اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از وقفه در ارتباط با RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از وقفه در ارتباط با RS232

سلام به تمامی اساتید.
    اگه ممکنه منو در مورد استفاده از وقفه در USART _RXD راهنمایی کنید. من در برنامم باید هر بار 12 نوع متغیر از نوع int دریافت کنم. :nerd:
    اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

پاسخ : استفاده از وقفه در ارتباط با RS232

البته در code vision !

دیدگاه

میخوای چه کاری انجام بدی؟
      دریافت خالی که ربطی به وقفه نداره.میخوای هر دریافت رو بهت نشون بده؟
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

بله من با avr هر ثانیه یه بار مقداری اطلاعات به کامپیوتر ارسال می کنم ولی کامپیوتر اطلاعات رو به صورت تصادفی باید به avr ارسال کنه. ولی اشکالی که توی دستور scanf هست اینه که منتظر می مونه که به بافر اطلاعات ارسال بشه و بعد به برنامه برمی گرده. من می خوام اگه بشه از دستوری استفاده کنم که هم بتونه چند تا int رو یکجا دریافت کنه و اگر اطلاعاتی توی بافر نبود برگرده و برنامه اصلی رو اجرا کنه. یا اینکه از وقفه RXD استفاده کنم که نحوه استفاده از اون رو بلد نیستم.

دیدگاه

سلام
          اینجا مت از وقفه ارتباط سریال استفاده کردم:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,9013.0.html
          هر وقت PC درخواست رو ارسال کنه،میکرو پاسخ میده
          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

ببین دوست من وقتی بصورت اینتراپتی تعریف میکنی Codevision یک بافر نرم افزاری برای RX به نام rx_buffer برات میسازه و در آن یک متغیر عمومی به نام rx_wr_index شماره بایتی رو که برای آخرین بار دیتا تو اون قرار گرفته رو تو خودش نگه میداره و برای TX هم همیناس فقط جای rx با tx عوض میشه.
            حالا اگه میخوای برنامه رو یک تایع دریافت نخوابه میتونه از پینهای هندشکینگ پورت Com یک خط جدا کنی و به اینتراپت بدی و هر وقط که میخوای چیزی بفرستی اونرو از طرف PC یک کنی تا برنامه بره تو وقفه و اونجا دریافت کنه
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X