اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال در مورد timer /counter

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال در مورد timer /counter

سلام
    یک سوال در مورد timer /counter :
    اگر من بخوام کانتر فقط تا عدد 10 بخونه باید چیکار کنم ؟

پاسخ : یک سوال در مورد timer /counter

با درود
    میتونی هر وقت سرریز شد د اونو با مقدار 246 ست کنید
    و هر بار که این کار رو انجام بدید بعد از دریافت 10 پالس پرچم سرریزیش فعال میشه
    ِِDie for Life, Not Live to Die
    Freedom Fighter
    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

پاسخ : یک سوال در مورد timer /counter

خیلی راحت رجیستر TCNT0 رو تو دستور if بزار که هر وقت به 10 رسید صفر بشه.مثل زیر:
      if(TCNT0==10)
      {
      TCNT0=0;
      }
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

پاسخ : یک سوال در مورد وقفه مقایسه تایمر

سلام دوستان.یه سوال دارم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
        من تو کدویژن برنامه مینویسم.برنامه واسه یه موتور هست که مثلا اگه جریان بیشتر از یه مقدار خاص بیاد قطع شه.
        اینو با وقفه مقایسه تایمر نوشتم ولی متاسفانه از روال وقفه خارج نمیشه با وقفه adc هم نشد نمیدونم چطور باید بنویسم :sad: ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دیدگاه

پاسخ : یک سوال در مورد وقفه مقایسه تایمر

نوشته اصلی توسط nasrin69
          سلام دوستان.یه سوال دارم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
          من تو کدویژن برنامه مینویسم.برنامه واسه یه موتور هست که مثلا اگه جریان بیشتر از یه مقدار خاص بیاد قطع شه.
          اینو با وقفه مقایسه تایمر نوشتم ولی متاسفانه از روال وقفه خارج نمیشه با وقفه adc هم نشد نمیدونم چطور باید بنویسم :sad: ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
          سلام دوست عزیز
          من متوجه نشتم منظور شما از "جریان بیشتر از یک مقدار خاص بیاد" یعنی چی لطفا یکم بیشتر توضیح بدید
          اگر مطمئنی که از زیر روال وقفه خارج نمیشه ، چک کن که اونجا چی نوشتی که پروگرم کانتر اونجا گیر میکنه ، (که احتمال اینکه کدویزارد کد غلط تولید کنه خیلی کمه) و اینکه شما چطور مطمئن شدید که از زیر روال خارج نمیشه
          یک مورد دیگه اینکه شما چه برنامه ای میخوای بنویسی ، ما اینجاییم که همدیگه رو راهنمایی کنیم

Good Luck

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X