ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    2012/10/04
    211
    11

پاسخ : ساخت ژنراتور بادي -------

نقل قول نوشته اصلی توسط bstar2
    سلام
    منطقه اي که شما ميخواهيد از اين روش استفاده کنييد :
    ايا کوهستاني است ؟
    ايا قسمتي وجود دارد که اب از انجا سرازير شود ؟
    در صورت تاييد :
    شما ميتوانيد با استفاده از 100 يا 200 متر لوله پارچه اي ( البته با توجه به قانون فشار ميتوان ميزان دقيق
    متراژ لوله را به دست اورد ) و دست کاري کردن ژنراتور بنزيني و قرار دادن يک قسمت همانند اسياب ابي
    و اتصال ان به ژنراتور ولتاژ و فرکانس مورد نظر را به دست اورد .
    نکته :
    با يک سيستم فيدبک و يک شير برقي ميزان چرخش ژنراتور را ميتوان کنترل نمود .
    خوب جالب بود ولي دوتا نکته را شما دريافت نکرديت
    1- اين که من عرض کردم سيستم بادي طراحي کردم و ميخوام از باد استفاده کنم
    2- بعلت کم ابي در کشورمون مخصوصا در مناطقي که بيرون شهر و منطقه بياباني . و اين که اين سيستم بايد سالها جواب بده اين طرح شما اصلا امکان پذير نيست

فقط از دوستان خواهشمندم که اگه در مورد ژنراتور ها يا دينام هايي که حتي ولتاژ 12 با جريان خوب تا 3 امپر و يا 220 متناوب توليد ميکنند . . که بشه به وسيله باد راه اندازي کرد ويا ايده اي دارن جواب منطقي بدن تا هم وقت شما و من و هم اين که تايپيک ها زياد نشه . و زود هم به جواب برسيم و نظر بدن
    2008/09/29
    6,000
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط aawww
    ========================
    خوب فکر کنم باز متوجه منظورم نشديد . نگاه کن بگيريم در منطقه اي هستيم که باد در ساعت مختلف شبانه روز به يک اندازه نيست . مثلا اين جا که من سيستم مخابراتي نصب کردم هميشه باد هست ولي در طول روز گاهي زياده و در شب بيشتر اوقات کم هست .
    خوب براي اين که دور ژنراتور ما ثابت باشه تا فرکانس مون هميشه روي 50 باشه . پروانه هايي که مستقيما با وزش باد درگير و ارتباط هستن را طوري برنامه ريزي کرديم که هر وقت دور موتور کم شد بعلت کم شدن سرعت باد زاويه پروانه ها به اندازه و ميزان کم شدن باد و دور ژنراتور تغيير کرده تا کمترين حجم باد باعث حرکت پروانه ها بشه .مثل هليکوپتر که اگه هنگام برخواستن از باند کافي زاويه پروانه ها را زياد کنه اون وقت با کم ترين دور ملخ هليکوپتر پرواز ميکنه .چرا ؟ بعلت اين که زواويه ملخ ميتونه حجم زيادي از هوا را با سرعت حتي کمتر جابجا کنه . اين روش در سيستم ما برعکس هست که جواب ميده البته من اينا تست کردم و عملي جواب گرفتم که ميگم . ولي در کل بايد با اعمال يک چرخ دندنه بزرگ به پروانه و بعد ارتباط اون به يک چرخ دنده کوچک . دور ژنراتور هميشه خيلي بيشتر از دور پروانه ها باشه تا اين جرياني که در بالا توضيح دادم عملي بشه . البته ممکنه قدرت براي چرخواندن ژنراتور کم بشه ولي از اون جايي که طول پروانه ها بزرگ هستن قدرت خيلي زياد با دور کم ايجاد ميکنن . که دور در ژنراتور واقعا بالا ميره پس با حتي کمترين وزش باد و سيستمي که در بالا ذکر کردم ميشه يه توربين بادي ثابت وخوب ساخت .
    ديگه اميدوارم منظورم را گرفته باشي چون نميدونم چه طوري توضيح بدم

اما درمورد دينام من که گفته بودم ميخوام از دينام خودرو استفاده کنم . که دينام خودرو فرقش با سيستم هاي که اهنرباي دايم دارن اين که بجاي اهنرباي دايم يک سيم پيچ داره که اگه بهش برق dc بديم از قسمت استاتور اون ميتونم برق زياد با جريان عالي بگيريم . البته کافي هست يک لحظه بهش برق بديم به بعد از خودش ميشه براي تامين کردن همون قسمتي که برق کم نياز داره استفاده کرد . البته من هنوز کاملا مطمعن نيستم چون در عمل تست نکردم . :read: :read: :read: :read: :read:
    تمام اینایی که شما توضیح دادی من قبلشم متوجه شدم توی هلکوپتر مودل هم دیدم ولی بعید میدونم جواب بده مگه باد سرعتش از یه حدی کمتر نشه که بعید میدونم اینطوری باشه مگر اینکه جای خواصی باشه. تاپیک من رو یه بار دیگه بخون چیزهای آموزنده ای توشه که اصلا دقت نکردی.

