ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2012/10/04
    211
    11

ساخت ژنراتور بادي -------

دوستان من در يک مکاني سيستم مخابراتي نصب کردم که اصلا دسترسي به برق و شبکه نداره و از انرژي خورشيدي هم به دلايلي نميشه استفاده کرد .
    نظر من استفاده از انرژي باد هست
    مصرف اين سيستم ::
    900 وات
    ولتاژ 220 ولت

رفتم چند تا شرکت سازنده سر زدم قيمت ها خيلي زياده . نتيجه ميخوام خودم درست کنم . البته قسمت بال ها که در سه زاويه هستن را درست کردم و حتي جوري درست کردم که مقدار و ميزان سرعت باد را ميسنجه و بعد زاويه هاي بال ها را تغيير ميده تا به کمترين سرعت باد و بيشترين سرعت باد .. سرعت توربين يک اندازه باشه و از کار نيفته
    ولي يه مشکل دارم . موندم چه نوع ژنراتوري پيدا کنم براي توليد برق .دوستاني که تجربه دارن لطف کمک کنن :nerd:
    2008/11/18
    42
    0

پاسخ : ساخت ژنراتور بادي -------

برای نیروگاه های بادی بیشتر از ژنراتورهای آسنکرون و هم چنین ژنراتورهای دو سو تغذیه (double fed generator) استفاده میشه
    2012/10/04
    211
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط PE_e
    براي نيروگاه هاي بادي بيشتر از ژنراتورهاي آسنکرون و هم چنين ژنراتورهاي دو سو تغذيه (double fed generator) استفاده ميشه
    منظورتون از دوسو تغذيه را نفهميدم اگه بيشتر توضيح بدين خوبه.؟؟
    2009/11/15
    ايران، تهران/اصفهان
    266
    53

سلام بر aawww عزیز

در این مورد از ژنراتورهایی با هسته مغناطیس دایم نیز استفاده می کنند که در بسیاری از توربین ها استفاده می شود و البته مدارهایی هم به منظور اجرایی شدن و ذخیره انرژی مورد نیاز خواهد بود
    البته من دوستانی در دانشگاه اصفهان دارم که فاز تحقیقاتی و اجرایی این پروژه را از ابعاد کوچک تا توربین های بادی بزرگ انجام داده اند
    برای این منظور می توانید در دانشگاه اصفهان، دانشکده فنی مهندسی داخلی 4018 با آقای دکتر کیومرثی ارتباط برقرار کنید. سلام بنده را نیز خدمت ایشان برسانید.
    شاد و تندرست باشید
    دوستدارتان
    مهدی حریری
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدی حریری
    2012/10/04
    211
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط (Altium Designer (به ياد استاد آقازاده
    سلام بر aawww عزيز

در اين مورد از ژنراتورهايي با هسته مغناطيس دايم نيز استفاده مي کنند که در بسياري از توربين ها استفاده مي شود و البته مدارهايي هم به منظور اجرايي شدن و ذخيره انرژي مورد نياز خواهد بود
    البته من دوستاني در دانشگاه اصفهان دارم که فاز تحقيقاتي و اجرايي اين پروژه را از ابعاد کوچک تا توربين هاي بادي بزرگ انجام داده اند
    براي اين منظور مي توانيد در دانشگاه اصفهان، دانشکده فني مهندسي داخلي 4018 با آقاي دکتر کيومرثي ارتباط برقرار کنيد. سلام بنده را نيز خدمت ايشان برسانيد.
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدي حريري
    سلام .اقاي حريري . و ممنون از پاسخ خوبتون
    شما درست ميفرماييد . چند نفر از دوستان نيز همين پيشنهاد را دادن . ولي اين نوع ژنراتور ها بعلت توليد ولتاژ dc و کم حداکثر 24 ولت . نياز به اينورتر دارن . مثلا استفاده از فن پرايد . يا دينام خودرو .
    البته فن پرايد را تست زديم اونم به سفارش دوستان ولي متاسفانه دور خيلي بالاي نياز داره تا به ولتاژ مطلوب برسه اما جالبيش اين بود که حتي با دور کم که ولتاژ 6 ولت توليد ميکرد جريان خيلي بالايي داشت . ولي فعلا از اين منصرف شديم . اما هنوز دينام خودورو را تست نکرديم چون خودش يه ولتاژ راه اندازي نياز داره .

