اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رابطه با مانیتورینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در رابطه با مانیتورینگ

سلام به دوستان.کسی در رابطه با مانیتورینگ کردن یه سیستمی اطلاعاتی داره؟چطور میشه این کار رو کرد؟

پاسخ : کمک در رابطه با مانیتورینگ

مانیتورینگ یه واإ¾ه کلی هست مثل اینکه بگی من میخوام برنامه نویسی کنم(واسه چی ؟ با چه زبانی؟ برای چه محیطی و ...) سیستمت چی هست ؟ خروجیهاش چی هستند؟ و ....

دیدگاه

برای سیستم سولار پنل میخوام.کلیه اطلاعتی که میشه نشون داد.میزان شارژ باتری،میزان نور خورشید و ....

دیدگاه

مهمترین قسمت مسئله نحوه ورود اطلاعات به کامپیوتر هست
        وگرنه شما در هر محیط برنامه نویسی میتنید کار مانیتورینگ رو انجام بدین
        من با لب ویو اینکار رو انجام میدم خیلیها الان با C#

دیدگاه

خب این عملیات باید به چه صورت انجام بشه؟

دیدگاه

سلام
            ابتدا باید مشخص کنی لایه سخت افزار ی که برای ارتباط می خوای استفاده کنی چی باشه.
            لایه های سخت افزاری مٍثل
            rs485
            rs232
            lan
            wireless
            bluetooth و....
            بعد از اینکه با توجه به حجم اطلاعات ..سرعت مورد نظرت ..فاصله ..نویز محیط..ارزش پروژه و ........ لایه ی سخت افزار رو مشخص کردی .
            اون موقع باید ببینی سیستمت رو با چی می خوای مونیتور کنی .یعنی می خوای با یه
            hmi
            pc
            glcd
            یا حتی با چندتا ال سی دی کریستال مایع و.....این کا رو انجام بدی .
            بعد از این کار باید ببینی روی بستر سخت افزاری که انتخاب کردی باید چه سطح نرم افزاری پیاده کنی .
            یعنی می خوای از
            modbus rtu
            modbus asci
            profibus
            hart
            tcp
            و......
            بعدشم که باید بشینی بر اساس لایه سخت افرارت درایور طراحی کنی .رجیستر های دیتات رو مشخص کنی .طبقه بندی کنی و.....
            چی بگم والا ...
            سوالتون خیلی کلیه من هر چی می نویسم . می بینم ادامه داره.
            ولی به نظرم من چون می خوای با کامپیوتر دیتا ها رو مونیتور کنی و چون سولار پنل ختما نزدیک کامپیوتر نیست بهتر از
            rs485
            استفاده کنی .فقط طرف کامپیوترت یه مبدل rs485 to usb
            یا اگه پورت rs232 داره یه مبدل rs232 to rs485
            البته از خود rs232 هم می تونی استفاده کنی ولی بیشتر از 19 متر جواب نمی ده اونم اگه خوش شانس باشی.
            در اصل rs232 مثل rs485 تفاضلی نیست برا همین سه رشته سیم می خواد و فاصله کمی رو پشتیبانی می کنه.یکیش زمینه.ولی فول دوبلکسه و ..
            rs485 تفاضلیه در مقابل نویز مقاوم تره و بدون تشدید کننده 600 متر رو حتما پشتیبانی می کنه .اگه درایور خوبی بسازی بیشتر.ولی هف دوبلکسه..
            برا لایه نرم افزارتم که
