اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

IGBT ولتاژ بالا ( 2 آمپر یا بیشتر و 20kv)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

IGBT ولتاژ بالا ( 2 آمپر یا بیشتر و 20kv)

با سلام خدمت مهندسین عزیز
    بنده تا به امروز به سایت های داخلی بها نمیدادم ولی وقتی امروز این سایت رو دیدم فهمیدم که مطالب پرباری تو اینجور سایت هامون داریم, خلاصه تشکر میکنم.
    بریم سر اصل مطلب
    کسی میتونه منو تو این پروژه یاری برسونه ؟ بنده تو تایلند درس میخونم و این هم پروژه بنده هست .
    چطوری با استفاده از ترانزیستور IGBT یا دیگر ترانزیستور ها به مشخصات زیر رسید :
    InPut : 115v ac , 400Hz
    Output : 18kv DC, 1.5Amper Or more
    ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه
    مطمئنم که با بار علمی زیادی که تو این سایت دیدم کسی هست که بتونه بهم کمک کنه
    یا حق

پاسخ : IGBT ولتاژ بالا ( 2 آمپر یا بیشتر و 20kv)

سلام
    باتوجه به ولتاژوجریان خروجی شمانیاز به منبع 30کیلوواتی در ورودی دارین.(18000×1.5=27000).همچنین نیازی به داشتن igbt ولتاإ¾ژ بالا ندارین.(20kv).چون وجود نداره.
    (تنهاسوییچی که میتوان به این ولتاژ رسید سری کردن تعداد زیادی Sj mosfet هست.)
    در ضمن اگر رشته شما برق باشه والکترونیک قدرت نخوندین سخته که بتونید.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

) پیشنهاد من هم اینه که برید و پروژتون رو عوض کنید.) 27 کیلو وات فقط توان خروجیتونه برادر من. به هر حال یکسوسازی تو اون ولتاژ خییییلی کار سختیه و من خودم شخصا همچین پروژه ای بهم بدن ندید ردش میکنم. ولی اگه خروجی DC نبود یه کارایی میشد کرد.

دیدگاه

در راستای سوال این تاپیک، در حال حاضر قطعاتی با نام HVIGBT تا ولتاژ حداکثر 6.5Kv وجود دارد که در لینک زیر قابل مشاهده است:

http://www.mitsubishielectric.com/se...mod/index.html
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

منظور من اینه که با سری بستن IGBT این ولتاژ رو به دست بیاریم
          ممکن نیست این ؟

دیدگاه

سلام
            تو این پروژه شما نیازی به IGBT های ولتاژندارین.مگر اینکه مدار خروجی حالت خاصی داشته باشه.اتفاقا بدلیل ورودی 115 ولت IGBT های 400ولت هم کافیه.
            درضمن سری کردن IGBT های ولتاژبالا تاحد 20کیلو ولت با امکاناتی که تو ایران هست ریسک بزرگیه.فقط با فیبر نوری و مدارات مخصوص این کار ممکنه.
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Bahramxx
              با سلام خدمت مهندسین عزیز
              بنده تا به امروز به سایت های داخلی بها نمیدادم ولی وقتی امروز این سایت رو دیدم فهمیدم که مطالب پرباری تو اینجور سایت هامون داریم, خلاصه تشکر میکنم.
              بریم سر اصل مطلب
              کسی میتونه منو تو این پروژه یاری برسونه ؟ بنده تو تایلند درس میخونم و این هم پروژه بنده هست .
              چطوری با استفاده از ترانزیستور IGBT یا دیگر ترانزیستور ها به مشخصات زیر رسید :
              InPut : 115v ac , 400Hz
              Output : 18kv DC, 1.5Amper Or more
              ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه
              مطمئنم که با بار علمی زیادی که تو این سایت دیدم کسی هست که بتونه بهم کمک کنه
              یا حق
              با سلام

1- کاربرد این مدار چیه؟

یک پاسخ سرانگشتی و بدون تحلیل کافی :

2- فرکانس 400 برای کاهش اندازه ترانس و سلف مثلا در هواپیمایی به کار میرود،
              آیا ترانس افزاینده 115 به 14000 ولت ( 125 برابر ) در دسترس یا مجاز به استفاده است؟ ( گرچه توان 27 کیلو وات است لیکن فرکانس 400 باعث کاهش اندازه ترانس می شود )
              اگر بله، مسیر راحت در پیش است، پل دیودی از دیودهای های ولتاژ مورد استفاده در HVDC و مدار یکسو ساز تمام موج و خازن ولتاژ بالا....

