اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال این نوع نصب ترانزیستور تو مدار چیه؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال این نوع نصب ترانزیستور تو مدار چیه؟؟؟

سلام ببخشید می خواهم تعداد 10 تا سگمنت اند مشترک با تحریک ترانزیستور NPN(2222A( که پایه گلکتورم به 5 ولت و بیسم با مقاومت 1 کیلو سری به میکرو و امیتر به پایه مشترک اند هر سگمنت وصله رو برد برد بستم با تحریم بیس روشن خاموش میشد نورشم خوب بود اما تو فرکانس 1 تا 15 کیلو برای سوئیچ دچار مشگل نمیشه؟ راستشو بخواهین همین ارایش وصل رو برا BC 327 PNP کار کردم با تحریک معکوس همین کارو میکرد ترجیح میدم NPN کار کنم مشکلی ایجاد میکنه تو عمل اخه تعداد ترانزیستورام زیاده رو برد سوراخ دار هم کار میکنم اگه لازم به تعویض همه بشه کارم خیلی سختو کثیف کاری میشه نیاز به پول اپ یا داون بیس با رمین هست؟؟ با چه مقاومتی و چرا؟ اصلا" کجا پول داون میکنیم کچا پول اپ ؟؟؟ محیطم نویز داره نیاز به خازن هم دارم ؟؟؟؟. oo:
    کم باش اصلا هم نگران کم بودنت نباش!!!
    اونی که اگر کم باشی گمت میکنه, همونیه که اگر زیاد باشی حیفت میکنه!!
    فقط خوب باش. خوب بودن به اندازه کافی متفاوتت میکنه.

پاسخ : اشکال این نوع نصب ترانزیستور تو مدار چیه؟؟؟

اما تو فرکانس 1 تا 15 کیلو برای سوئیچ دچار مشگل نمیشه؟
    یعنی چی؟ یعنی خروجی میکرو یه موج با این فرکانس میده به بیس؟ oo:
    اگه منظورت اینه میتونی از ترانزیستورهای ماسفت استفاده کنی که سرعت بالایی دارن

ترجیح میدم NPN کار کنم مشکلی ایجاد میکنه تو عمل اخه تعداد ترانزیستورام زیاده
    چه مشکلی ایجاد میکنه؟

آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

سلام. اگه مشکلت اینه که ترانزیستورها کامل قطع نمی شند من این مشکل رو تو یه تایپیک پرسیدم بچه ها جوابای خوبی دادند. یه سر بهش بزن :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73954.0
      اگر هم مشکلت فقط جا و حجم ترانزیستوراست خوب از uln2308 استفاده کن تمیز و مرتب تا 500 میلی هم به ازای هر خروجی جریان میده حالش رو ببر.

دیدگاه

سلام اول جاداره از دوستانی که جواب دادن و فقط خواننده شوال نبودن تشکر کنم تو یه PDF انگلیسی مالتی پلکسو رده بندی کرده بود برای رفرش (جاروب) کردن مالتی پلکس 3 تایی رو حدود 4 کیلو هرتر تخمین زده بود من سگمنتام 10 الی 14 تاست که برای هر سگمنت 3 تایی 4 کیلو میشه حدود 15 کیلو ماکسیمم اما من خروجی میکروم میره به 7447 و از اون به سگمنتها مشکل جریان ندارم میمونه روشن کردن هر سگمنت که با میکرو انجام میدم باید. مدار استاندارد A هست با NPN مداری که بستم D هست که شماتیک یک سگمنت از سون سگمنتو نشون دادم اما مدار C رو هم بستم مثل مدار B برام کار کرد چرا!!!! مدل D ببندم تو فرکانس مورد نظر پسماند یا مجل ایجاد نمیکنه؟؟؟ نمیخواهم از مدار B استفاده کنم.