            اگه plc استفاده می کردی حتما برنامه مونیتورینگ داشتی.فکر نکنم بخوای برا Plc مونیتورینگ مستقل بنویسی.اگه هم بخوای خییییییییییییییییلی راحته .همه ی plc ها از دلتا و زیمنس گرفته تا بکاف و امرون همشون لایبرری استاندارد طرف کامپیتر دارند .اخرین بار برا دلتا برنامه نوشتم ..لایبرریش مجانیه .با c# نوشته شده ولی برای استفاده کردن ازش برای تمامی زبان های پکیج .net مثال داره.یا اگه یه Opc خوب پیدا کنی که مشکلت حله.
            اگه خودت بورد طراحی کردی
            اگه pic باشه اگه از کمپایلر ccs استفاده کنی بعضی پروتکل های ارتباطی مثل Modbus rtu رو ساپورت می کنه ولی بقیه کامپایلر های pic چه بیسیک چه سی هیچ کدوم لایبرری های ارتباطی مثل مدباس یا پروفی باس رو ساپورت نمی کنند. باید بشینی بنویسی .البته لایبرری های داخل ccs همشون اوپن سورسن . من لایبرری مدباس اسکیش رو تبدیل کردم برا کدویژن.کدای قشنگی داره.
            اگه avr استفاده می کنی
            اگه bascom کمپایلرته .بسکام کلا خیلی هلوئه.کلی لیبرری داره حتا W3100A رو هم ساپورت می کنه . حتا rs485 رو هم ساپورت می کنه .یعنی یه پورت مشخص می کنی برای جهت ارسال دیتات .خودش اتومات وقتی یه چی پرینت می کنی برات پورت رو صفر و یک می کنه.یعنی در این حد!!!!!!!!!!!!!!
            سه تا از توابع مدباس رو هم تو حالت مستر پشتیبانی میکنه .البته شنیدم تو ورژن 2.0.7.5 .چندتا از توابع رو تو حالت اسلیو هم پشتیبانی میکنه .البته مسئله ی مهم ارسال و دریافت و زمان های استاندارد میون پکیجا. محاسبه crc lrc یا cvg یا .....است
            اگه کمپایلرت کدویژنه
            که کلی برنامه به زبان سی برا پروتوکل های نرم افزاری مختلف اماده تواینترنت هست فقط باید با کدویژن ستش کنی .اون ccs رو هم که گفتم .کدش خیلی راحت با کدوژن ست میشه.
            اگه هم کاری به استاندارد نداری .خو برو یکی از این کتابای مربوط به پروژه های آماده رو بگیر .یا همین کتاب علی کاهه آخرش برات یه برنامه داره با یه اتمگا 8 ارتباط برقرار می کنه برات دیتای یه lm35 میاره رو vb6 نمایش میده.البته vb6 اگه کسی ببینه کار می کنی با کفش میوفته دنبالت خیلی ناجوره .حتی مولتی تردینگ رو هم ساپورت نمی کنه. برا همین اگه دیتای ورودی از کامت رو درست بافر نکنی خیلی اذیت می کنه .تو .net این مشکل رو برطرف کردند .خیلی راخت می تونی ارسال و دریافت رو به یه تٍرٍدٍ دیگه بسپری یا کلا بیای یه کلاس ارسال و دریافت دیتا تعریف کنی.جدا از این حرفا اگه یه opc داشته باشی یا بیای از لایبرلی های اماده استفاده کنی دیگه زبان برنامه خیلی مهم نیست.چون با مونیتورینگت کاره دیگه ای بجز ارسال و دریافت نمی خوای انجام بدی .مگه اینکه :
            بخوای دیتا رو ذخیری کنی .
            از دیتای ذخیره شده گزارش تهیه کنی
            دیتا رو انالیز کنی .و نمودار داشته باشی.
            در کل من خوابم نمی اومد .یه چی نوشتم .امیدوارم بدردتون بخوره. :biggrin:
            استید حتما راهنماییتون می کنند.

