ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34
    2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    12

تغییر ولتاژ خروجی آداپتور سوئیچینگ

سلام
    لطفا اساتید در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ نظر بدهند.
    من خیلی وقتها به یک ولتاژ غیر متعارف نیاز دارم و برای اینکار مقاومت قسمت فیدبک یک منبع تغذیه
    سوئیچینگ رو تغییر میدم تا به مقدار مورد نظر برسم مثلا اگر یک ولتاژ 14 ولت 1 آمپر که میخوام
    یک آداپتور 12 ولت 1 آمپر میگیرم و با تغییر مقاومت فیدبک به ولتاژ مورد نظر میرسونم
    حال سوال من اینه که اینکار چه مشکلات احتمالی ممکنه ایجاد کنه؟
    و در مداراتی که مهم هست استفاده از چنین روشی رو چقدر پیشنهاد میکنید.
    البته اینکه با افزایش توان مقدار جریان مجاز کمتر میشه رو رعایت میکنم و ولتاژ رو تا حدود 30 درصد افزایش یا کاهش نمیدم
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .
    2009/12/25
    1,462
    53

پاسخ : تغییر ولتاژ خروجی آداپتور سوئیچینگ

نقل قول نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
    سلام
    لطفا اساتید در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ نظر بدهند.
    من خیلی وقتها به یک ولتاژ غیر متعارف نیاز دارم و برای اینکار مقاومت قسمت فیدبک یک منبع تغذیه
    سوئیچینگ رو تغییر میدم تا به مقدار مورد نظر برسم مثلا اگر یک ولتاژ 14 ولت 1 آمپر که میخوام
    یک آداپتور 12 ولت 1 آمپر میگیرم و با تغییر مقاومت فیدبک به ولتاژ مورد نظر میرسونم
    حال سوال من اینه که اینکار چه مشکلات احتمالی ممکنه ایجاد کنه؟
    و در مداراتی که مهم هست استفاده از چنین روشی رو چقدر پیشنهاد میکنید.
    البته اینکه با افزایش توان مقدار جریان مجاز کمتر میشه رو رعایت میکنم و ولتاژ رو تا حدود 30 درصد افزایش یا کاهش نمیدم
    سلام.آفرین مهندس جان.منم از این کارها کردم البته برعکسش.یعنی یکسری سوئیچینگه 14 ولت بود تبدیل به 12 ولت کردم.بله دیگه اول ببین فیدبکش از چه نوعیه مثلا از tl431 استفاده کرده یا زنری است که در اول با تغییر مقاومت پایه رفرنس و دومی با تغییر زنر میتونی ولتاژ رو تغییر بدی ولی یادت باشه که ولتاژ رو خیلی تغییر ندی که در این صورت باید سیم پیچی های ترانس هم عوض بشه و ... ولی در حده یکی دو ولت فکر نکم اشکالی پیش بیاد.موفق باشی.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    12

بله ممنون از توجهتون
    الان برای یک برد که شبیه تابلو روانه برای کنترل توان و نور تابلوها میخوام ولتاژ تغذیه رو کم و زیاد کنم .
    و رگولاتور دیگه نگذارم چون جریان زیادی حدود 6 آمپر مصرف دارم. یک سوئیچنیگ 10 آمپر 12 ولت معمولی گرفتم. ( از این صنعتی ها نه)
    و با تغییر مسیر فیدبک اون رو 8 ولت کردم چون این برد قراره مدت زمان زیادی کار کنه سوالم اینه که ایا این کار
    غیر اصولیه و در دراز مدت مشکل ساز میشه یا نه ؟
    توی مسیر فیدبک هم از آی سی tl431 استفاده شده.
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    2009/12/25
    1,462
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط میثم عزیزی
    بله ممنون از توجهتون
    الان برای یک برد که شبیه تابلو روانه برای کنترل توان و نور تابلوها میخوام ولتاژ تغذیه رو کم و زیاد کنم .
    و رگولاتور دیگه نگذارم چون جریان زیادی حدود 6 آمپر مصرف دارم. یک سوئیچنیگ 10 آمپر 12 ولت معمولی گرفتم. ( از این صنعتی ها نه)
    و با تغییر مسیر فیدبک اون رو 8 ولت کردم چون این برد قراره مدت زمان زیادی کار کنه سوالم اینه که ایا این کار
    غیر اصولیه و در دراز مدت مشکل ساز میشه یا نه ؟
    توی مسیر فیدبک هم از آی سی tl431 استفاده شده.
    سلام.حالا من نمیتونم دقیق بگم که چقدر اصولیه یا اصولی نیست.چون دقیق نمیدونم ولی به نظرم در حده یکی دو ولت اشکال نداره و به نظرم مشکلی پیش نمیاد...
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    31