یه چیزی هم بگم برای شروع به کار توربینهای بادی یه حد اقل باد نیازه و به تیغه هاش هم مربوط میشه . شما تیغه هات چقدره طورش؟ فرمولهاشو میدونی؟ میدونی به ازای هر چند متر بر ثانیه باد و دمای مشخص چقدر میتونی توان الکتریکی تولید کنی؟
    2012/10/04
    211
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    تمام اينايي که شما توضيح دادي من قبلشم متوجه شدم توي هلکوپتر مودل هم ديدم ولي بعيد ميدونم جواب بده مگه باد سرعتش از يه حدي کمتر نشه که بعيد ميدونم اينطوري باشه مگر اينکه جاي خواصي باشه. تاپيک من رو يه بار ديگه بخون چيزهاي آموزنده اي توشه که اصلا دقت نکردي.

يه چيزي هم بگم براي شروع به کار توربينهاي بادي يه حد اقل باد نيازه و به تيغه هاش هم مربوط ميشه . شما تيغه هات چقدره طورش؟ فرمولهاشو ميدوني؟ ميدوني به ازاي هر چند متر بر ثانيه باد و دماي مشخص چقدر ميتوني توان الکتريکي توليد کني؟
    خوب اين سيستم را درست کردم و الان نصب هست فقط من منتظر ژنراتورش هستم . تمام قسمتهاش بصورت الکترونيکي کنترل ميشه سرعت باد و دور موتور و تغيير ميزان زاويه پروانه ها همش روي ال سي دي اورده شده .
    طول يه بالش تقريبا 3 متر هست . و در سه زاويه درست کردم يعني سه تا پروانه داره . پايه اي که اين سيستم را نصب کردم . از دکل مهاري نوع g35 استفاده کردم که روي يه تپه هست و ارتفاع دکل 9 متر از کف زمين که تپه باشه هست يعني سه تا دکل يا سه تا سکشن که جمعا ميشه 9 متر . اين کار ها تقريبا 6 ماه هست که دارم روش کار ميکنم . هيچ موقع پروانه ها توقف نداشتن در کمترين سرعت وزش باد چرخ دنده کوچيک از 100 تا 200 دور در دقيقه دور داشته . اونوقت شما ميفرماييد فکر نکنم جواب بده . من که قبلا عرض کردم ساختيم فقط دنبال ژنراتورش هستم . :eek: :eek: :eek: :eek:
    2008/09/29
    6,000
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط aawww
    خوب اين سيستم را درست کردم و الان نصب هست فقط من منتظر ژنراتورش هستم . تمام قسمتهاش بصورت الکترونيکي کنترل ميشه سرعت باد و دور موتور و تغيير ميزان زاويه پروانه ها همش روي ال سي دي اورده شده .
    طول يه بالش تقريبا 3 متر هست . و در سه زاويه درست کردم يعني سه تا پروانه داره . پايه اي که اين سيستم را نصب کردم . از دکل مهاري نوع g35 استفاده کردم که روي يه تپه هست و ارتفاع دکل 9 متر از کف زمين که تپه باشه هست يعني سه تا دکل يا سه تا سکشن که جمعا ميشه 9 متر . اين کار ها تقريبا 6 ماه هست که دارم روش کار ميکنم . هيچ موقع پروانه ها توقف نداشتن در کمترين سرعت وزش باد چرخ دنده کوچيک از 100 تا 200 دور در دقيقه دور داشته . اونوقت شما ميفرماييد فکر نکنم جواب بده . من که قبلا عرض کردم ساختيم فقط دنبال ژنراتورش هستم . :eek: :eek: :eek: :eek:
    چقدر باد خوبی داری! ببینم چقدر نیرو روش انداختی که 100 تا 200 دور در دققه میزنه؟ دقیقه دیگه؟ جواب سوالات دیگمو نداری! با چنتا پستی که گزاشتی متوجه شدم هیچ اطلاعی از ژنراتور نداری واسه همین گفتم حتما" بی تجربه ای توی این زمینه که با این پستت دیدن که نه خیلی هم کارت درسته البته تو زمینه آیرو دینامیک فعلا میدونم
    2010/05/09
    930
    37

با سلام

ارزانترین:

دینام پراید + آفتامات+باتری پراید
    یا
    دینام پیکان+آفتامات+باتری پیکان

تا اینجا ولتاژ 12 تا 14 ولت با جریاندهی بالا را دارید.

ولتاژ بالاتر را با دینام مینی بوس + آفتامات + باتری مینی بوس ( 24 ولتی )

ولتاژ بالاتر را با تجهیزات فوق + مبدل DC/DC تولید می کنیم.

//========================================

اگر انطباق سرعت دوران نیاز است، گیربکس از خیابان سعدی تهیه فرمایید.

برای موارد بالا ، دیگر نیازی به کنترل زاویه پره ها برای تثبیت دور توربین نیست بلکه تمام توان باد و توربین صرف تولید انرژی می شود.