دیدگاه

واقعا مرسی روناک از اینکه وقت گذاشتی این همه اطلاعات رو در اختیار ما قرار دادی.خب من تا یه جاهاییشو فهمیدم ولی از یه جایی به بعد هنگ کردم. من زبان c کار میکنم.لایه سخت افزاری باید wireless باشه. سیستم رو هم میخوام با lcd مانیتور کنم.اگه خیلی سخت میشه با همون کامپیوتر این کارو انجام میدم.اما از سطح نرم افزاری هیچی نمیدونم.بر چه اساسی درایور طراحی کنم.در مورد اینکه تو کامپایلر c که کدوِیژن باشه چی کارایی باید انجام بدیم هم هیچی نفهمیدم. :cry:

دیدگاه

اگه کمی بیشتر توضیح بدید متوجه میشم.با تشکر

دیدگاه

سلام
                  ببخشید من خیلی این ورا نمیام(مگه اینکه کارم گیر باشه :biggrin
                  اول اینکه برا ارتباط وایرلس به نظر من تراشه های HMR-HMT می تونه گزینه ی مناسبی باشه.
                  البته این دوتا هر کدوم یه پورت UART هز ای سی رو اشغال می کنند(رژیم سهیونیستی :biggrinیکی طرف سولارت یکی طرف LCD
                  تا دلت بخواد مدار برا درایو کردن سخت افزاری این قطعات تو اینترنت هست.یعنی کاریم نداره .HMT سه تا پایه داره .یه گرند یه وی سی سی یه دیتا .ورودی ولتاژت که پنج ولته و دیتات هم که میره واسه TTL
                  واسه HMR هم همین طوره فقط یه پایه ENABLE هم داره که با فعال کردنش قطعه می ره تو حالت SLEEP(دیتا شیت رو ببین مطمئن نیستم)
                  مشکل این دوتا اینه که یکی شون فقط دیتا میفرسه .و یکی فقط دیتا می گیره.
                  یعنی اینکه نمی تونی پروتوکل های استاندارد ارتباطی رو فقط با دو تا تراشه بسازی .
                  این دوتا تراشه فکر کنم تو چهارتا فرکانس موجود باشند .یعنی با دوتا HMR و دوتا HMT تو دوتا فرکانس مجزا می تونی یه ارتباط فول دوبلکس داشته باشی.
                  البته به نظر من چون تو زمینه ی ارتباطات خیلی وارد نیستی بهتره کاره خودت رو ساده کنی .
                  و اما چطور
                  بی خیال چرندیات قبلی منو استاندار شو.
                  فقط از یه HMR یه HMT استفاده کن.
                  HMT (ماژولی که دیتا می فرسه فقط)رو بذار طرف سولارت ..!؟برای اینکه اگه محیطت نویزی باشه و HMR رو به سولارت وصل کنی .ای سی سولارت این قدر اینتراپت می خوره که رو پردازش دیتای اصلی برنامت تاثیر می ذاره(دهنش سرویس میشه )
                  و HMR رو بذار طرف ال سی دی چون ای سی طرف ال سی دی فقط قراره دیتایی رو که سولار می فرسته بگیره و رو دیسپلی نمایش بده .
                  پس یه HMT و HMR
                  سولار فقط می فرسته
                  ای سی طرف دیسپلی فقط می گره .
                  به همین سادگی
                  دیتا رو از طرف سولار رو پورت UART پرینت می کنی HMT اونو رو یه فرکانس مشخص مثل 315MHZ ارسال می کنه .
                  اون طرف HMR که همون فرکانس رو باید داشته باشه .دیتا رو می گیره برا UART ای سی می فرسته.حالا اگه اینتراپت URXC (توی AVR)رو فعال کنی ای سی یه اینتراپت می خوره دیتا رو دریافت می کنه .حالا اگه محیط هم نویزی باشه مهم نیست همون طور که گفتم چون این طرف فقط قراره ای سی یه دیسپلس رو درایو کنه هیچی نمیشه.
                  فقط تو ارتباط وایرلس باید برای هر سری دیتای که می فرستی باید برسی افزونگی دوره ای یا همون CRC16 یا CRC32 یا LRC یا هرچی دیگه که کمک کنه وقتی دیتا رو طرف دیسپلی دریافت کردی بفهمی درسته یا نه.اصلا خودت یه طرحی پیاده کن که بفهمی دیتای دریافتی درسته یا نه ..مثلا توی دوبایت اخر تعداد بایت ارسال شده و مجموع دیتا ها باهم رو هم ارسال کن.اگه این کارو نکنی .دیسپلی هر چی نویز تو محیط هست رو به عنوان کاراکتر برات نمایش میده حال کنی
                  اگه به عنوان یه برنامه نویس C خواستی از پروتوکل های ارتباطی استفاده کنی باید اول اونارو مطالعه کنی .پروتوکل های ارتباطی پر کاربرد برا خودشون سایت پشتیبان دارند .باید به اونا مراجعه کنی .داکیومنت هاشو مطالعه کنی بعد استفاده کنی .
                  ولی به نظر من اگه تازه کاری فعلا از همین روش استفاده کن یه کم دیتا ارسال کن دیتا بگیر .بعدش کارت رو پیشرفت بده .یهو بخوای همه چی یاد بگیری .همه کار بکنی شاید سخت باشه .البته من به عنوان یه دختر این حرف رو می زنم :sad:شما پسرا یهو میزنید همه کار با هم می کنید.
                  این روشی که گفتم اگه رشته ی الکترونیک هستید براتون خیلی راحت تره تا اینکه برید از کامپیوتر استفاده کنید.اگه رشتتون کامپیوتر یا ای تی هست که برنامه نویسی کامپیوتر خیلی راحت تره احتیاج به درایو کردن ال سی دی هم نیست یه راست می زنی تو خال .ولی بازم می گم تو ارتباط وایر لس اگه از پروتوکل های استاندارد استفاده نمی کنی . حتما یه پکیج مشخص از دیتا برا خودت مشخص کن .که طرف دیسپلی نویز رو با دیتا اشتباه نگیری و نمایش بدی ..مازول های ارتباطی دیگه هم که فواصل بیشتر رو ساپورت می کنند یا فول دوبلکس باشند هم تو بازار هست .ولی به نظر من این ماژول هم بدکی نیستند .
                  من ADSL ام قطع تا وصل نشه اینطرفا بال نمی نداذم.سه ساعت طول می کشه تا یه صفحه باز بشه :cry2:
                  در کل اگه فروم های همین سایت رو هم بگردی . همه چیز در مورد این دوتا درایور وایرلس و طریقه ی استفاده ازشون هست .
                  موفق باشی