3- اگر ترانس سنگین مجاز نیست، مسیر ذیل:

یکسوسازی 115 ولت با دیودهای 300 آمپری
              مدار منبع سوییچینگ با ترانس فریت و فرکانس 40 کیلو هرتز به بالا و با پل IGBT یا MOSFET پر وات و حتی پارالل
              و در سمت های ولتاژ از دیودهای فست و جریان بالا و نیز ولتاژ بالا به صورت سری استفاده می فرمایید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مولد های ولتاژ مارکس را هم در همین انجمن جستجو فرمایید

-----------------------------------------------------------------------------------------------

مدت اجرای عملی این پروژه از 6 ماه فراتر خواهد رفت و نیز احتیاط زیادی نیاز خواهد داشت

با سپاس

پ.ن:
              مدت اجرا برای فرد تازه کار در این قسمت خاص از برق ، تخمین زده شد.
              برای افراد مجرب ، طبیعتا زمان کوتاهتر خواهد شد.
              برای من هم که در این زمینه تازه کار هستم، برای رسیدن به دستگاه قابل ارایه به صنعت، 4 تا 6 ماه زمان نیاز است.
              گشتی در لاله زار
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : IGBT ولتاژ بالا ( 2 آمپر یا بیشتر و 20kv)

نوشته اصلی توسط Solsal
                با سلام

1- کاربرد این مدار چیه؟

یک پاسخ سرانگشتی و بدون تحلیل کافی :

2- فرکانس 400 برای کاهش اندازه ترانس و سلف مثلا در هواپیمایی به کار میرود،
                آیا ترانس افزاینده 115 به 14000 ولت ( 125 برابر ) در دسترس یا مجاز به استفاده است؟ ( گرچه توان 27 کیلو وات است لیکن فرکانس 400 باعث کاهش اندازه ترانس می شود )
                اگر بله، مسیر راحت در پیش است، پل دیودی از دیودهای های ولتاژ مورد استفاده در HVDC و مدار یکسو ساز تمام موج و خازن ولتاژ بالا....

3- اگر ترانس سنگین مجاز نیست، مسیر ذیل:

یکسوسازی 115 ولت با دیودهای 300 آمپری
                مدار منبع سوییچینگ با ترانس فریت و فرکانس 40 کیلو هرتز به بالا و با پل IGBT یا MOSFET پر وات و حتی پارالل
                و در سمت های ولتاژ از دیودهای فست و جریان بالا و نیز ولتاژ بالا به صورت سری استفاده می فرمایید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مولد های ولتاژ مارکس را هم در همین انجمن جستجو فرمایید

-----------------------------------------------------------------------------------------------

مدت اجرای عملی این پروژه از 6 ماه فراتر خواهد رفت و نیز احتیاط زیادی نیاز خواهد داشت

با سپاس
                سلام.
                مدت اجرای پروژه کمتر از 2ماهه.
                پیداکردن هسته 400هرتزی با این توان بعلت کاربرد هواپیمایی ونظامی سخت و گرونه.افت توان در خروجی با ترانس400هرتزی زیاد وهمچنین عدم رگولاسیون خروجی وجود داره.سیم پیچ ثانویه هم شکل خاصی داره.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : IGBT ولتاژ بالا ( 2 آمپر یا بیشتر و 20kv)

[QUOTE=طراح;349179]در راستای سوال این تاپیک، در حال حاضر قطعاتی با نام HVIGBT تا ولتاژ حداکثر 6.5Kv وجود دارد که در لینک زیر قابل مشاهده است:

http://www.mitsubishielectric.com/semiconductors/products/powermod/hvigbtmod/index.ht
                  سلام ببخشید میتونید من کمک کنید ؟
                  من یه اینورتر میخوام بسازم با توان 600 کیلو وات و ولتاژ ورودی 3 کیلو وات منتها ت انتخواب igbt مشکل دارم پیشنهادتون چیه ؟؟ چه جریان و ولتاژ مناسبه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X