اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حفاظت اضافه ولتاژ ورودی منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حفاظت اضافه ولتاژ ورودی منبع تغذیه

سلام

برای یه مبدل باک ورودی بین 14 تا 18 ولت و خروجی 12 ولت و توان خروجی 40 وات میخوام محافظ اضافه ولتاژ ورودی و خروجی بزارم.برای ورودی مدارای پایین رو در نظر گرفتم اما خیلی مطمئن نیستم.جریان ورودی هم حدود 2.5 آمپره.

سوالم:
    1- توی اون شکلی که تریاک هست ، با این مدلی که تریاک توی مدار قرار گرفته اصلاً تریاک روشن میشه؟
    2- اگه تریاک روشن شد و اضافه ولتاژ اومد و پالس گیت تریاک برداشته شد ، تریاک خاموش میشه؟آخه فکر کنم تریاک توی جریان صفر خاموش میشه.
    3- اگه از شکلی که ترانزیستور PNP داره استفاده کنم بهتر نیست؟؟چون ساده تره.کلاً ترانزیستور برای این کاربرد مناسبه؟
    4- اگه تریاکو با ماسفت عوض کنم خوبیش اینه که توی هر جریانی خاموش میشه اما نمیدونم وقتی پالس به ماسفت بره ، ماسفت روشن میشه یا نه؟

خیلی ممنونم اگه کمک کنین. :redface:

پاسخ : حفاظت اضافه ولتاژ ورودی منبع تغذیه

مدار اول کار میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
      مدار اول کار میکنه.
      در مورد مدار اول : از کلکتور PNP که سری با مبدل قرار گرفته یه جریانی متغیر بین صفر تا حدود 2.5 آمپر عبور میکنه.بتای ترانزیستوری که انتخاب کردم بین 15 تا 75 هست.مقاومتی که توی بیس این PNP هست رو باید با حداقل بتا و ماکزیمم جریان کلکتور تعیین کنم؟؟

مدار دوم کار نمی کنه؟

دیدگاه

اصلا تو نخ مدار دوم نرفتم.
        مقاومت بیس باید طوری باشه که با توجه به بتا و جریان کلکتور ترانزیستور رو اشباع کنه دیگه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X