اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درباره تحلیل گره در PSpice

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درباره تحلیل گره در PSpice

سلام دوستان میشه بهم بگید چطوری میتونم ولتاژ یه گره رو بدست بیارم با PSpice

پاسخ : کمک درباره تحلیل گره در PSpice

بعد از شبیه سازی دکمه V رو از تو منوهای بالای صفحه انتخاب کنید ولتاژ هر گره رو نشون میده
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

مرسی رضا جان اون حل شد...الان یه مشکل دیگه دارم و اونکه میخام نمودار ولتاژ یه مقاومت رو در حالت دایمی سینوسی نمایش بدم

دیدگاه

الان یه مشکل دیگه دارم و اونکه میخام نمودار ولتاژ یه مقاومت رو در حالت دایمی سینوسی نمایش بدم
        سلام دوست عزیز
        نمیدونم چقدر راجع به pspise اطلاعات داری واسه همین سعی میکنم تحلیل سینوسی رو کامل یه جوری که به دردت بخوره بهت توضیح بدم.
        اول عکس یه مدار معمولی رو میذارم که روی اون کار کنیم:

گزینه setup analysis ( با فلش مشخص شده) رو بزن توی برگه ی باز شده transient رو بزن گزینه print step گام های زمانی رو مشخص میکنه که یعنی چقدر چقدر حرکت کنه.
        گزینه final time حداکثر زمان برای تحلیل از صفر تا مقدار داده شدست که یعنی تا چه زمانی تحلیل کنه
        گزینه no print delay برای تاخیر زمانیه که اگه به تاخیر احتیاج داشته باشی میتونی ازش استفاده کنی
        گزینه step seiling تعداد نقطه برای آنالیزه که مقدار تمام اینها بستگی به فرکانس منبعت داره و اگه متوجه نشدی فرکانس رو بده تا بهت بگم چی بذاری
        بعد از این مراحل گزینه simulate رو بزن (گزینه کنار فلش) و شکل موج رو ببین. به همین راحتی :biggrin:
        اوف چقدر حرف زدم! :nice: :nice:
        آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X