سلام
    بااین تغییر مشکل خاصی پیش نمیاد.فقط ممکنه در کمترین توان خروجی ولتاژAux ایسی کنترلر کم باشه و دچار اختلال بشه.
    افزایش ولتاژ هم تاحدی که در بیشترین توان خروجی ولتاژ ایسی کنترلر بیشتر از مقدار دیتاشیت نباشه اشکالی نداره.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
    .فقط ممکنه در کمترین توان خروجی ولتاژAux ایسی کنترلر کم باشه و دچار اختلال بشه.
    بله دقیقا و با گذاشتن یک بار کوچک در خروجی پایدار میشه
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    2014/09/02
    18
    0

پاسخ : تغيير ولتاژ خروجي آداپتور سوئيچينگ

سلام به همه ي دوستان نشناخته عزيزم ، سرنخ رو از حرفاتون گرفتم و تا يه جاهايي هم پيش رفتم ، ولي يه خورده به مشکل برخوردم / ميخاستم يه تغذيه 12 ولت رو، کنم 24 ولت، تا 20 ولت با همون مقاومت هاي فيد بک که رو tl431 هست تغيير دادم ولي از 20 که رد ميشد .
    IC سويچينگ شروع ميکنه به ريست کردن، نميدونم چرا ؟؟ ولي فک ميکنم با تغيير فرکانس IC ميتونم مشکل رو حل کنم !؟؟!
    نظر شما دوستان ميتونه راهنماي خوبي باشه !! ممنونم
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط alidavodi71
    سلام به همه ي دوستان نشناخته عزيزم ، سرنخ رو از حرفاتون گرفتم و تا يه جاهايي هم پيش رفتم ، ولي يه خورده به مشکل برخوردم / ميخاستم يه تغذيه 12 ولت رو، کنم 24 ولت، تا 20 ولت با همون مقاومت هاي فيد بک که رو tl431 هست تغيير دادم ولي از 20 که رد ميشد .
    IC سويچينگ شروع ميکنه به ريست کردن، نميدونم چرا ؟؟ ولي فک ميکنم با تغيير فرکانس IC ميتونم مشکل رو حل کنم !؟؟!
    نظر شما دوستان ميتونه راهنماي خوبي باشه !! ممنونم
    سلام
    2برابر کردن خروجی یه تغذیه 12 ولتی کمی خارج از توانایی اون تغذیه اس. ابتدا شماره ایسی کنترلر رو اپ کن تا مشخص بشه ماکزیمم دیوتی اش 50درصده یا100درصد؟
    با کاهش فرکانس تا حداکثر 30% میشه خروجی بیشتری گرفت.
    اگر بتونید ثانویه رو افزایش بدید بهتره.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2014/09/02
    18
    0

سلام ممنون از جوابتون، مدل IC GR 8836 با اسکوپ که خروجيشو ديدم ديوتي سايکلش نزديک به 100٪ بود.منظورتون از ثانويه رو افزايش بدم يعني چي !!! يعني ترانسشو عوض کنم؟؟؟
    2012/01/18
    اراک
    113
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط ms2000
    سلام.آفرين مهندس جان.منم از اين کارها کردم البته برعکسش.يعني يکسري سوئيچينگه 14 ولت بود تبديل به 12 ولت کردم.بله ديگه اول ببين فيدبکش از چه نوعيه مثلا از tl431 استفاده کرده يا زنري است که در اول با تغيير مقاومت پايه رفرنس و دومي با تغيير زنر ميتوني ولتاژ رو تغيير بدي ولي يادت باشه که ولتاژ رو خيلي تغيير ندي که در اين صورت بايد سيم پيچي هاي ترانس هم عوض بشه و ... ولي در حده يکي دو ولت فکر نکم اشکالي پيش بياد.موفق باشي.
    به نام خدا
    دوستان تو يه شماتيک اين مقاومت رفرنس رو نشون ميديد
    الکترونیک باز!!!!!
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34