اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کاری pic32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لحیم کاری pic32

سلام بر همه
    نمونه های pic32 که در جوان هست همگی دارای package از نوع TQFP-100 یا TQFP-64 هستند که فاصله میان مرکز دو پین آنها به ترتیب 0.2 و 0.3 میلیمتر است. یک سازنده مدار چاپی به من گفته است که امکان ساخت footprint هست. پس میتوانfootprint را با protel طراحی کرد و ساخت اما آیا امکان لحیم کاری آن هست؟
    سوال این است که آیا کسی چنین بردی را ساخته و لحیم کاری آن را انجام داده است؟

پاسخ : لحیم کاری pic32

نوشته اصلی توسط BlueApple
    سلام بر همه
    نمونه های pic32 که در جوان هست همگی دارای package از نوع TQFP-100 یا TQFP-64 هستند که فاصله میان مرکز دو پین آنها به ترتیب 0.2 و 0.3 میلیمتر است. یک سازنده مدار چاپی به من گفته است که امکان ساخت footprint هست. پس میتوانfootprint را با protel طراحی کرد و ساخت اما آیا امکان لحیم کاری آن هست؟
    سوال این است که آیا کسی چنین بردی را ساخته و لحیم کاری آن را انجام داده است؟
    سلام
    بلی چرا نمیشه؟!
    خیلی راحت تر از اون چیزیه که فک میکنی
    با یه هویه معمولی با سر کج
    توی Youtube کلی فیلم هست میتونی بگیری
    نهایتا میدی شرکتای مونتاژ برات میزنن
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

البته با هیتر هم میتونی انجامش داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramez
        البته با هیتر هم میتونی انجامش داد
        ولی با هیتر پیشنهاد نمیشه
        چون اگر پخش حرارتی درست انجام نشه ممکنه IC آسیب ببینه
        با هویه معمولی و سر T15 بهترین روشه
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

آقا چسباندن یک tqfp به هیچ وجه کار سختی نیست بلکه به مراتب از پایه های dip راحت تر و تمیز تره ( همه اش رو با هم یه باره درست می کنی یه چیز تمیز از توش در میاد - حال می کنی )-چندین فایل ویدئو هم مربوط به هیتر و هویه تو همین انجمن های eca هست ( سرچ کن هویه کاری smd یا tqfp )
          اما مشکل من چیه؟
          من می خوام آی سی رو بردارم . نمیدونم چطوری برش دارم.
          اگر هواداغ ( هیتر) داشتم می شد ولی الان خیلی سخته.
          یه بار یکی رو برداشتم ولی واقعا داغون شدم ( دو سه کیلو قلع ریختم چهار طرفش بعد سعی کردم دو ورش رو با هم گرم کنم یه کم بره بالا بعد اون طرف دیگه رو همین طور تا آخر در اومد .) ولی آخر هم انگار میکرو سوخت از گرمای هویه.
          الان کسی پیشنهادی داره که من چطور یکی دیگه رو در بیارم؟
          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

اگه هیتر نداری بدید بیرون مثلا یه تامیرات موبایلی واسطون برداره
            ولی این بلا ها رو سر میکرو بیچاره در نیارید oo: چون واقعا با هیچ چیز دیگه ای نمیشه بدون صدمه زدن به میکرو و pcb میکرو رو در آورد
            AYRIC