دیدگاه

بسیار عالی استاد روناک.بازم تشکر.ولی این hmt چطوری به سولار وصل میشه ؟ کلا در مورد این ارتباط های سخت افزاری مقداری بیشتر توضیح بدید استاد.چطور یه پکیج دیتا رو تنظیم کنم؟

دیدگاه

HMT که به سولار وصل نمیشه! :biggrin:
                      شما طرف سولار باید یه پردازنده داشته باشی.حالا میکرو یا PLC.
                      از اونجایی که من PLC کار نیستم، و خوراکم میکرو هست، با میکرو میاین چندتا سنسور رو راه اندازی میکنین.مثلا چندتا LDR میذارین واسه تشخیص شدت روشنایی، یا با توجه به حداکثر ولتاژ تولیدی سلولها، یا مستقیم و یا غیر مستقیم ولتاژ تولیدی رو اندازه میگیری.سنسور دما و رطوبت میزاری و... از این جور جینگول بازی ها! :mrgreen: حالا این اطلاعات رو که میکرو از سنسورها خوندش، با ماژول بی سیم فرستاده میشه.ببین فاصله ی فرستنده و گیرنده چقدره، چه موانع فیزیکی تو مسیر هست، چقدر بودجه داری ، بعد ماژول رو انتخاب میکنی. ماژول های بیسیم تعدد مناسبی دارن، انواع RFM و NRF و HMTR و بلوتوث و حتی مادون قرمز(برای مسافت خیلی کوتاه در حد4-5متر حداکثر و قیمت خیلی ارزون)

دیدگاه

دقیق چه مقادیری رو میخوای بدست بیاری و ارسال کنی و اون هارو رو مانیتورینگ میخوای ببینی؟
                        نوشته اصلی توسط anzal
                        برای سیستم سولار پنل میخوام.کلیه اطلاعتی که میشه نشون داد.میزان شارژ باتری،میزان نور خورشید و ....
                        یه مقدار بیشتر توضیح بده

فاصله این پنل ها تا سیستم مانیتورینگت چقدر هست؟
                        از چند نقطه دیتا دریافت میکنی؟
                        روش پیشنهادی خودت برای ارسال دیتا میخوای چی باشه؟ تحت شبکه و اینترنت ؟ از طریق تلفن میخوای مقادیر رو دریافت کنی؟ اگه هم نزدیکه از طریق سیم یا بیسیم؟
                        نحوه نمایش دیتا میخوای چجوری باشه؟ تو کامپیوتر یه جای ثابت میخوای ببینی؟ رو ال سی دی های کارکتری و داشتن یه دستگاه خاص یا رو هر کامپیوتری؟
                        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

اول اینکه استاد خودتی (خوب چرا می زنی؟) :biggrin:

بعدشم که آقا شاهرخ و mkb اومدند.
                          بنابراین چون اطلاعاتشون از من خیلی بیشتره من برای اینکه ضایع نشم صحنه رو ترک می کنم (مثل رئیس جمهور محبوب ).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روناک
                            اول اینکه استاد خودتی (خوب چرا می زنی؟) :biggrin:

