اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای مدار فرمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای مدار فرمان

سلام دوستان
    من دارم یه ماشین پیل سوختی طراحی میکنم
    برای قسمت مدار feedback ماشین میخوام یه مدار با امکانات زیر داشته باشم :

1- مدار بتونه اطلاعات سنسورا رو بگیره و تصمیم گیری کنه
    (مثلا وقتی سرعتش به یه حدی رسید یکی از موتورا رو از مدار خارج کنه و همه ی توان بده به یه موتور یا وقتی دما از یه حدی بالاتر رفت سیستم خنک کننده رو فعال کنه)
    2- با یه ریموت 2 کاناله در ارتباط باشه ( وقتی یه دکمه فشار داده شد سرعت ماشین به نصف سرعت اون لحظه برسه و وقتی اون یکی کانال فعال بشه محدودیت سرعت غیرفعال بشه و کار طبیعی خودش بکنه)
    3 - بتونه بسته به شرایط یه شیر الکترونیکی رو کنترل کنه
    -----------------------------------
    بچه ها راستش من دانشجوی مکانیکم چیز زیادی از الکترونیک نمیدونم
    حالا از اساتید میخوام بپرسم میشه همه ی این امکانات باهم تو یه مدار داشت؟
    چه سخت افزار + نرم افزاری میخواد؟

پاسخ : راهنمایی برای مدار فرمان

شما برای این کار به یک پردازنده مرکزی یک ماژول فرستنده گیرنده برد کوتاه و یک مدار درایور برای قطع و وصل موتورها و شیربرقی نیاز دارید.
    اگر رشته شما الکترونیک نیست و پیاده سازی قسمت الکرونیکش برای شما مشکله و نیاز به پیش نیازهای زیادی دارید
    مثلا وقتی میخواهید سرعت موتور نصف بشه این نیاز به یک درایور با قابلیت کنترل دور داره
    اگر موتور شما توان بالا باشد قطعات درایور باید متناسب با جریان آن طراحی شود. و در جریانها بالا مشکل خواهد بود.
    بهرحال سیستم کنترلی شما میتواند یک میکروکنترلر ساده از نوع AVR یا PIC باشد. و الگوریتم مورد نظر شما در داخل نرم افزار آن قابل پیاده سازی
    خواهد بود ولی مسئله اصلی شما درایورها و مدارات جانبی است که نمیگم نمیتونید راش بندازید ولی برای شخص غیر الکترونیکی مشکل است.

مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای مدار فرمان

علاوه بر مطالبی که دوستمون فرمودن شما نیاز به آشنایی به برنامه نویسی میکرو هم دارین. البته برنامه سختی نیاز نداره و اگه تموم سنسورها اطلاعات رو به میکرو برسونن راحت میشه خروجی ها رو کنترل کرد.
      شما در مورد سنسورها و جزئیات بخش ها بیشتر توضیح بدین تا با کمک دوستان کمکتون کنیم
      آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X