اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ساخت فلزیاب حرفه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ساخت فلزیاب حرفه ای

با سلام و خسته نباشید . من دانشجوی ترم آخر الکترونیک هستم و به عنوان پروژه پایان دورم میخوام یه فلزیاب حرفه ای بسازم ولی متاسفانه تمامی مدارهای موجود یه مدار ساده هستند که یه لوله توی فاصله 20 سانتی رو هم نشون نمی ده . و از سایت های خارجی هم چیزی دستگیرم نشد . میخواستم خواهش کنم اگه کسی اطلاعات جامع یا مدار طراحی شده داره برام بزاره تا بتونم استفاده کنم . مداری که من میخوام بسازم حداقل تا 4 متر عمق کاوش داشته باشه مثل فلزیاب های حرفه ای موجود در بازار . واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید

پاسخ : کمک در مورد ساخت فلزیاب حرفه ای

باید خودت طراحی کنی به نظر من از خاصیت تغییر راکتانس سلف در مجاورت با اشیای فلزی استفاده کن این روش راحت ترین روش هست و بدین صورت باید عمل کنی که یه مدار تشدید(تولید فرکانس) متشکل از یک شبکه LC که در اون L همون سلف و یا سیم پیچ هست درست کن ، به طبع برای برد بالا و تاثیر اشیای فلزی در فاصله دور باید امواج الکترومغناطیسی که از سلف به اطراف میره به این فلزات برخورد کنه پس از قرار کیری فلز در محدوده ساطح شده الکترومغناطیسی فرکانس تشدید تغییر میکنه و شما با یه فرکانس متر که در حالت عادی اونو رو صفر گذاشتی براحتی میتونی فلزات رو با تغییر فرکانس تشخیص بدی با این روش میتونی آهن رو هم از دیگر فلزات تشخیص بدی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X