اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فاصله دقیق و سریع در حدود رنج 0 تا 70 سانتی متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور فاصله دقیق و سریع در حدود رنج 0 تا 70 سانتی متر

سلام
    کسی سنسور فاصله دقیق و سریع برای یک جسم متحرک به ابعاد 3 در 3 سانتی متر در رنج 0 تا 70 میشناسه- من سنسور شارپ رو تست کردم ولی چون با ADC راه میفته و جسم ما متحرک هست توی لوپ که به صورت متمادی ADC خونده میشه هر بار یه عددی میده برای فواصل 1 یا 2 سانتی متر -مثلا جسم در 30 سانتی متری هست ولی سنسور یکبار 29 یکبار 30 یکبار 31 بعضی موقع ها 32 میده - سنسوری میشناسید که فواصل 1 سانتی متری رو برای یک جسم متحرک با ابعاد مذکور درست تشخیص بده-
    خواهشا اگر کسی میدونه هر چه سریعتر راهنمایی کنه بشدت کلافم کرده- قیمتش هم معقول باشه :redface:

پاسخ : سنسور فاصله دقیق و سریع در حدود رنج 0 تا 70 سانتی متر

لطفا کسی راهنمایی کنه اگر اطلاع داره

دیدگاه

درود

اگه سرعت جسمت زیاد نیست، روی عدد خروجی میانگین گیری انجام بده.
      مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
      از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
      جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
      اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

دوست عزیز سلام
        متاسفانه سنسوری دقیقتر از شارپ و موجود در بازار ایران و نیز قیمت مناسب من سراغ ندارم
        ولی خیلی وقت پیش که من با اون کار کردم با این مشکل مواجه نشدم.
        شما منحنی داخل کاتالوگ را چگونه برای تبدیل مقدار adc به طول استفاده کردی
        برای اینکه مطمئن بشی که مشکل از برنامه نیست مقدار خام adc را نمایش بده اگر در حد دو سه شماره نوسان داشته باشی طبیعی است و مشکل از برنامه است
        در غیر اینصورت سنسور مشکل دارد. البته مواردی مانند تغذیه مناسب و بدون نویز سنسور و adc و ... رو هم حتما رعایت کردی دیگه
        مهم نیست چه مدرکى دارید
        مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

ممنونم از دوستان-
          سرعت جسم متحرک بیشتر از سرعت سنسور هست بنابر این نمیتونم میانگین گیری کنم-
          سنسور شارپ خیلی دقیق جواب میده منتها همون دو سه شماره ای که میفرمایید رو نوسان میکنه که اونم به خاطر حرکت جسم و تغییر مقدار انعکاس مادون قرمز هست و طبیعیه- سنسور کاملا سالمه و جواب میده- برنامه کاملا درسته ولی من احتیاج دارم سریع و در حداقل زمان ممکن سنسور رو بخونم - - فقط کسی با این سنسور های اولتراسونیک کار کرده که بدونه کیفیت اونها برای یک جسم متحرک 3 در 3 سانت چقدره؟!

دیدگاه

با سنسورهای التراسونیک عملا نمیتونی همچین مانعی رو تشخیص بدی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X