اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نگاتیو (یا معکوس) کردن متن در LCD کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نگاتیو (یا معکوس) کردن متن در LCD کاراکتری

سلام دوستان
    کسی میدونه با استفاده از کد ویژن، چطوری میشه متن رو به صورت نگاتیو نمایش داد؟ یعنی زمینه ی متن سیاه بشه و متن سفید؟

پاسخ : نگاتیو (یا معکوس) کردن متن در LCD کاراکتری

اگه منظورت ال سی دی 2*16 هست امکان پذیر نیست ولی تو نوع گرافیکی که کاری نداره
    [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adelavr110
      اگه منظورت ال سی دی 2*16 هست امکان پذیر نیست ولی تو نوع گرافیکی که کاری نداره
      یعنی هیچ راهی نداره؟ با گرافیکی چطوری میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
        نه
        با گرافیکی هم بسته به کامپایلرت و کتابخونت داره مثلا در بسکام که خود توابع بسکام این امکان رو دارن توی کدویژن هم کتابخونه خود کدویژن رو ندیدم داره یا نه ولی کتابخونه ای که من ازش استفاده میکنم نداشت و من خودم بهش این امکان و چند امکان دیگه رو گذاشتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda

این که دوستمون فرمودن "نه" احتمالا منظورشون این بوده که به صورت عادی و با استفاده از همین هدر های معمولی نمیشه!
          در هر صورت شما میتونین یه برنامه بنویسین که اعداد و حروف رو به صورت کاراکتر های دست ساز خودمون روی lcd بفرسته و تو همون برنامه هر وقت که خواستین متن رو نگاتیو کنین کافیه که سطرهای همون کاراکتر هایی که درست کردین رو مکمل یک کنین!
          در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
          اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود - الف
            این که دوستمون فرمودن "نه" احتمالا منظورشون این بوده که به صورت عادی و با استفاده از همین هدر های معمولی نمیشه!
            در هر صورت شما میتونین یه برنامه بنویسین که اعداد و حروف رو به صورت کاراکتر های دست ساز خودمون روی lcd بفرسته و تو همون برنامه هر وقت که خواستین متن رو نگاتیو کنین کافیه که سطرهای همون کاراکتر هایی که درست کردین رو مکمل یک کنین!
            هنوز هم میگم نه
            توی LCD های کاراکتری تا اونجا که میدونم فقط میشه هشت تا کاراکتر رو توی فضای CG RAM نوشت که توسط اون ، درخواست دوستمون برای نمایش نگاتیو کاراکتر ها امکان پذیر نیست
            در صورتی که شما راه حلی دارید مطرح کنید

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              شک نکن میشه، ولی یه کتابخونه باید واسش بنویسی همونطور که دوستمون گفت، هر کاراکتر رو خودت تعریف کنی و هر چی خواستی رو ال سی دی نشون بدی کاراکتر کاراکتر نشون بدی و خودت فرمان فرستادن هر کاراکتر رو بدی ولی در مورد اینکه چقدر میتونی اینو رو توابع sprintf , lcd_putsf نظری ندارم
              ولی اینکه دوستمون گفت هشت بایت رم داری تو ال سی دی درسته و مانعی نیست، اگه یه رم هم داشتیم یه کاراکتر رو مینوشتیم توش و فرمان نمایش رو میدادیم و به همین ترتیب کاراکتر بعدی، کار سختی نیست ولی باید ببینی ارزشش رو داره که حجم برنامه ات زیاد بشه یا حافظه فلش خالی داری که اینکارو بکنی

