ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دیود FAST

2012/08/08
    53
    0

دیود FAST

ایامیشه بجای یک دیود 1N5819 از فست دیود MURS160 استفاده کرد؟؟
    ایا دیودهای فست یا ULTRA FAST میتونن وظیفه شاتکی رو انجام بدن؟؟

2011/07/28
    کرمانشاه
    453
    11

پاسخ : دیود FAST

دوست عزیز من دیتاشیت دیودی که فرمودید رو بررسی نکردم ولی چند نکته در مورد تفاوت شاتکی و فست دیود معمولی عرض میکنم امیدوارم مفید باشه
    دیود شاتکی هم خودش یک دیود Fast recovery diode محسوب میشه ولی ساختار داخلی اون با دیودهای معمولی PN فرق داره و دارای ساختار N متاله
    در ضمن به علت ساختار داخلی متفاوت اون ولتاژ حالت FORWARD اون کمتر از دیودهای معمولی است. دیود شاتکی معمولا سرعت بالاتری از فست دیودهای PN داره
    البته نه در همه موارد و موارد کاربرد اون بیشتر در مدارات مایکروویو ، مخابراتی و فرکانس بالاست. ولی معمولا تحمل جریانی شاتکی کمتر است. و در جاهایی مانند سوئیچینگ که سرعت و امپر بالا مهمه میرن سراغ FAST DIODE معمولی یعنی PN
    مهم نیست چه مدرکى دارید
    مهم این است که چه درکى دارید . . .
    2014/05/10
    42
    2

پاسخ : ديود FAST

سلام به همگي ، من ديروز نکته جالبي ياد گرفتم و دوست دارم اينجا مطرج کنم شايد به درد کسي خورد.

براي طراجي منابع تغذيه سوييچينگ با ولتاژ بيشتر از 5 ولت از ديود شاتکي استفاده نميشه. مثلا من ميخواستم يک منبع تفديه سويچينگ 12 ولت طراحي کنم و در اون از ديود شاتکي 1n5822 استفاده کرده بودم که اشتباهه. چون ميگن از ديودي استفاده کنيد که ولتاژ reverse قابل تحملش از 3-4 برابر ولتاژ خروجي منبع تغذيه بيشتر باشه پس من به دبودي نياز داشتم که ولتاز ريورس 12*4=48 ولت رو داشته باشه... و معمولا در اين شرايط از ديود فست استفاده ميشه :read:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

پاسخ : ديود FAST

نقل قول نوشته اصلی توسط ميثم عزيزي
    دوست عزيز من ديتاشيت ديودي که فرموديد رو بررسي نکردم ولي چند نکته در مورد تفاوت شاتکي و فست ديود معمولي عرض ميکنم اميدوارم مفيد باشه
    ديود شاتکي هم خودش يک ديود Fast recovery diode محسوب ميشه ولي ساختار داخلي اون با ديودهاي معمولي PN فرق داره و داراي ساختار N متاله
    در ضمن به علت ساختار داخلي متفاوت اون ولتاژ حالت FORWARD اون کمتر از ديودهاي معمولي است. ديود شاتکي معمولا سرعت بالاتري از فست ديودهاي PN داره
    البته نه در همه موارد و موارد کاربرد اون بيشتر در مدارات مايکروويو ، مخابراتي و فرکانس بالاست. ولي معمولا تحمل جرياني شاتکي کمتر است. و در جاهايي مانند سوئيچينگ که سرعت و امپر بالا مهمه ميرن سراغ FAST DIODE معمولي يعني PN
    سلام در مورد ديود شاتکي براي سوييچينگ اين مساله درست نيست که جريان کمتري ميده. بلکه به خاطر ولتاژ معکوس پايين تره اين ديود هاي شاتکي هست. در اکثر منابع ولتاژ معکوس رو 8 برابر ولتاژ خروجي ميذارن. براي يه منبع 12 ولت بايد ديود با ولتاژ معکوس 8*12 ولت گذاشت که شاتکي هم براي اون موجوده مثل mbr2015 که 150 ولتي هست ولي ولتاژ فورارد اون از شاتکي هاي با ولتاژ معکوس پايين تر بيشتره
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4