اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کپی برداری پی سی بی از یه برد آماده دیگر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کپی برداری پی سی بی از یه برد آماده دیگر

سلام دوستان .کسی میدونه که چجوری میشه و به چه صورتی میشه از یه بردی که وسایلا روش مونتاژ شده ،از روی طرح و خط آن پی سی بی تهیه کرد؟
    یعنی یه پی سی بی دیگه شبیه همون بسازیم.آیا روشی هست؟
    ممنون
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : کپی برداری پی سی بی از یه برد آماده دیگر

سلام

اگه یک رو یا دورو یاشه، می تونی المان ها رو دمونتاژ کنی بعدش با اسکنر ، هر دو طرف بورد رو اسکن کنی و طرح پی سی بی رو از روی فایل های اسکن شده بکشی ...
    مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود

دیدگاه

سلام
      گفتید اسکن کنیم با چی اسکن کنیم که بشه مجدد PCB اونو زد همین اسکنر های معمولی؟

حالا اگه از دولایه بیشتر باشه مثلا سه یا چهار لایه راهی نداره ؟

دیدگاه

اگه چند لایه باشه که نمیشه چون لایه های وسطی رو نمیبینی
        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

سلام
          اگه دو لایه را اسکن کنیم (که البته جوابم سوال بالا ندادید با چی اسکن کنیم) و از محتوای لایه های میانی باخبر باشیم
          اون موقع چه طور میشه یه PCB دو رو طراحی کرد با توجه به یافته هایمان؟

دیدگاه

با اسکنر، اسکنر کاغذ! از همینایی که تو همه ی ادارجات ، کافی نت ها و بعضی منازل پیدا می شه.

اگه 4 لایه باشه و طراح pcb، اصولی کار کرده باشه، لایه های وسطی vcc ، gnd هستن، و در غیر این صورت اگه تعداد لایه ها 6 یا 8 باشه ، کارت خیلی سخت میشه ...

دیدگاه

1 . تمامی قطعات را دمونتاژ کنید .
              2 . پشت و روی pcb vh اسکن کنید .
              3 . در محیط فتوشاپ رنگ pcb را سیاه و سفید کنید .
              4 . تغیرات دلخواه را اعمال نمایید .
              5 . حال pcb شما اماده میباشد .
              خواستن توانستن است !

دیدگاه

سلام
                حالا فرض کن که من رو و زیر اسکن کردم و لایه های میانی هم که نه VCC و نه GND وبا سعی خطا بهش
                رسیدم چه طور به یه بورد دو رو تبدیلش کنم؟ گفتی سخت میشه یعنی شدنیه؟
                اینو میگم چون میدونم هزینه بورد دولایه به بالا هزینه ای داره که خارج از توان یک دانشجو هستش درست
                نمیگم و اصلا برای کار من نمیصرفه .

این روشی که شما گفتید برای دو رو عملیه نه بیش از دو لایه و ثانیا دیگه نمیتونیم اصلا تو بورد دست ببریم و چیزی کم زیاد کنیم مخصوصا در محیط نرم افزارهای طراحی PCB

دیدگاه

حالا فرض کن که من رو و زیر اسکن کردم و لایه های میانی هم که نه VCC و نه GND وبا سعی خطا بهش
                  رسیدم چه طور به یه بورد دو رو تبدیلش کنم؟ گفتی سخت میشه یعنی شدنیه؟
                  اینو میگم چون میدونم هزینه بورد دولایه به بالا هزینه ای داره که خارج از توان یک دانشجو هستش درست
                  نمیگم و اصلا برای کار من نمیصرفه .
                  صورت مسأله عوض شد :mrgreen:

اگه می خوای بورد چند لایه رو به دو لایه تبدیل کنی یه مولتی متر بردار و تک تک پد ها رو چک کن، ببین کدوم به کدوم وصله ، از روی نقاط اتصال، شماتیک رو در بیار و از روی شماتیک pcb رو بکش، خیلی کار می بره و دقت بالایی می طلبه.

احتمال این رو هم در نظر بگیر که بعد از چاپ و مونتاژ المان ها ، مدار کار نکنه، به هر حال دلیلی داشته که pcb رو چند لایه روت کردن..

دیدگاه

سلام
                    میشه بگی دیگه جز اینکه قصد این باشه که تو یه فضای محدود بخوان یه PCBشماتیکی بزنن که برای طراحی دو لایه تو اون فضا نشدنیه و اجبارا میان چند لایه میزنن و یا اینکه فضای میانی نقش نویزگیر داشته باشه دیگه به چه دلیل میان
                    بورد چند لایه میزنن؟

یه سوال دیگه من بورد اسکن کردم اما تو تنظیمات رنگ فوتوشاپ نتونستم بورد به حالتی در بیارم که بشه داد مدار چاپی اونو زد باید چیکار کنم(البته همون دو لایه رو و زیر)

دیدگاه

آیا کپی برداری غیر قانونی هم هست؟
                      به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

میشه بگی دیگه جز اینکه قصد این باشه که تو یه فضای محدود بخوان یه PCBشماتیکی بزنن که برای طراحی دو لایه تو اون فضا نشدنیه و اجبارا میان چند لایه میزنن و یا اینکه فضای میانی نقش نویزگیر داشته باشه دیگه به چه دلیل میان
                        بورد چند لایه میزنن
                        مطمئنا روش های حذف نویز ارزونتری هم وجود داره و حتما لازم نیست که از گرون ترین اونها واسه حذف نویز استفاده کرد. فرکانس کاریه مدار که بالاتر بره به خاطر 1000 تا دلیل pcb رو چند لایه روت میکنن، بعضی مواقع واسه اینکه فقط یه سیگنال رو از نویز محافظت کنن (مثل کلاک) pcb رو چند لایه روت مکنن، کلی دلیل وجود داره واسه چند لایه روت کردن pcb، فقط به یکی دو تا ختم نمی شه!

دیدگاه

سلام شما باید نقشه خام مدارو با سعی خطا بدست بیاری بد با نرم افزار التیوم دیزاین(پروتل) که اموزشش زیاده طراحی فیبر دو رو بزنی . یا بدی بیرون برات مهندسی معکوس کنن برات چاپ کنن. موفق باشی
                          کم باش اصلا هم نگران کم بودنت نباش!!!
                          اونی که اگر کم باشی گمت میکنه, همونیه که اگر زیاد باشی حیفت میکنه!!
                          فقط خوب باش. خوب بودن به اندازه کافی متفاوتت میکنه.

دیدگاه

سلام
                            این همه درس خوندیم ائن موقع کاری از پسش بر میای بدی بیرون
                            برات انجام بدن این نشد راه کار عزیز

من الان برای ویرایش و تبدیل عکس رنگی اسکن شده به بورد قابل چاپ مشکل دارم راهی پیشنهاد نمیکنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimrar
                              برای ویرایش و تبدیل عکس رنگی اسکن شده به بورد قابل چاپ مشکل دارم راهی پیشنهاد نمیکنید؟
                              مشکل شما در چه موردی میباشد ؟
                              1 . طراحی PCB ؟
                              2 . استفاده از نرم افزار ؟ (نام نرم افزار )
                              خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X