اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میزان امنیت تگ های rfid

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میزان امنیت تگ های rfid

با سلم خدمت اساتید محترم
    من یه چند وقتیه دنبال قفلهایی هستم که با بکارگیری RFID ساخته شدند به همین خاطر خیلی دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قفلها بودم تا اینکه کتاب 11 پروژه نشر آفرنگ رو گرفتم که ماشاالله خوب توضیح هم داده (کلی پروژه کاربردی دیگه هم داره بهتون پیشنهاد میکنم بگیرینش) که در اون به تگ های پسیو و اگتیو اشاره شده بود ولی سوالی که برام به وجود اومده اینه که با وجود تولید این همه تگ در جهان آیا امکانش نیست که دوتا از این تگ ها داردای کد مشابه باشند ؟ اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا دریغ نکنید

سوال بعدیم هم در رابطه با همین مبحثه میخوام بدونم این قفل های استخری که برای نمونه تو استخر الغدیر که در نزذیکی ایستگاه ظفر(کمی بالاتر از ونک و بین خیبان ولی عصر(عج) و کردستان)واقع هست از این قفل ها استفاده شده و به نظر میرسه با باتری کار میکنن اون کارت خوان باید همیشه فعال باشه تا قرار گرفتن تگ که به صورت ساعت مچی هست در کنارش در رو باز کنه چطوره گه باطریش تموم نمیشه چرا که امکان ایجاد حالت بیکاری برش وجود نداره؟
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

پاسخ : میزان امنیت تگ های rfid

درود

کارت های 125khz یا امنیت کمی دارند. در واقع میشه یه دستگاه درست کرد که هر کدی که بخوای تولید کنه.
    اما کارتهای mifare داراری امنیت فوق العاده هستند. که امکان شکستن رمز اونها عملا غیر ممکن هست. (مثل کارت مترو)

مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
    از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
    جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
    اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

با تشکر فراوان از دوست عزیزم که این اطلاعات ارزنده رو در اختیار گزاشتند
      بنابر این این قفل های استخری امنیت مناسبی ندارند
      خوب معمولا از چه ماژولی باید برای خوندن این کارتها استفاده کرد اطلاعات بیشتری اگر در مورد این کارتها دارید و اگر تجربه ایی از کار کردن باهاشون دارید لطفا در این تایپیک قرار بدید
      خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
      "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

کارتهای استخر میتونه 125khz باشه یا mifare. در واقع ظاهرشون شبیه هم هست.
        ممکنه همون 125khz ها هم برای استخر مناسب باشه. در واقع اگه شما یه ریدر داشته باشی و شماره یه کارت رو بخونی میتونی اون رو تولید کنی. وگرنه سرچ کردن فایده ای نداره.
        اما مایفر ها رو نمی تونی کاری بکنی.
        قیمت کارتشون به نسبت کارایی شون خیلی فرق نداره. (در حد 1000 تا 2000) تومن.

ماژول هایی هم برای این کار وجود داره. برای 125khz، مثلا ماژول em18.
        برای مایفر هم فکر کنم توی سایت معرفی شده. بگرد.
        مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
        از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
        جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
        اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X