دیدگاه

با سلام
              در صورت نداشتن هیتر :
              1 . ابتدا سیم لاکی نمره 0.1 یا پایین تر را از زیر تمامی پایه ها رد نمایید .
              2 . یک طرف سیم لاکی را به قسمتی از برد لحیم نمایید .
              3 . طرف دیگر سیم را در دست بگیرید و هویه را بر روی اولین پایه قرار دهید تا قلع اولین پایه ذوب شود .
              4 . پس از ذوب شدن قلع سیم لاکی را از زیر اولین پایه بیرون بکشید تا فاصله ای بین پایه و برد ایجاد شود .
              5 . این کار را تا اخرین پایه انجام دهید تا به راحتی و بدون در دسر ایسی را از روی برد خارج نمایید .
              خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                با سلام
                در صورت نداشتن هیتر :
                1 . ابتدا سیم لاکی نمره 0.1 یا پایین تر را از زیر تمامی پایه ها رد نمایید .
                2 . یک طرف سیم لاکی را به قسمتی از برد لحیم نمایید .
                3 . طرف دیگر سیم را در دست بگیرید و هویه را بر روی اولین پایه قرار دهید تا قلع اولین پایه ذوب شود .
                4 . پس از ذوب شدن قلع سیم لاکی را از زیر اولین پایه بیرون بکشید تا فاصله ای بین پایه و برد ایجاد شود .
                5 . این کار را تا اخرین پایه انجام دهید تا به راحتی و بدون در دسر ایسی را از روی برد خارج نمایید .
                خیلی روش منطقی و جالبی به نظر می رسه ولی سیم لاکی یا اصلا چیزی فکر نکنم بتونم از زیر پایه رد کنم ، حتی مو . آخه چسبیده به بورد .
                به هر حال سعی می کنم . روش خیلی خوبی هم هست . کاش ازش یه لینک فیلم هم می دادید ( یا کار خودتون یا هر چی )
                متشکر
                راستی با هواداغ ( هیتر ) به آی سی صدمه نمی خوره ؟ من قبلا تو یه شرکتی یه دونه هواداغ خریده بودم ولی نمی دونم چطور میشه باهاش پایه ها رو ، از هر چهار طرف گرم کرد در صورتی که خوش گرم نشه ؟
                بهر حال اگر آی سی رو هم بسوزونم نمی دم دست یه نفر دیگه ، چون قیمت آی سی 9 تومنه و اگه کسی بخواد این کار رو برام بکنه لااقل 5تومن یا 10 تومن می گیره!
                دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحسـین
                  راستی با هواداغ ( هیتر ) به آی سی صدمه نمی خوره ؟ من قبلا تو یه شرکتی یه دونه هواداغ خریده بودم ولی نمی دونم چطور میشه باهاش پایه ها رو ، از هر چهار طرف گرم کرد در صورتی که خوش گرم نشه ؟
                  بهترین روش استفاده از سری چهار پر میباشد !
                  http://images.discoazul.com/images/hanstar856b.jpg
                  اما به دلیل موجود نبودن در بازار میتوان از دو هیتر استفاده نمود !
                  با یکی از هیترها زیر ایسی را گرم میکنیم و با هیتر دیگری تمامی پایه های ایسی را گرم کرده و ایسی را در می اوریم !

نکته :
                  نباید در زیر ایسی قطعات دیگری موجود باشد !
                  برای جلو گیر از جابجایی قطعات کنار ایسی به علت ذوب شدن قلع میتوان از چسب مخصوص حرارت استفاده نمود !
                  خواستن توانستن است !

دیدگاه

با یه فندک اتمی هم میشه درش آورد البته اگه هیتر دم دست نباشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamadreza_940
                      با یه فندک اتمی هم میشه درش آورد البته اگه هیتر دم دست نباشه
                      به نظرم برای قطعات سوخته شاید روش خوبی باشد ، نه برای قطعات سالم !
                      خواستن توانستن است !

دیدگاه

برای هویه هم از این سر ها وجود داره ؟
                        مخصوصا برای آی سی های dip40 یا اصلا برای همین آی سی های smd . اگر باشه خیلی عالی میشه . دیگه نیازی به هیتر نیست

دیدگاه

برای هویه هم از این سر ها وجود داره ؟
                          مخصوصا برای آی سی های dip40 یا اصلا برای همین آی سی های smd . اگر باشه خیلی عالی میشه . دیگه نیازی به هیتر نیست
                          ؟
                          متوجه منظورتون نمیشم !
                          خواستن توانستن است !

دیدگاه

منظورم یه مدل نوک هویه است که بجای اینکه تیز باشه چهارگوش باشه یا مستطیلی باشه

دیدگاه

منظورم یه مدل نوک هویه است که بجای اینکه تیز باشه چهارگوش باشه یا مستطیلی باشه
                              نوک هویه تخت را خودتان باید درست کنید :
                              1 . ( اگر اشتباه نکنم ) با استفاده از سیم برنج ( سر سیم برنج را با استفاده از سوهان تخت نمایید . )
                              2 . با استفاده از پیچ گوشتی دوسو ( 5cm از سر پیچ گوشتی را بریده ، استفاده نمایید )
                              خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X