ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 916

موضوع: مسيرياب

2013/04/20
    تهران
    100
    0

مسيرياب

من تازه عضو شدم و نمي دونستم بايد کجا تاپيک بزنم اگر تکراري هست عذر مي خوام
    بنده يک ربات مسيرياب با 24 سنسور درست کردم . مسير رو به خوبي طي مي کنه مي خوام شيب 40 درجه رو براه بالا تست نکردم که مي ره يا نه ولي فکر نمي کنم بره چه کار کنم که بره؟
    موتور 800rpm با PWM 8Bit کار مي کنم و حداکثر PWM را 250 مي دم و در مسير عادي هم 250 است.
    با تشکر
    Sometimes life's going to hit you in the head with a brick. Don't lose faith
    Steven Paul Jobs
    --------------------------------------------------------------
    aH ProgrammeR
    2007/11/22
    تبریز
    2,485
    451

پاسخ : مسيرياب

اگه ورودي آنالوگ خالي داري، از سنسور شتاب سنج ADXL322 استفاده کن و خروجي X يا Y رو بده به ورودي آنالوگ ميکرو تا هر وقت رفت رو سطح شيب دار بتوني با ميکرو تشخيص بدي و سرعتت رو تغيير بدي.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/05/29
    279
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ
    اگه ورودي آنالوگ خالي داري، از سنسور شتاب سنج ADXL322 استفاده کن و خروجي X يا Y رو بده به ورودي آنالوگ ميکرو تا هر وقت رفت رو سطح شيب دار بتوني با ميکرو تشخيص بدي و سرعتت رو تغيير بدي.
    سلام
    روش خوبيه اما برا مسيرياب يکم زياد نيست؟!
    يادمه اون اوايل که مسيرياب ساخته بودم از سنسور جيوه اي استفاده کردم و اينجوري مي فهميديم که رو سطح شيبدار هست يا نه
    نمي دونم هنوز هم پيدا ميشه
    2007/11/22
    تبریز
    2,485
    451

بخاطر تميز بودن کار ميگفتم.البته حق با شماست، از قيمت سنسور شتاب خبر نداشتم.الان نگاه کردم ديدم که حدود 30 تومن و بالاتر!! نه ارزش نداره، اين سنسور جيوه اي رو الان ديدم،اگه پيدا بشه مناسبه.
    يه راه هم اينه که خودتون سنسور شيب درست کنين.ساده س، اما دقت بالايي نداره.با يه وزنه ي مثلا 20 گرمي که با سيم از ربات آويزون هست و دو طرفش هم دوتا سيم ديگه قرار گرفته.وقتي ربات تو سطح شيب دار قرار پيدا ميکنه، وزنه خم ميشه و به سيم کناري برخورد ميکنه، حالا اگه به سيم وزنه 5 ولت وصل باشه و سيم کناري هم به ميکرو وصل شده باشه، تغيير زاويه تشخيص داده ميشه.البته عرض کردم، دقتش بالا نيست. اما من که ازش جواب گرفته بودم.

2013/04/20
    تهران
    100
    0

با تشکر از پاسخگوييتون
    ولي اگر سنسور جيوه بزارم ربات سنگين مي شه مي خوام با موتور اين کارو انجام بدم به نظر شما مي شه؟

در مورد برنامه اش هم سوال داشتم دوستان اگه کسي مي تونه کمکم کنه ممنون مي شم ( البته هزينش هم اوکي هست )

ممنون از همگي
    Steven Paul Jobs
    aH ProgrammeR
    2010/05/29
    279
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
    اگر سنسور جيوه بزارم ربات سنگين مي شه
    نه ، واقعيتش اصلا به 10 گرم هم نميرسه ، خيلي کوچولوه :redface:
    2012/07/01
    میانه
    396
    17

با سلام
    من سال 87 توی مسابقات دانشگاه امیر کبیر درقسمت مسیر یاب ویژه شرکت کردم
    اون سال من یک نوعسنسور شیب درست کرده بودم که واقعا محشر بود به طوری که مجری شبکه خبر به من گیر داده بود این چه وسیله ای هستش که بر روی روبات هست ؟ منم که :redface:
    واقعا جالب بود متاسفانه بعد از برگشت از مسابقه ربات تحویل دانشگاه داده شد تا به عنوان یک ربات جالب و منحصر به فرد در دید تمامی دانشجویان قرار بگیرد .
    ( البته اینو هم بگم ربات ساخته شده با کمی تغییرات جزعی قابلیت تبدیل شدن به یک ربات اتش نشان و یا مین یاب را دارا بود )
    وزن ربات چیزی در حدوده 1.5 kg بود :redface:

وسایل لازم برای ساخت سنسور شیب با 1000 تومان
    led فرستنده و گیرنده مادون قرمز از هر کدام یک عدد
    سرنگ 5 میل یا 3 میل 1 عدد
    وارنیش به اندازه لازم
    ساچمه استوانه ای به اندازه سرنگ 1 عدد

