اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رابطه با تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در رابطه با تغذیه

با سلام.من یه ترانس رو از ثانویش یا پل دیودی یکسوش کردم.بعد با خزن 470 uf یا هر خزن دیگه ای که قسمت مثبتشو گرفتم حدود 37 ولت شد.اگه من یه ولتاژ تثبیت شده 30 ولتی بخوام که حدود 2 آمپر به من بده چیکار باید انجام بدم؟

پاسخ : کمک در رابطه با تغذیه

شما برای اینکار به یک مدار رگولاتور نیاز دارید که نقشه و مدارات آن به وفور در اینترنت پیدا میشود.
    مثلا میتونید از یک LM317 و یک ترانزیستور استفاده کنید.
    میخواهید ولتاژ خروجی متغیر باشه یا یک ولتاژ ثابت مد نظرتونه
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

میخوام یه رگولاتور ثابت 30 ولت داشته باشم.میتونید یه مدار به من پیشنهاد کنید؟
      lm317 مگه واسه جریان نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anzal
        میخوام یه رگولاتور ثابت 30 ولت داشته باشم.میتونید یه مدار به من پیشنهاد کنید؟
        lm317 مگه واسه جریان نیست؟
        تو دیتا شیتش هست.
        نه در هر دو مد میتونه کار کنه.
        چون توانی که میخواهی زیاد میشه میتونی از آی سی های سوچینگ هم استفاده کنی.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

اکثر رگولاتورهای معمولی مانند 317 و 78xx دارای حداکثر جریان 1 آمپر هستند برای افزایش جریان هم یک مدار ساده ترانزیستوری که در دیتاشیت آنها موجود است پیشنهاد شده که با انتخاب ترانزیستور مناسب و هیت سینک برای آن میتوان به جریانهای بسیار بالاتر دست یافت. لینک زیر یک نمونه از این مدارات را نشان میدهد
          http://electronics-diy.com/1.2-36v-5adjustable-power-supply-with-lm317.php
          این مدار یک منبع تغذیه متغیر است که شما میتوانید آنرا بصورت ثابت برروی 30 تنظیم کنید.
          البته روشهای دیگری هم مانند استفاده از سوئیچینگ وحود دارد. اما سوئیچینگ خیلی تغذیه صافی نمیدهد و در بعضی موارد نویز زیادی به مدار مصرف کننده تحمیل میکند.
          ولی در عین حال فضای کمتر و شاید هزینه کمتری داشته باشد.
          مهم نیست چه مدرکى دارید
          مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X