اما در مورد پيشنهاد شما و تماس با دکتر کيومرثي . شماره همراه از ايشون نداريد که مستقيما مزاحم بشيم
    وايا ميتونن واقعا تو اين زمينه کمک کنن
    بازهم ممنون از شما :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

2008/09/29
    6,000
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط aawww
    سلام .اقاي حريري . و ممنون از پاسخ خوبتون
    شما درست ميفرماييد . چند نفر از دوستان نيز همين پيشنهاد را دادن . ولي اين نوع ژنراتور ها بعلت توليد ولتاژ dc و کم حداکثر 24 ولت . نياز به اينورتر دارن . مثلا استفاده از فن پرايد . يا دينام خودرو .
    .
    فکر نکنم بتونید ولتاژ 220V متناوب 50Hz با دقیق باباد اونم مستقیم و بدون هیچ مدار جانبی با توبین بادی بسازید!!! :eek:

در ضمن ماشین ( حتی ژیان) دینام نداره همشون آلترناتور 3 فاز هستند
    2012/10/04
    211
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    فکر نکنم بتونيد ولتاژ 220V متناوب 50Hz با دقيق باباد اونم مستقيم و بدون هيچ مدار جانبي با توبين بادي بسازيد!!! :eek:

در ضمن ماشين ( حتي ژيان) دينام نداره همشون آلترناتور 3 فاز هستند
    خوب در اين مورد بايد عرض کنم که چرا ميشه اونم اين که ميتونيم يه دينام از خود ژنراتور هاي برقي که محرکش موتور بنزيني هست استفاده کنيم که البته باز قيمتش بالا ميشه ولي نه خيلي زياد که با تنظيم سرعت پروانه ميتونيم فرکانس دقيق و ولتاژ خوب داشته باشيم . اونم عرض کردم که پروانه ها قابل کنترل هستن و ساختيم
    :nerd: :nerd:
    چرا خودرو ها همشون داراي دينام جهت شارژ باطري هستن . که البته بايد يه ولتاژ کم در حدود 12 ولت يک لحظه به روتور اون بديم تا ولتاژ پر امپر بهمون تحويل بده . که به اين ولتاژ راه انداز گفته ميشه .
    :nerd: :nerd: :nerd:
    2008/09/29
    6,000
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط aawww
    خوب در اين مورد بايد عرض کنم که چرا ميشه اونم اين که ميتونيم يه دينام از خود ژنراتور هاي برقي که محرکش موتور بنزيني هست استفاده کنيم که البته باز قيمتش بالا ميشه ولي نه خيلي زياد که با تنظيم سرعت پروانه ميتونيم فرکانس دقيق و ولتاژ خوب داشته باشيم . اونم عرض کردم که پروانه ها قابل کنترل هستن و ساختيم
    جوری صحبت میکنید که انگار باد همیشه با سرعت نسبتا" ثابی می وزه! شما کجای میخاین این سیستمو راه اندازی کنید!؟ من فقط منجیل رو میشناسم ولی اونم همیشه باد نداره ولی باد خیز ترین منطقه ایرانه.

چرا خودرو ها همشون داراي دينام جهت شارژ باطري هستن . که البته بايد يه ولتاژ کم در حدود 12 ولت يک لحظه به روتور اون بديم تا ولتاژ پر امپر بهمون تحويل بده . که به اين ولتاژ راه انداز گفته ميشه .
    خوب این طزض کار آلترناتور سه فازه با روتور و استاتور غیر مقناطیسیه دیگه! و خیدمتتو عرض کنیم دینام یا دینامو سیستنمش با اینایی که توی ماشین هستن فرق داره استاتورش آهنربای دایم هست و برقشم DC مستقیم هست.