دیدگاه

ینی کسی نیست یه سگمنتو پتونه راه بندازه!!!!! یه کمکی چیزی!!!! لطفا" :eek: :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abin66
            ینی کسی نیست یه سگمنتو پتونه راه بندازه!!!!! یه کمکی چیزی!!!! لطفا" :eek: :nerd:
            سلام
            والا سوالت اصلا مشخص نیست
            اول توضیح دادی بعد سوال کردی حالا مشکل چی هست؟!
            ببین نگو چکارا کردی بگو میخوای چیکار کنی؟!
            با میکرو میخوای 10 تا 7سگمنت رو به روش ملتی پلکس روشن کنی؟!
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

واضح گفتم دادا !!! 10 تا سگمنتو که اند مشترکن می خواهم مالتی پلکس ببندم اما اند هارو می خواهم با npn ببندم راه بندازم به صورتی که تو عکس گفتم موجلی ایجاد نمیکنه؟ لطفا" به سوالاتی که تو بالای عکس کردم پاسخ دهید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abin66
                واضح گفتم دادا !!! 10 تا سگمنتو که اند مشترکن می خواهم مالتی پلکس ببندم اما اند هارو می خواهم با npn ببندم راه بندازم به صورتی که تو عکس گفتم موجلی ایجاد نمیکنه؟ لطفا" به سوالاتی که تو بالای عکس کردم پاسخ دهید ممنون
                ببین D درسته و باید اینطوری ببندی
                از C945 استفاده کن یا هر ترانزیستوری که فست باشه
                دیتا رو بده به کاتدا و یک پایه 1 رو بین این 10 تا بیس ترانزیستورا بچرخون
                نیازی هم نیست اینقد فرکانس بالا باشه
                برای اینکه واضح دیده بشن بهتره شما 3 میلی ثانیه هر 7سگمنتو روشن کنی
                اینطوری 10 تا 7سگمنت توی 30 میلی ثانیه روشن میشن که تقریبا در ثانیه میتونی 30 بار هر 7سگمنتو روشن کنی ( فرکانس مناسب چشم انسان )
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

اقای بسطامی ممنونم فقط یه سوال دیگه دارم اگه یه رله رو بجای دیود توشکل d ببندیم کار نمیکنه چراحتما" باید بصورت a ببندیم؟) مقاومت یک کیلو رو از میکرو به بیس 330 اهم قرار دادم اگر میکرو 5 ولت بده جریان حدود 15 میلی به بیس میده و میگذره یکی گفت تو سون سگمنت باید جریان بیس رو خوب تامین کنی تا خوب رفرش بشه این جریان مشکلی ایجاد نمیکنه؟ :wow: :nerd: :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abin66
                    اقای بسطامی ممنونم فقط یه سوال دیگه دارم اگه یه رله رو بجای دیود توشکل d ببندیم کار نمیکنه چراحتما" باید بصورت a ببندیم؟) مقاومت یک کیلو رو از میکرو به بیس 330 اهم قرار دادم اگر میکرو 5 ولت بده جریان حدود 15 میلی به بیس میده و میگذره یکی گفت تو سون سگمنت باید جریان بیس رو خوب تامین کنی تا خوب رفرش بشه این جریان مشکلی ایجاد نمیکنه؟ :wow: :nerd: :nice:
                    من امتحان نکردم ولی به نظر میاد باید کار کنه مشکلی نباید داشته باشه ، شما امتحان کردی که کار نمیکنه؟!
                    والا باید توی دیتاشیت ترینزیستورت نگا کنی ولی معمولا 2 تا 10 میلی آمپر برای بایاس بیس کافیه
                    چون جریان لحظه ای هست شاید مشکلی ایجاد نکنه ولی اصولا بیش از اندازه دیتاشیت درست نیست
                    و این که ممکنه مشکل طولانی شدن زمان قطع ترانزیستور پیش بیاد ( که برای مورد شما مشکل حساب نمیشه )
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات

دیدگاه

اره مدارو با رله 5 ولت تو امیتر می بستم کار نمیکرد اما با دیود تو همه حالت کار میکرد. :nice: :nerd:

دیدگاه

مدار بستم برای رله که جریان بالا داره عمل نمیکنه اما برای دیود خوب کار میکنه تو سوئیچ موردی نیست و میشه برای سگمنت استفاده کرد موفق باشید . :nice: :nice: :nerd: :applause: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X