعه فروشی می خردیم و من ماکسشم دیدم.یه کم بگردی پیدا میکنی.
          راه اندازیش مثل 7.s های معمولی فقط باید قبلش جریان ورودیش رو یه نمه تقویت کنی.با بافر uln2803 راحت این کار انجام میشه.من که پروژه ای داشتم قبلش تقویت بعد با کابل فلت ارسال کردم. :redface:
          ممنون جریانش چنده؟ مقاومت چند گذاشتید؟
          لچ یا رفرش ؟ کدوم روش رو استفاده کردید؟
          اين که تعداد تشکر هاي اهدايي يه کاربر زياده به اين معنا نيست. که چيزي بلد نيست؛ بلکه نشانه اينه که به تلاش بقيه بچه ها احترام مي گذاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirkhan_0o0
            ممنون جریانش چنده؟ مقاومت چند گذاشتید؟
            لچ یا رفرش ؟ کدوم روش رو استفاده کردید؟
            معمولا ولتاژش رو درون 7.s نوشته میشه.و معمولا 12 ولت
            من از رفرش!
            این مدارو تو نت پیدا کردم که در رابطه با سوال شما
            http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
            daydigi.com

دیدگاه

سلام دوستان
              یه سوال من 7447 رو که به 7805 وصل می کنم ولتاژ منبع تا 3.5 ولت می افته!
              برای جلوگیری از این مشکل چیکار کنم؟
              یعنی برای یه انکودر ساده برم سراغ سوئیچینگ؟؟ :sad:
              ---------------------------------------------------

آقا 2576 استفاده کردم حل شد.
              برای 2803 در خروجی مقاومت پول پ نمی خواد؟؟
              چه جریانی برای ال ای دی های بزرگ کافیه؟
              ممنون

دیدگاه

درود.
                این سگمنت های بزرگ رو از کجا میفروشن ؟؟؟
                حدودا دونه ای چنده ؟؟؟

سپاس.
                ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X