اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با کامپایلر microc pro for dspic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با کامپایلر microc pro for dspic

سلام به همه دوستان
    دوستان من چند وقتی هست روی یک پروژه که در اون از یک dspic استفاده شده بود با کامپایلر microC کار میکردم. از اول که کار رو با این کامپایلر شروع کردم با یک مشکل برخورد کردم :
    هر بار که میخواستم توی سورس برنامه تغییر ایجاد کنم و دوباره برنامه را کامپایل کنم ، میبایست یک پروژه جدید ایجاد کنم و برنامه را درآن کپی کنم و نهایتاً کامپایل کنم . برای تغییرات بعدی برنامه هم به همین صورت باید عمل میکردم.
    اما اخیراً به یک مشکل جدید علاوه بر مشکل قبلی برخورد کردم اون اینه که کامپایلر برنامه را درست کامپایل نمیکنه !!! :eek:
    یعنی همون برنامه ای که قبلاً برای میکرو نوشته بودم و جواب گرفته بودم ، الآن همون برنامه را به صورت اشتباه کامپایل میکند. به طور مثال من یک متن را روی LCD نمایش میدم و همون متن را وقتی از طریق RS232 ارسال میکنم به تعداد بایت های ارسالی ، فقط (0x00)صفر ارسال میکند.
    من فکر کردم که کرک یا حتی ویندوز مشکل دارد و برای همین هم از یک کرک دیگه که توی یک تاپیک که چند روز پیش بچه ها پیشنهاد کردند استفاده کردم و همینطور ویندوز رو هم عوض کردم اما هنوز همون مشکلات قبلی وجود دارد و من نمیدونم که مشکل از کجاست . :sad:
    کد:
    windows 7
    microc pro for dspic v 5.8
    هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

پاسخ : مشکل با کامپایلر microc pro for dspic

سلام دوست عزیز، من نرم افزار mikroc رو از اینجا دانلود کردم و دارم باهاش کار میکنم، خیلی خوب هم داره کار میکنه
    اینم لینکش:
    http://www.pakdelforum.ir/thread26823.html

دیدگاه

سلام
      دوست بزرگوار این کامپایلر دیگه داره رو اعصاب ما راه میره . :angry: :cry2:
      ورإ¾ژن نرم افزاری که شما معرفی کردید v5.4 بود اما این ورژن میکرو من رو نداره و من باید از ورژن v5.8 استفاده کنم . هر کاری کردم درست نشد . حتی یک برنامه ای که قبلاً کامپایل کرده بودم و جواب گرفته بودم رو دوباره کامپایل کردم دقیقاً به همین مشکل rs232 برخورد کردم . :eek:
      مشکل من فقط rs232 نیست بلکه من می ترسم به غیر از rs232 تو بقیه جاهای برنامه bug به جا بذاره و من متوجه نشم. من خواهش می کنم دوستانی که با این کامپایلر کار کردند و به همچین مشکلاتی برخورد کردند راهنمایی کنند . در ضمن من ویندوز سیستم رو به xp تغییر دادم چراکه برخی از کرک ها رو xp بهتر عمل میکنند.
      یا حق
      هر وقت خواستید کاری بکنید، چهل سال عقب و چهل سال جلو را در نظر بگیرید. "بابابزرگ"

دیدگاه

مگه شما با چه میکرویی کار میکنی؟!

دیدگاه

dspic33ep256mu806

دیدگاه

سلام به همگی :biggrin:
            یه چیز دیگه ای فهمیدم.
            مشکل از کتابخونه rs232 نیست چراکه من به صورت دستی برنامه rs232 رو نوشتم اما بازم فقط 0x00 رو میفرسته .
            الآن مشخصه که ایراد فقط و فقط از کامپایلره.
            حالا من باید چه کار کنم؟؟؟ :cry2:

دیدگاه

سلام،اگه مشکل کامپایلرتون حل نشد خوب نرم افزار رو عوض کنید
              میتوانید با mplabx و کامپایلر xc16 استفاده کنید،فقط کرکش موجود نیست و در حالت free هم استفاده اون رو پیشنهاد نمیکنم، یک امکان 60 روزه نرم افزار به صورت pro میده که فکر کنم کار شما رو به راحتی حل میکنه
              اگه بتونید براش کرک گیر بیارید که نور علی نوره
              اینم لینک نرم فزار که یکی از دوستان گذاشته:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=77705.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X