با سپاس

گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2012/10/04
    211
    11

پاسخ : پاسخ : ساخت ژنراتور بادي -------

نقل قول نوشته اصلی توسط Solsal
    با سلام

ارزانترين:

دينام پرايد + آفتامات+باتري پرايد
    يا
    دينام پيکان+آفتامات+باتري پيکان

تا اينجا ولتاژ 12 تا 14 ولت با جرياندهي بالا را داريد.

ولتاژ بالاتر را با دينام ميني بوس + آفتامات + باتري ميني بوس ( 24 ولتي )

ولتاژ بالاتر را با تجهيزات فوق + مبدل DC/DC توليد مي کنيم.

اگر انطباق سرعت دوران نياز است، گيربکس از خيابان سعدي تهيه فرماييد.

براي موارد بالا ، ديگر نيازي به کنترل زاويه پره ها براي تثبيت دور توربين نيست بلکه تمام توان باد و توربين صرف توليد انرژي مي شود.

با سپاس

سلام جناب استاد عزيز Solsal
    بخدا ديگه داشتم ناميد ميشدم . از نحوه رفتار و گفتار شما و همچنين راهنمايي کردن شما . معلوم هست که شخصي باسواد و شريف و مهندسي عزيز تشريف دارين . انشالله که ما هم بتونيم مانند شخص شما باشيم و به ديگران بدون قصد و غرض ياري برسانيم . باز هم تشکر :applause: :applause: :applause: :applause:
    فقط يه سوال مهندس جان .
    اگه بخوام از نوع دوم که فرمودين استفاده کنم منظورم دينام پيکان+آفتامات+باتري پيکان
    چطوري ميشه . منظورم نقشه سيم کشي و ارتباط اونها به يک ديگر هست ؟؟؟؟؟

در مورد بعدي اين سيستم منظورم تغيير زاويه بالها ساخته شده و ديگه نميشه کاريش کرد . ايا نياز هست که تغيير بدم و به نوع ثابت تبديل کنم ؟؟؟؟
    2012/10/04
    211
    11

پاسخ : پاسخ : ساخت ژنراتور بادي -------

نقل قول نوشته اصلی توسط Solsal
    با سلام

ارزانترين:

دينام پرايد + آفتامات+باتري پرايد
    يا
    دينام پيکان+آفتامات+باتري پيکان

تا اينجا ولتاژ 12 تا 14 ولت با جرياندهي بالا را داريد.

ولتاژ بالاتر را با دينام ميني بوس + آفتامات + باتري ميني بوس ( 24 ولتي )

ولتاژ بالاتر را با تجهيزات فوق + مبدل DC/DC توليد مي کنيم.

اگر انطباق سرعت دوران نياز است، گيربکس از خيابان سعدي تهيه فرماييد.

براي موارد بالا ، ديگر نيازي به کنترل زاويه پره ها براي تثبيت دور توربين نيست بلکه تمام توان باد و توربين صرف توليد انرژي مي شود.

با سپاس
    اي ويييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييول استاد .دستت طلا درست شد
    چند روز پيش تجهيزات -- دينام پرايد + آفتامات+باتري پرايد -- را خريدم و دادم نصب کنن اونجايي که توربين بادي ساخته بوديم ونصب کرده بوديم . 2 ساعت پيش جواب دادن که داره خوب جواب ميده البته نصبش طول کشيد ولي دستت درد نکنه خيلي عالي شد . حتي انگار تونستن باش يه لامپ کم مصرف اضافي هم روشن کنن
    خدا خيرت بده خيلي مشکل شده بود برامون . :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
    2008/05/13
    اراک
    103
    4

سلام دوست من
    خوشحال شدم ديدم مشکلت حل شده
    در سيستمهاي بادي که در شرکتهاي نامي توليد ميشه دقيقا به اين شکله که توربين با پره هاي زاويه ثابت و ژنراتور هايي مانند مدل خودرويي به شارژ يک باتري ميپردازه و سپس توسط اينورتر خروجي باتري به جريان متناوب تبديل ميشه
    در واقع اين ارزون ترين راه هستش و البته دقيق ترين راه
    چون نميشه فرکانس رو دقيقا روي 50 يا 60 هرتز فيکس کرد چه با تغيير زاويه پره ها چه با گيربکس چون هم باد ثابت نيست و هم بارمصرفي که در خروجي سيستم قرارميگيره
    اما اينورتر به راحتي فرکانس ثابت توليد ميکنه و با روشهاي ساده اي کار استبلايزر هم انجام ميده و در مدلهاي سوييچينگ خروجي هاي سينوسي خوشگل توليدات در ميکنه
    البته من اينهارو در يک سيستم بادي کوچک 2200 واتي که يکي از فاميلهامون از خارج خريداري کرده بودن ديدم و سيستمهاي پرقدرت همانند منجيل رو نميدونم به چه سبکي کار ميکنن
    براي بالاتر بودن خودتو ببر بالا،ديگرانو پايين نيار
    چون ممکنه دستت به همه نرسه تا بياريشون پايين
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18