روش ساخت :
    1 . ابتدا سرنگ را به اندازه دلخواه ببرید
    2 . به اندازه طول سرنگ وارنیش را بریده بر روی سرنگ بکشید حرارت دهید تا کاملا بر روی سرنگ جذب شود
    3 . حال ساچمه را وارد سرنگ کنید
    4 . دو عدد وارنیش به اندازه 3 سانتی متر بریده و وارد دو طرف سرنگ نموده و حرارت دهید تا جذب شود و باعث جلوگیری از خروج ساچمه شود
    5 . حال یک طرف سرنگ را به اندازه led سوراخ کنید تا از دو طرف نمایان باشد به طوری که هنگامی که ساچمه در مقابل دو led قرار میگیرد ارتباط را قطع کند
    6 . دو led را به وسیلیه وارنیش بپوشانید و به وسیلیه چسب حرارتی ورانیش led را به سرنگ بچسبانید تا توانایی تغییر زاویه را داشته باشد
    7 . قشنگ بروید و حالش را ببرید
    8 . تشکرم لازم نیست !
    خواستن توانستن است !
    2013/04/20
    تهران
    100
    0

دوستان الان من به يک نفر نياز دارم که انلاين رو برنامه مسيرياب کار کنيم شيب رو بعد برنامه هم مي شه تکميل کرد البته من برنامه اش رو نوشتم ولي به يکي نياز دارم که کاملش کنم هزينش هم قابل پرداخت هست .

ممنمون از همگي
    Steven Paul Jobs
    aH ProgrammeR
    2011/06/01
    تبريز
    300
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdifraxe1
    دوستان الان من به يک نفر نياز دارم که انلاين رو برنامه مسيرياب کار کنيم شيب رو بعد برنامه هم مي شه تکميل کرد البته من برنامه اش رو نوشتم ولي به يکي نياز دارم که کاملش کنم هزينش هم قابل پرداخت هست .

ممنمون از همگي

سلام.
    تكميل برنامه را نميشه اينترنتي كمك كرد. شرايط سنسورها ، ولتاژ و زمين و خيلي مسائل ديگر دخيل هستند. شما بهتره كسي را پيدا كني كه در شهر شما و در نزديكي شما باشد تا بتوانيد بر روي ربات كار كنيد.

آقا اين ربات براي مسابقات خانه كارگر تبريز در شهريورماه هست؟

آقا اين فيبر مدارچاپي برد اصلي و سنسورها را خودت زدي يا دادي بيرون؟ :applause:

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط bstar2
    با سلام
    من سال 87 توی مسابقات دانشگاه امیر کبیر درقسمت مسیر یاب ویژه شرکت کردم
    اون سال من یک نوعسنسور شیب درست کرده بودم که واقعا محشر بود به طوری که مجری شبکه خبر به من گیر داده بود این چه وسیله ای هستش که بر روی روبات هست ؟ منم که :redface:
    واقعا جالب بود متاسفانه بعد از برگشت از مسابقه ربات تحویل دانشگاه داده شد تا به عنوان یک ربات جالب و منحصر به فرد در دید تمامی دانشجویان قرار بگیرد .
    ( البته اینو هم بگم ربات ساخته شده با کمی تغییرات جزعی قابلیت تبدیل شدن به یک ربات اتش نشان و یا مین یاب را دارا بود )
    وزن ربات چیزی در حدوده 1.5 kg بود :redface:

وسایل لازم برای ساخت سنسور شیب با 1000 تومان
    led فرستنده و گیرنده مادون قرمز از هر کدام یک عدد
    سرنگ 5 میل یا 3 میل 1 عدد
    وارنیش به اندازه لازم
    ساچمه استوانه ای به اندازه سرنگ 1 عدد

روش ساخت :
    1 . ابتدا سرنگ را به اندازه دلخواه ببرید
    2 . به اندازه طول سرنگ وارنیش را بریده بر روی سرنگ بکشید حرارت دهید تا کاملا بر روی سرنگ جذب شود
    3 . حال ساچمه را وارد سرنگ کنید
    4 . دو عدد وارنیش به اندازه 3 سانتی متر بریده و وارد دو طرف سرنگ نموده و حرارت دهید تا جذب شود و باعث جلوگیری از خروج ساچمه شود
    5 . حال یک طرف سرنگ را به اندازه led سوراخ کنید تا از دو طرف نمایان باشد به طوری که هنگامی که ساچمه در مقابل دو led قرار میگیرد ارتباط را قطع کند
    6 . دو led را به وسیلیه وارنیش بپوشانید و به وسیلیه چسب حرارتی ورانیش led را به سرنگ بچسبانید تا توانایی تغییر زاویه را داشته باشد
    7 . قشنگ بروید و حالش را ببرید
    8 . تشکرم لازم نیست !

سلام.

ببخشيد ميشه يكم واضحتر توضيح بدهيد؟! :redface:

ظاهرا طرح بسيار جالب و كم هزينه اي ميباشد. ولي من زياد متوجه نشدم. :sad:

2013/04/20
    تهران
    100
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حسين وكيل زاده

سلام.
    تكميل برنامه را نميشه اينترنتي كمك كرد. شرايط سنسورها ، ولتاژ و زمين و خيلي مسائل ديگر دخيل هستند. شما بهتره كسي را پيدا كني كه در شهر شما و در نزديكي شما باشد تا بتوانيد بر روي ربات كار كنيد.

آقا اين ربات براي مسابقات خانه كارگر تبريز در شهريورماه هست؟

آقا اين فيبر مدارچاپي برد اصلي و سنسورها را خودت زدي يا دادي بيرون؟ :applause:
    نه براي مسابقات شريف دارم اماده مي شم . اره دادم بيرون زدن . براي برنامه هم به صورت انلاين و به صورت ريموت کار مي کنيم اونش مشکل نيست
    Steven Paul Jobs
    aH ProgrammeR
صفحه 1 از 92 123456789101151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 916