اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیمر

سلام.

یه دیمر با میکرو طراحی کردم که وقتی تغذیه 220 ولت رو وصل میکنم یه لحظه کوتاه لامپ با نور زیاد روشن و خاموش میشه. تریاک bt136 است و مطمئنم مشکل از برنامه میکرو نیست و سخت افزاریه اما نمیدونم کجاش مشکل داره!

منتظر راهنمایی شما دوستان.
    ممنون.

پاسخ : دیمر

سلام
    لطف کنید نقشه و برنامه میکرو رو بذارید تا با دوستان بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم
    آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAEEDPLC
      سلام.

یه دیمر با میکرو طراحی کردم که وقتی تغذیه 220 ولت رو وصل میکنم یه لحظه کوتاه لامپ با نور زیاد روشن و خاموش میشه. تریاک bt136 است و مطمئنم مشکل از برنامه میکرو نیست و سخت افزاریه اما نمیدونم کجاش مشکل داره!

منتظر راهنمایی شما دوستان.
      ممنون.
      اره دقیقا برای من هم یه همچین مشکلی پیش اومده فکر کنم مال تریاک هست باید یه مدار درست و حسابی بزاریم :cry:
      الکترونیک همه کاره دنیا

دیدگاه

به خاطر (L(di/dt هست.اون لحظه که تغذیه وصل میشه، سیم توی مسیر تشکیل سلف میده که با اتصال به برق تغییرات خیلی آنی ایجاد میشه که منجر به ایجاد ولتاژی بالاتر از ولتاژ شکست ترایاک میشه و در تیجه ترایاک یک لحظه هدایت میکنه اما چون این ولتاژ زیاد جریان کمی داره، نمیتونه ترایاک رو روشن نگه داره.پس یه لحظه لامپ یه چشمک میزنه و بعد خاموش میشه.
        راه حلش استفاده از مدار اسنابرRC به موازات ترایاک هست.

دیدگاه

یکی دیگه از علت های بروز این مشکل زمان بندی ناصحیح در روشن و خاموش شدن ترایاک هست .
          در روش کنترل فاز باید ترایاک در نیم سیکل ها به موقع روشن و خاموش بشه .
          من دقیقا این مشکل رو با اصلاح زمان بندی حل کردم .

به این تصویر توجه کنید که گیت ترایاک کی تحریک شده و کی خاموش شده :

منبع : http://playground.arduino.cc/Main/ACPhaseControl

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X