اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زبان c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زبان c

سلام

در زبان c اگر بخواهیم متغیر بیتی تعریف کنیم چه کار می کنیم؟

اگر متغیری بالای main تعریف بشه رقتی از هر زیرتابع میاد بیرون همون مقدار حفظ می کنه؟

پاسخ : زبان c

می تونی از union ها استفاده کنی
    اگر متغیری بیرون main تعریف بشه GLOBAL حساب میشه! پس همیشه تا زمانی که برنامه کار می کنه مقدار خودش رو حفظ می کنه

دیدگاه

مثلا متغیر 8 بیتی باشه هم بتونم به بیتها دسترسی پیدا کنم هم به خود متغیر
      می شه برام بنویسید :sad:
      این متغیر global اگر ورودی به تابع باشه و مقدار جدید بگیره داخل هر تابع دیگر ی هم بره با مقدار جدید میره؟
      ممنون

دیدگاه

متغیر گلوبال توی همه برنامه تعریف شده است و لازم نیست به تابع ارسال بشه!

دیدگاه

هر متغیری که خارج از تابع تعریف بشه به صورت عمومی و برای تمام توابعی که بعد از آن نوشته میشند قابل استفاده هستش.
          این متغیر ها نیازی به ارسال به تابع های بعد از خودش نداره , اما اگه تابع قبل از متغیر تعریف و نوشته شده باشه , باید به اون تابع ارسال بشه , در صورتی که متغیر با آدرسش به یک تابع ارسال بشه , تغیر روی اون , مقدار اصلی متغیر رو هم تغیر میده.

دیدگاه

salam
            man yek barnameh daram ke be zabane c neveshte shodeh va mikham uno tabdil konam be basic. kasi hast betune komakam kone?mamnoon misham . faghat yekam ajaleh daram,. mamnoon

دیدگاه

سلام
              من برنامه دارم که به زبان c نوشته شده و می خاستم اونو به زیان برنامه نویسی basic تبدیل کنم . کسی هست که منو کمک کنه. ممنون میشم . من یکم عجله دارم واسه این کار.

دیدگاه

من می خوام با زبا ن بیسیک برنامه بنویسم اگه ممکنه یه سایتی معرفی کنید که دستورات برنامه نویسی رو از اونجا بخونم یا دانلود کنم.

دیدگاه

سلام دوستان
                  زیگورات ، AJ و سهراب جان
                  به سایت اکا خوش اومدین. امیدوارم فعالیتتون تو سایت ادامه داشته باشه/ لطف کنین قوانین سایتو بخونین/ در سایت هم باید فارسی بنویسین.
                  زیگورات جان/ با فرض اینکه سوال شما رو درست متوجه شدم جوابو عرض می کنم.
                  تو زبان c/c++ متغیر بیتی (با اون منظوری که مدنظر شماست) نداریم ، ولی با عملگر های بیتی (مانند & و | و ^ و ~ و << و >> ) میتونی به تک تک بیت های یک متغیر دسترسی داشته باشی. اگه مشکلی در این زمینه بود در خدمتم.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X