اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

من نیاز به برنامه ای داشتم که روی lcd متصل به PORTD از میکرو mega16 ....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

من نیاز به برنامه ای داشتم که روی lcd متصل به PORTD از میکرو mega16 ....

سلام:
    من نیاز به برنامه ای داشتم که روی lcd متصل به PORTD از میکرو mega16 متنی رو نمایش بده هرچی می خواهد باشه
    برنامه ای نوشتم ولی قسمت lcd نمایش نمیده برنامه درسته (در پروتئوس هم درست جواب میده) ولی رو برد بورد نه :cry:
    چند مرتبه مدار رو از اول بستم ولی بی تاثیر بود
    محبتی کنید یک برنامه که جواب میده بفرستید (البته خودم هم نوشتم ،شاید از برنامه نوبسی من باشه)

پاسخ : من نیاز به برنامه ای داشتم که روی lcd متصل به PORTD از میکرو mega16 ....

اگر در odevision برنامه می نویسید می تونید از این برنامه برای راهنمایی استفاده کنید
    #include <mega16.h>
    #include<delay.h>

// Alphanumeric LCD Module functions
    #asm
    .equ __lcd_port=0x12 ;PORTD
    #endasm
    #include <lcd.h>
    void main(void)
    {
    lcd_init(16);

while (1)
    {
    lcd_clear();
    lcd_putsf("HELLO"
    delay_ms(500);

};
    }

دیدگاه

سلام

ببین مدارتو درست بستی و اون پایه vo رو به پایه وسط ولوم وصل کن . اویکی پایهاش رو به زمین و اون یکی رو به vcc ...شاید هم lcd سوخته
      ایمان

دیدگاه

وقتی تو پرتئوس درست جواب میده یعنی برنامه درسته.
        مشکلت سخت افزاره و به احتمال زیاد مقاومت متغیر رزلوشن LCD رو فراموش کردی
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام

من یه بار که از ال سی دی 1*16 استفاده میکردم این مشکل برام پیش اومد

و با تعریف کردن نوع ال سی دی با دستور Config Lcd = 16 * 1

مشکلم حل شد

شما هم نوع ال سی دی رو برای کامپایلر تعریف کنید

البته اگه با باسکام مینویسی

ِِDie for Life, Not Live to Die
          Freedom Fighter
          " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام:
            مشکل از IC بود با عوض کردن IC مشکل حل شد
            یک سوال : اگر IC سوخته باشه یا اینکه معیوب باشه در هنگام پروگرم کردن error نمیده

دیدگاه

من خودم پروگرامرم را ساختم هنگامی که آی سی مشکل داشته باشه اعلام می کنه ولی با پروگرامر هایی که آماده هستند کار نکردم :redface:

دیدگاه

باید خطا بده احتمالا ال سی دی مشگل داره یا از ای سی استفاده کردی که JTAGE غیر فعال نشده مثلا ATMEGA 32
                بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام:
                  مدار کاملا درسته چون با عوض کردن IC مدار راحت کار میکنه
                  ولی IC قبلی (که مدار جواب نمی داد) توی پروگرم شدن خطا نمیده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X