اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق انکودر 4 ، 5 ، 6 سیمه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق انکودر 4 ، 5 ، 6 سیمه ؟

با سلام خدمت دوستان
    تمایز این سه نوع انکودر در چه چیزی میباشد ؟
    روش تشخیص پایه های انکودر به چه صورتی میباشد ؟
    خواستن توانستن است !

پاسخ : فرق انکودر 4 ، 5 ، 6 سیمه ؟

بعضی از انکودر ها علاوه بر سیگنال های A B سیگنال Z را هم می سازند. بعضی هم not سیگنال ها را هم می سازند. دو سیم هم که مربوط به تغذیه هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
      بعضی هم not سیگنال ها را هم می سازند.
      سیگنال not به چه دردی میخورد ؟
      ایا برای اتصال به میکرو کنترلر احتیاج به تقویت کننده میباشد ؟

خواستن توانستن است !

دیدگاه

سیگنال not عکس سیگنال اصلی هست . بستگی به طراحی شما از خود سیگنال یا عکسش استفاده می کنید.
        برای اتصال به میکرو به نوع سیگنال خروجی انکدر توجه کنید .بعضی ها line drive هستند که میتونید مستقیم به میکرو وصل کنید اما اگر از نوع اپن کلکتور یا totem باشند به مدار راه انداز احتیاج دارند. درصورتی که فاصله انکدر تا میکرو زیاد باشه هم نیاز به راه انداز دارید.

دیدگاه

با سلام خدمت جناب فاضل
          راستیتش من در حال تغییر پرینتر جوهر افشان برای پرینت روی چوب هستم .
          نوشته اصلی توسط bstar2
          من چوبی که میخوام روش پرینت بگیرم اندازه یه کاغذ a4 هستش اما 2تا نکته داره :
          یکی اینکه پرینتر من اول موتور عمودی رو ابتدا به صورت چپ گرد راه اندازی میکنه تا کاغذ برسه به سنسور سپس با تغییر جهت حرکت موتور به سمت راست موتورو راه اندازی میکنه تا رو کاغذ پرینت گرفته بشه
          حالا چون چوب مثل کاغذ تا نمیشه من میخوام پالسهای انکودرو تغییر فاز بدم
          بدین صورت که اول چوب داخل کشیده شود و موقع رسیدن به سنسور پالسهای انکودرو تغییر فاز بدم .
          من به چه صورت میتوانم این کار را انجام دهم ؟
          به نظر خودم با رله نمیتوان این کار را انجام داد زیرا سرعت سوییچ رله پایین میباشد .
          خواستن توانستن است !

دیدگاه

چرا تغییر فاز بدی؟ اگر انکودر مستقیما به میکرو وصل میشه نیازی به این کار نیست. معمولا برای خاندن انکدر یکی از سیگنالها بصورت کلاک و دیگری بصورت جهت استفاده می شه. حالا اگر تو برنامه جای ایندوتا عوض بشه کاری که می خوای انجام میشه

دیدگاه

بله منظور من هم این بودش که جای دوتا فازو با هم دیگه عوض کنم . اشتباه تایپی بودش :cry:
              نوشته اصلی توسط bstar2
              به نظر خودم با رله نمیتوان این کار را انجام داد زیرا سرعت سوییچ رله پایین میباشد .
              امروز به این عکس بر خوردم در مورد پرینت pcb با چاپگر جوهر افشان
              عکس شماتیک مدار :
              http://www.massmind.org/images/pcb/etch/directinkjetresist/modified_cx4200/sch.gif
              در لینک فوق با استفاده از یک رله 10 پایه جای دو فاز با یک دیگر جابجا میشود .
              پس به احتمال زیاد بتوان رله قرار داد .
              اما نکته ای که وجود دارد به چه صورتی این کار انجام میشود ؟
              زیرا برای جابجایی فاز ها باید جایی دو سیم را جابجا نمود اما ؟
              خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X