Good Luck

دیدگاه

در کتاب "میکروکنترلرهای AVR" نوشته ی آقای پرتوی فر و دوستان، در یک قسمت برنامه ای گذاشته برای اینکه بتونیم خودمون هرچیزی که دلمون میخواد رو نمایش بدیم. به شخصه انواع کاراکترهای فارسی و شکلکهارو روش امتحان کردم و جواب داد.
                اما متاسفانه الان برنامه ش رو ندارم :(
                به اون کتاب رجوع کنید
                جوابتون هست.
                و اینکه دوستمون گفتن درسته: فونت رو خودتون بسازید و مکمل 1 بکنیدش _ میتونی از دستور ~ هم استفاده کنی، NOT میکنه_
                موفق باشی
                1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

اینم یه سری سایت مفید:

http://www.imagesco.com/articles/lcd/06.html

http://www.engineersgarage.com/pic-m...racter-circuit

http://www.engineersgarage.com/micro...T89C51-circuit

موفق باشی
                  1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                  2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                  3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

هنوز هم میگم نه
                    توی LCD های کاراکتری تا اونجا که میدونم فقط میشه هشت تا کاراکتر رو توی فضای CG RAM نوشت که توسط اون ، درخواست دوستمون برای نمایش نگاتیو کاراکتر ها امکان پذیر نیست
                    در صورتی که شما راه حلی دارید مطرح کنید
                    دوست عزیز کار نشد نداره
                    البته بسته به برنامتون داره من خودم روی lcd کاراکتری تونستم بیش از 32 تا کاراکتر تعریف کنم .

--------------------------------------------
                    دوستان از من تشکر بکنید یا نکنید فرقی نداره چون سیستم خودش میاد بصورت خودکار مقدار تشکر ها و ارسالی هام را کم میکنه :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aawww
                      دوست عزیز کار نشد نداره
                      البته بسته به برنامتون داره من خودم روی lcd کاراکتری تونستم بیش از 32 تا کاراکتر تعریف کنم .

دوستان از من تشکر بکنید یا نکنید فرقی نداره چون سیستم خودش میاد بصورت خودکار مقدار تشکر ها و ارسالی هام را کم میکنه :mrgreen: :mrgreen:
                      با تشکر از دوستان
                      بله تعریف کاراکتر به تعداد محدود کاری هست که همه مون انجامش دادیم اما اینکه همه ی کاراکترهای انگلیسی رو و یا حتی فارسی رو بتونیم یکجا تعریف کنیم امکان پذیر نیست ولی یه راه هست که به نظر نمیرسه به صرفه باشه اونهم اینکه هر کاراکتری که قصد نمایشش رو داریم همون لحظه ابتدا تعریف کنیم و سپس نمایش بدیم که این روش میتونه در جای خودش مورد استفاده قرار بگیره ...

دیدگاه

با تشکر از دوستان
                        بله تعریف کاراکتر به تعداد محدود کاری هست که همه مون انجامش دادیم اما اینکه همه ی کاراکترهای انگلیسی رو و یا حتی فارسی رو بتونیم یکجا تعریف کنیم امکان پذیر نیست ولی یه راه هست که به نظر نمیرسه به صرفه باشه اونهم اینکه هر کاراکتری که قصد نمایشش رو داریم همون لحظه ابتدا تعریف کنیم و سپس نمایش بدیم که این روش میتونه در جای خودش مورد استفاده قرار بگیره ...
                        سلام
                        من منظورتون را نیافتم . لطفا یه مثالی و یا برنامه ای بزارید یا یه کم بیشتر توضیح بدین :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aawww
                          سلام
                          من منظورتون را نیافتم . لطفا یه مثالی و یا برنامه ای بزارید یا یه کم بیشتر توضیح بدین :mrgreen: :mrgreen:
                          چی رو متوجه نشدید حرفهای من تایید حرفهای قبلی بود که میشه کاراکترهایی رو توی فضای CG RAM تعریف کرد
                          نوشته اصلی توسط aawww
                          دوست عزیز کار نشد نداره

دیدگاه

چی رو متوجه نشدید حرفهای من تایید حرفهای قبلی بود که میشه کاراکترهایی رو توی فضای CG RAM تعریف کرد
                            خوب پس هیچی .. :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X