اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد مدار تولید پالس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد مدار تولید پالس

با سلام خدمت دوستان عزیز
    گرایش من قدرت هست و متاسفانه زیاد از الکترونیک سر در نمیارم
    ولی برای قسمتی از پروژه پایانیم نیاز به یک مدار تولید پالس دارم
    در حقیقت یک مدار تولبد ظربه میخوام با مشخصات زیر
    دامنه ولتاژ در حد کیلو ولت (2-10 کیلو)
    جریان در حد کیلو آمپر
    و رایز تام در حد میکرو ثانیه
    دوستان لطفا راهنمایی کنید از چه قطعاتی میشه استفاده کرد و مدار کلیش باید چجوری باشه
    من یه سرچی کردم به مدار مارکس رسیدم ولی این مدار تکرار شونده هست من نیاز به تکرار ندارم فقط میخوام یه پالس ضربه با مشخصات فوق تولید کنه
    با سپاس از دوستان عزیر

پاسخ : راهنمایی در مورد مدار تولید پالس

جریان در حد چند کیلو آمپر !!!
    ولتاژ 10 کیلو ولت !!!
    پهنای پالس در حد چند میکرو ثانیه
    مدار مارکس اگه منطور همون دیود و خازن باشه ولتاژ رو میشه به راحتی بالا برد و بصورت لحظه ای هم جریان زیادی میده
    شما میتوانید یکه کنترل در ورودی تغدیه مدار بگذارید و با وصل کردن لحظه ای ورودی، یک پالس قوی ایجاد کنید.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

با تشکر از راهنمایی شما
      ولی من تو مدار مارکس اینجوری فهمیدم که به محض اتصال ورودی تخلیه صورت نمیگیرد و زمانی به طول می انجامد
      و در حقیقت این مدار برای ایجاد ضربه به صورت تکراری (با یک فرکانس خاص) میباشد
      حالا من اگر هم بخوام از این مدار استفاده کنم از چه کلیدی برای اتصال لحضه ای باید استفاده کنم
      و اگر مدار دیگری هم میشود استفاده کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
      با سپاس

دیدگاه

باید بگم به نظر من یک سوئیچ قابل کنترل که برق 10 کیلو ولتی و نیز در حد جند کیلو آمپر رو بتونه سوئیچ کنه کمی مشکله. نه اینکه وجود نداره و نمیشه بلکه
        ممکنه در پیاده سازی عملی اون دچار مشکل بشید.بعنوان پیشنهاد روی igbt ها میتونید تحقیق کنید چون توی آمپرهای بالا در الکترونیک قدرت از اونها استفاده میکنند.
        و اگر از سوئیچ مکانیکی هم بخواهید استفاده کنید کنتاکتورها و دیگر کلیدهای کنترلی آمپربالا هست که احتمالا بخاطر کند بودن به کار شما نیاید.

بله در مدار مارکس شارژ شدن خازنها یک زمانی نیاز داره ولی شما اگر مثلا با توجه به شرایط طراحی میدانید که t ثانیه طول میکشه
        بنابراین t ثانیه قبل از زمانی که میخواهید پالس شما عمل کنه تغذیه مدار را وصل کنید. اما مشکلی که بهش فکر نکرده بودم اینه که مصرف کننده اگه همیشه وصل باشه نمیزاره ولتاژ بره بالا و اگه بخواهیم سوئیچ سر راهش بزاریم دوباره مشکل پابرجاست.
        بهر حال بنظر من باید شما به فکر روشهایی اینچنینی باشید یعنی با زمان زیادتر و در نتیجه جریان کمتر یک عمل شارژ انجام بگیره و یک تخلیه لحظه ای برای تولید یک جریان زیاد. ولی نمیدونم چطور مصرف کننده رو از خروجی تا زمانی که ولتاژ به حد مناسب نرسیده قطع نگه دارید.

مهم نیست چه مدرکى دارید
        مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

با تشکر از شما
          در حقیقت قرار نیست این ولتاژ جایی مصرف بشه
          این در حقیقت مثل همون مارکس هست که وقتی ولتاژش به حد مناسب میرسه تخلیه صورت میگیره اینم به همین صورت باید تخلیه بشه و فاصله کانتاکتورهای خروجی تعین کننده حد اقل ولتاژ برای تخلیه هستن

دیدگاه

یه چیزی هم که من نیاز دارم اینه که فقط یک بار باید این تخلیه صورت بگیره
            در حقیقت نمیخوام اصلا تکرار بشه یعنی یه کلید میخوام برای ورودی که وقتی یک بار فعال میشه مثلا برای 10 میلی ثانیه اتصال رو برقرار سازه و بعدش قطع کنه
            همچین کلیدی نمیدونم اسمش چی میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X