اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت و ارسال یک سیگنال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت و ارسال یک سیگنال

با سلام . دوستان من میخوام یک سیگنال مثلا 5 هرتز با یک تقویت 1mv رو تولید و با یک سیم ارسال کنم . دستگاهی برای این کار هست ؟
    چطور میتونم این کار رو انجام بدم .
    مرسی

پاسخ : ساخت و ارسال یک سیگنال

با یک سیم یعنی یک تنها یک رشته سیم منظورتونه؟
    دامنه پیک تو پیک 5 میلی ولت باشه؟
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

سلام . بله دقیقا یک رشته بسیار نازک
      باشه مشکلی نیست

دیدگاه

با یک سیم کمی مشکل است زیرا برای انتقال سیگنال به یک نقطه مشترک یا همان اصطلاحا زمین نیاز داریم.
        که البته در مواردی با ایجاد چاه ارت در دو طرف زمین مشترک را بدین صورت در نظر میگیرند.
        از طرفی چون سیگنال شما در سمت فرستنده خیلی ضعیف است ( 5 میلی ولت) باید مقاومت مسیر بسیار پایین باشد تا افت چندانی صورت نگیرد
        البته اگر مشکلی ندارد با یک ضریب معین آنرا تقویت کنید و بعد انتقال دهید

اگر هدفتان از این کار را بفرمایید شاید بهتر بتوانم راهنمایی کنم
        مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

با تشکر .
          ما میخوایم یه قسمت از مغز موش رو با یک سیگنال مربعی با یک فرکانس خاص تحت تاثیر قرار بدیم برای همین سیم باید خیلی نازک باشه
          ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

دیدگاه

شما ابتدا یک نوسانساز باید درست کنید بعد سیگنال نوسانساز را به دامنه دلخواهتان برسانید و بعد به یک بافر برای تامین جریان مناسب برای کارتان
            مثلا یک نمونه پیاده سازی میتواند به این صورت باشد که یک 555 با فرکانس مورد نظر طراحی میکنیم و سیگنال خروجی آن را به یک پتانسیومتر میدهیم
            که به کمک آن دامنه سیگنال قابل تنظیم است و بعد آنرا به یک بافر میدهیم حال این سیگنال را و همچنین زمین مدار را به دو گیره میدهیم
            دو عدد سیم نازک و مناسب تهیه میکنیم و به گیره ها متصل میکنیم و از آنها برای ایجاد شوک استفاده میکنیم
            البته من در مورد طریقه و نوع سیگنال مناسب برای تحریک سلولهای عصبی اطلاعی ندارم.
            مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X