اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این ترانس چیست؟(همراه با عکس)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این ترانس چیست؟(همراه با عکس)

سلام دوستان .آیا این ترانس افزایش ولتاژ شهر هست؟
    مثلا ولتاژ خونه ما تو تابستون افت میکنه و میره روی 160 اینا.
    اگه اینو بگیرم مشکلم حل میشه؟یعنی دوروبره 220 میمونه؟
    تو حالت عادی که ولتاژ ورودی 220 هست چقدر خروجی میده؟واسه مصرف 6 آمپری خوبه؟(واسه خونه) قیمتش حدودا چنده؟ممنون
    خودم میدونم سوالم طولانی شد. :redface:
    http://veno.netii.net/up/77bcc914f9e5.jpg
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : این ترانس چیست؟(همراه با عکس)

چون عکس داخل رو نگذاشتید خیل مطمئن نیستم ولی به احتمال زیاد استابیلایزر یا پایدار کننده برق شهر هستش و این احتمالا از نوع قدیمی انهاست که ترانسیه. و ساختار داخلی اونها یک ترانس چند سره یعنی در واقع یک ترانسه که یک سر ورودی یا اولیه داره. و خروجی اون چندسره که بکمک چند رله هر بار یکسر به خروجی اصلی دستگاه وصل میشه و به این ترتیب با افزایش و کاهش ولتاژ ورودی، خروجی رو تقریبا ثابت نگه میداره اگر حالت ریاضیش رو بخوام بگم دور سیم پیچ اولیه ثابته و در ثانویه ما چند سر خروجی داریم که نسبت دور ورودی به خروجی برای یک حالت میشه 0.8 بعدی 0.9 بعدی 1 بعدی 1.1 و .. (به عنوان مثال) به این ترتیب اگه ولتاژ ورودی بشه 200 ولت اگه از سر 1.1 بگیریم خروجی میشه 220 و اگه ولتاژ ورودی بشه 240 ولت از سر 0.9 میگیریم خروجی رو که میشه 216 ولت. برای سوئیچ کردن سرهای ترانس یک مدار فرمان داره که ولتاژ ورودی رو تشخیص میده و بکمک چند رله اون سر ترانسی رو که نزدیکترین ولتاژ به 220 رو تولید میکنه به خروجی وصل میکنه
    چون عملکرد این مدار گسسته است و تنها چند حالت داره خیلی در پایداری ولتاژ دقیق نیست ولی از هیچی بهتره .
    در مورد توان هم در توانهای مختلفی وجود دارند. و تنوع زیاد داره ولی از روی EI ترانس و قطر سیم پیچ هم میتونی در مورد توانش حدس بزنی.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

ترانس 2000 وات اتومات فاراتل این نوشته.حالا چی؟
      قیمتش چقدره میدونی؟
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

بله -ولی مصرفتون باید کمتر از 2 کیلو وات باشه یعنی در حد ترانس دیگه نه اینکه کلی وسیله برقی بزنید بهش یا کل خونه رو - من یکی از اینا رو دارم ترانسش خیلی بزرگه-
        توضیحات اقای عزیز صحیحه- دقیقا همونطوریه-با یه سری رله خروجی رو پایدار نگه میداره -اینا قدیما مرسوم بود-نمیدونستم الانم تولید میشه

دیدگاه

6 کیلو واتش اگه اشتباه نکنم 950 باید باشه.

دیدگاه

دوستان این ترانس سیم پیچ اولیه و ثانویه ان جدا میباشد؟
            ایزوله هست؟
            میشه چند ماه همیشه روشن باشه؟
            ممنون
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ترانس میتواند بصورت ایزوله باشد و بصورت اتوترانس که ایزوله نیست هم میتواند باشد. میتوانی با یک بیزر ساده امتحان کنی.
              روشن بودن چند ماهه ترانس بستگی به باری داره که ازش میکشی و مهمترین نکته در ترانس دمای کاری اونه اگه دمای ترانس در
              حالت تعادل زیر یک بار ثابت مثلا به 50 درجه برسه نسبتا خوبه و هرچه دمای تعادل بالا بره کارکرد دائم ترانس ممکنه به اون صدمه بزنه
              در دماهای بالا لاک سیم پیچ ترانس شل میشه و احتمال اتصالی بوجود میاد.
              مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

پس با این توضیحات من میتونم از این ترانس 2000 وات برای جریان 6 آمپری به خوبی استفاده کنم و براش مشکلی پیش نیاد.درسته؟
                اگه یه سیستم فن خنک کننده براش بزارم تا دماشو ثابت نگه دارم مشکلی برایش پیش نخاهد آمد نه؟
                ممنون از شما
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

بله چون ترانس شما قادر به تامین توان 2000 است برای انکه بصورت دائم این توان را بدون مشکل بدهد.
                  تنها مسئله جلوگیری از افزایش دمای بیش از حد آن است.
                  مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X