اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش میدان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش میدان

سلام دوستان کسی میدونه چطور میشه ی میدان مغناطیسی ه سیم پیچ که با سیم نمره 1 طول 60 متر. درست شدرو افزایش داد البته به غیر از افزایش طول سیم یا نمره.میخوام جریانو افزایش بدم.مثلا مثل یه لوله که داخلش اب جریان داره حالا ما وسطش یه پمپ بزاریم سرعت و جریان افزایش پیدا کنه.

پاسخ : افزایش میدان

با سلام-شدت میدان رابطه مستقیمی با جریان دارد و شکل هندسی سیم پیچ نیز موثر است.تا چه مقدار میخواهید انرا افزایش دهید؟
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

بیشتر توضیح بفرمایید ببینم هدف اصلیتون چیست فرمان یا فرکانسی که به سیم پیچ شما اعمال میشود به چه صورت است؟
      مهم نیست چه مدرکى دارید
      مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

سیم پیچ به شکل دایره ای سیم پیچ برای فلزیاب ربات مین یاب هستش و القای پالس کار میکند

دیدگاه

بله مقوله جالب فلزیاب
          با توجه به اینکه هدف اصلی شما از افزایش میدان بالا بردن حساسیت مدار است باید چند نکته در این مورد خدمت شما عرض کنم
          1- با بالابردن قطر لوپ و تعداد دور ها هانری لوپ افزایش پیدا میکند. و افزایش هانری لوپ میدان مغناطیسی را افزایش می دهد.
          2- افزایش هانری از حدی بیشتر، میزان جریان برگشتی را زیاد میکند و در نتیجه حساسیت به فلز در تکنولوژی pi کاهش می یابد.
          3- افزایش قطر سیم مورد استفاده در هانری اثر ناچیزی دارد ولی مقاومت اهمی را کاهش داده و جریان افزایش و در نتیجه میدان قویتر میشود.
          4- افزایش قطر سیم باعث افزایش اثرات خازنی و ناپایداری در اثر داغ شدن مدارات درایور در اثر جریان بالا خواهد شد.
          5- فرق یک طراحی فلزیاب خوب و بد بیشتر در سنس کردن تغییرات خیلی ضعیف میدان است تا در قدرت میدان ایجاد شده توسط آنها
          6- میدان مغناطیسی در فضای سه بعدی منتشر میشود بنابراین افزایش دو برابری میدان مغناطیسی حدود 25 درصد حساسیت مدار را بالا خواهد برد و برای افزایش دو برابری حساسیت باید میدان را 8 برابر قویتر نمود.
          7- افزایش میدان چون باعث ناپایداری مدار میشود. استانه حساسیت سیستم باید کاهش یابد و عملا افزایش حساسیت عملی ممکن است نداشته باشیم.
          8- حال فرض کنید در طراحی سیستم بجای افزایش میدان حساسیت را با استفاده بهره بیشتر در مدار سنس و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال دقیقتر اصلاح کنیم
          تنها با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی بجای یک مبدل 10 بیتی حساسیت را میتوان چهار برابر نمود. البته به شرط تقویت مناسب سیگنال ورودی
          مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

سلام دوسته من منظوره شما از دیجیتال چیه؟؟ چون مداری مثل brn که از میکرو استفاده میکند و دارای ال سی دی هستش و وظیفه تولید سیگنال خود میکرو هستش چطور میشه تغییر داد.من مداری دیدم که طرف در قسمت سیگنال خروجی قرار داده بود و ولتاژ هر پالسو به 24 ولت رسونده بود من هرچی سرچ کردم مداری دستگیرم نشد شما اگه مایلید میتونیم با هم کار کنیم و از اطلاعات هم بهره ببریم.با تشکر

دیدگاه

ایا از این مبدل میشه استفاده کرد البته دستگاه brn مجهز به میکرو و ال سی دی نیز هست
              مبدل آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی AD574AJN

دیدگاه

دوست عزیز مدارات زیادی در اینترنت وجود داره در مورد فلزیاب که اونهایی که پردازنده داره تنها کد هگز رو در اختیار قرار میدن و عملا شما دسترسی به برنامه برای اعمال هیچ تغییری ندارید. بیشتر مواردی که عرض کردم برای زمانی است که بخواهی طراحی کنی و یا در یک طرح تغییرات اعمال کنی.
                در مورد مدار brn هم یادم نمیاد دیده باشم . راستش من تا حالا مدارات آماده ای که در مورد فلزیاب هست رو پیاده سازی نکردم چون دوستانی که کار کردن میگن که خیلی ضعیفتر از موارد ادعایی است. و بیشتر سعی کردم از مدارات و توضیحات اونها ایده بگیرم.
                مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

برای دیجیتال کردنش امکان داره

دیدگاه

اگر منظورتون از دیجیتال کردن استفاده از قسمتی از یک مدار ساده انالوگ است که از قسمتی به بعد را از یک پردازنده دیجیتال استفاده کنیم بله چنین کارهایی امکان پذیر است.
                    مهم نیست چه مدرکى دارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X