اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فریت بید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فریت بید

سلام بر همه ی دوستان
    من یکی دوتا سوال داشتم که البته میدونم خیلی سادس اما من جوابشو نمی دونم؟
    توی نتم سرچ کردم چیزی پیدا نشد حالا دوستان اگه لینکی بدهن یا جواب مستقیم ممنون می شوم
    1اینداکتور چیست؟
    2من توی شماتیک یک مدار یک فریت بید دیدم که مقدارش رو ننموشته بود حالا می خواهم بدونم با توجه به کاربرد فریت بید و اینکه مدارم یک مدار دیجیتال(ایسی شبکه ی ks8721bl و میکروی at91sam7x256 )بود شما چه مقداری را پیشنهاد می دهید

ین دو خانه یک برد بورد (به علت وجود پلاستیک عایق بین آنها) یک خازن کوچک وجود دارد که خیلی سریع شارژ میشود.

به این دلیل در مدارات فرکانس بالا که سرعت تغییرات زیاد است نمیتوان از برد بورد استفاده نمود. چون زمان شارژ خازن کوچک محسوس میشود.
    http://www.botlobby.com/PishAzEftetah/

پاسخ : فریت بید

اینداکتور همون سلف خودمون هست.
    فریت بید در واقع یک سیم هست که از درون هسته فریت رد می شود و وظیفه پایین آوردن سطح نویز را دارد.
    در بعضی کابل ها مثل usb سرعت خیلی بالا یا شارژر لبتاپ و... یک قسمت ضخیم تر وجود داره، اون همون فریت بید هست. به صورت قطعات دو پایه نیز در بازار هست که نمونش را در فروشگاه این سایت می تونید ببینید.

دیدگاه

2من توی شماتیک یک مدار یک فریت بید دیدم که مقدارش رو ننموشته بود حالا می خواهم بدونم با توجه به کاربرد فریت بید و اینکه مدارم یک مدار دیجیتال(ایسی شبکه ی ks8721bl و میکروی at91sam7x256 )بود شما چه مقداری را پیشنهاد می دهید
      اون جوری که من فهمیدم مقدار مقاومت این فریت بید ها را توی 100 مگا هرتز بیان می کنند پس هر چه مقدار اون بیشتر باشه در مقابل جریان RF مقاوم تره و بهتره.(یعنی هرچه بیشتر بهتر.درسته؟)

ین دو خانه یک برد بورد (به علت وجود پلاستیک عایق بین آنها) یک خازن کوچک وجود دارد که خیلی سریع شارژ میشود.

به این دلیل در مدارات فرکانس بالا که سرعت تغییرات زیاد است نمیتوان از برد بورد استفاده نمود. چون زمان شارژ خازن کوچک محسوس میشود.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فریت بید

نوشته اصلی توسط ali9

اون جوری که من فهمیدم مقدار مقاومت این فریت بید ها را توی 100 مگا هرتز بیان می کنند پس هر چه مقدار اون بیشتر باشه در مقابل جریان RF مقاوم تره و بهتره.(یعنی هرچه بیشتر بهتر.درسته؟)
        سلام
        100مگا هرتزشو نمیدونم ولی آره توی فرکانس های بالا مقاومت بیشتری دارن
        و برای حذف نویز فرکانس بالا بیشتر برای منابع تغذیه سوییچینگ استفاده میشن
        شبیه دیود معمولی هستن ولی دور سیم آزاد هست و حرکت میکنه
        بعضیاشون هم چندین دور از توی هسته فریت رد میشن
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

1شما برای این مورد پیشنهادی برای مقدار اون ندارید.
          2 مقدارشون بر حسب اهم است؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali9
            1شما برای این مور پیشنهادی برای مقدار اون ندارید.
            2 مقدارشون بر حسب اهم است؟
            مقدار نمیخواد
            اصلا مقدارشون مهم نیست
            اصولا بر اساس جریانی که مدار میکشه ما فریت رو انتخاب میکنیم
            اگه جریانت زیاد نیست از فریت با پکیچ 1206 استفاده کن
            ولی اگر بیش از 200 میلی آمپریه از همون مدلای دیودی بذار بره
            من خیلی تو مدارات SD کارتو Micro گذاشتم بذاری نذاری فرقی نمیکمه ولی باشه بهتره
            اینقدا هم مهم نیست که بخوای خودشو درگیرش کنی
            هرچی دم دستت بود بذار
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام
              بخوام یه فریت بید رو به زمین های رله وصل کنم باید طبق شماتیک زیر عمل کنم؟ و کلن این شماتیک برای استفاده از فریت بید و uln درست هست؟ ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X