2012/07/01
    میانه
    396
    17

سلام
    منطقه ای که شما میخواهید از این روش استفاده کنیید :
    ایا کوهستانی است ؟
    ایا قسمتی وجود دارد که اب از انجا سرازیر شود ؟
    در صورت تایید :
    شما میتوانید با استفاده از 100 یا 200 متر لوله پارچه ای ( البته با توجه به قانون فشار میتوان میزان دقیق
    متراژ لوله را به دست اورد ) و دست کاری کردن ژنراتور بنزینی و قرار دادن یک قسمت همانند اسیاب ابی
    و اتصال ان به ژنراتور ولتاژ و فرکانس مورد نظر را به دست اورد .
    نکته :
    با یک سیستم فیدبک و یک شیر برقی میزان چرخش ژنراتور را میتوان کنترل نمود .
    خواستن توانستن است !
    2012/10/04
    211
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    جوري صحبت ميکنيد که انگار باد هميشه با سرعت نسبتا" ثابي مي وزه! شما کجاي ميخاين اين سيستمو راه اندازي کنيد!؟ من فقط منجيل رو ميشناسم ولي اونم هميشه باد نداره ولي باد خيز ترين منطقه ايرانه.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

خوب اين طزض کار آلترناتور سه فازه با روتور و استاتور غير مقناطيسيه ديگه! و خيدمتتو عرض کنيم دينام يا دينامو سيستنمش با اينايي که توي ماشين هستن فرق داره استاتورش آهنرباي دايم هست و برقشم DC مستقيم هست.
    ========================
    خوب فکر کنم باز متوجه منظورم نشديد . نگاه کن بگيريم در منطقه اي هستيم که باد در ساعت مختلف شبانه روز به يک اندازه نيست . مثلا اين جا که من سيستم مخابراتي نصب کردم هميشه باد هست ولي در طول روز گاهي زياده و در شب بيشتر اوقات کم هست .
    خوب براي اين که دور ژنراتور ما ثابت باشه تا فرکانس مون هميشه روي 50 باشه . پروانه هايي که مستقيما با وزش باد درگير و ارتباط هستن را طوري برنامه ريزي کرديم که هر وقت دور موتور کم شد بعلت کم شدن سرعت باد زاويه پروانه ها به اندازه و ميزان کم شدن باد و دور ژنراتور تغيير کرده تا کمترين حجم باد باعث حرکت پروانه ها بشه .مثل هليکوپتر که اگه هنگام برخواستن از باند کافي زاويه پروانه ها را زياد کنه اون وقت با کم ترين دور ملخ هليکوپتر پرواز ميکنه .چرا ؟ بعلت اين که زواويه ملخ ميتونه حجم زيادي از هوا را با سرعت حتي کمتر جابجا کنه . اين روش در سيستم ما برعکس هست که جواب ميده البته من اينا تست کردم و عملي جواب گرفتم که ميگم . ولي در کل بايد با اعمال يک چرخ دندنه بزرگ به پروانه و بعد ارتباط اون به يک چرخ دنده کوچک . دور ژنراتور هميشه خيلي بيشتر از دور پروانه ها باشه تا اين جرياني که در بالا توضيح دادم عملي بشه . البته ممکنه قدرت براي چرخواندن ژنراتور کم بشه ولي از اون جايي که طول پروانه ها بزرگ هستن قدرت خيلي زياد با دور کم ايجاد ميکنن . که دور در ژنراتور واقعا بالا ميره پس با حتي کمترين وزش باد و سيستمي که در بالا ذکر کردم ميشه يه توربين بادي ثابت وخوب ساخت .
    ديگه اميدوارم منظورم را گرفته باشي چون نميدونم چه طوري توضيح بدم

اما درمورد دينام من که گفته بودم ميخوام از دينام خودرو استفاده کنم . که دينام خودرو فرقش با سيستم هاي که اهنرباي دايم دارن اين که بجاي اهنرباي دايم يک سيم پيچ داره که اگه بهش برق dc بديم از قسمت استاتور اون ميتونم برق زياد با جريان عالي بگيريم . البته کافي هست يک لحظه بهش برق بديم به بعد از خودش ميشه براي تامين کردن همون قسمتي که برق کم نياز داره استفاده کرد . البته من هنوز کاملا مطمعن نيستم چون در عمل تست نکردم . :read: :read: :read: :read: :read:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18