بعدشم که آقا شاهرخ و mkb اومدند.
                            بنابراین چون اطلاعاتشون از من خیلی بیشتره من برای اینکه ضایع نشم صحنه رو ترک می کنم (مثل رئیس جمهور محبوب ).
                            نه بابا اینجوریها هم نیست،اتفاقا این پست شما مطالب جالبی داشت برام:
                            نوشته اصلی توسط روناک
                            سلام
                            ابتدا باید مشخص کنی لایه سخت افزار ی که برای ارتباط می خوای استفاده کنی چی باشه.
                            لایه های سخت افزاری مٍثل
                            rs485
                            rs232
                            lan
                            wireless
                            bluetooth و....
                            بعد از اینکه با توجه به حجم اطلاعات ..سرعت مورد نظرت ..فاصله ..نویز محیط..ارزش پروژه و ........ لایه ی سخت افزار رو مشخص کردی .
                            اون موقع باید ببینی سیستمت رو با چی می خوای مونیتور کنی .یعنی می خوای با یه
                            hmi
                            pc
                            glcd
                            یا حتی با چندتا ال سی دی کریستال مایع و.....این کا رو انجام بدی .
                            بعد از این کار باید ببینی روی بستر سخت افزاری که انتخاب کردی باید چه سطح نرم افزاری پیاده کنی .
                            یعنی می خوای از
                            modbus rtu
                            modbus asci
                            profibus
                            hart
                            tcp
                            و......
                            بعدشم که باید بشینی بر اساس لایه سخت افرارت درایور طراحی کنی .رجیستر های دیتات رو مشخص کنی .طبقه بندی کنی و.....
                            چی بگم والا ...
                            سوالتون خیلی کلیه من هر چی می نویسم . می بینم ادامه داره.
                            ولی به نظرم من چون می خوای با کامپیوتر دیتا ها رو مونیتور کنی و چون سولار پنل ختما نزدیک کامپیوتر نیست بهتر از
                            rs485
                            استفاده کنی .فقط طرف کامپیوترت یه مبدل rs485 to usb
                            یا اگه پورت rs232 داره یه مبدل rs232 to rs485
                            البته از خود rs232 هم می تونی استفاده کنی ولی بیشتر از 19 متر جواب نمی ده اونم اگه خوش شانس باشی.
                            در اصل rs232 مثل rs485 تفاضلی نیست برا همین سه رشته سیم می خواد و فاصله کمی رو پشتیبانی می کنه.یکیش زمینه.ولی فول دوبلکسه و ..
                            rs485 تفاضلیه در مقابل نویز مقاوم تره و بدون تشدید کننده 600 متر رو حتما پشتیبانی می کنه .اگه درایور خوبی بسازی بیشتر.ولی هف دوبلکسه..
                            برا لایه نرم افزارتم که
                            اگه plc استفاده می کردی حتما برنامه مونیتورینگ داشتی.فکر نکنم بخوای برا Plc مونیتورینگ مستقل بنویسی.اگه هم بخوای خییییییییییییییییلی راحته .همه ی plc ها از دلتا و زیمنس گرفته تا بکاف و امرون همشون لایبرلی استاندارد طرف کامپیتر دارند .اخرین بار برا دلتا برنامه نوشتم ..لایبرلیش مجانیه .با c# نوشته شده ولی برای استفاده کردن ازش برای تمامی زبان های پکیج .net مثال داره.یا اگه یه Opc خوب پیدا کنی که مشکلت حله.
                            اگه خودت بورد طراحی کردی
                            اگه pic باشه اگه از کمپایلر ccs استفاده کنی بعضی پروتکل های ارتباطی مثل Modbus rtu رو ساپورت می کنه ولی بقیه کامپایلر های pic چه بیسیک چه سی هیچ کدوم لایبرلی های ارتباطی مثل مدباس یا پروفی باس رو ساپورت نمی کنند. باید بشینی بنویسی .البته لایبرلی های داخل ccs همشون اوپن سورسن . من لایبرلی مدباس اسکیش رو تبدیل کردم برا کدویژن.کدای قشنگی داره.
                            اگه avr استفاده می کنی
                            اگه bascom کمپایلرته .بسکام کلا خیلی هلوئه.کلی لیبرلی داره حتا W3100A رو هم ساپورت می کنه . حتا rs485 رو هم ساپورت می کنه .یعنی یه پورت مشخص می کنی برای جهت ارسال دیتات .خودش اتومات وقتی یه چی پرینت می کنی برات پورت رو صفر و یک می کنه.یعنی در این حد!!!!!!!!!!!!!!
                            سه تا از توابع مدباس رو هم تو حالت مستر پشتیبانی میکنه .البته شنیدم تو ورژن 2.0.7.5 .چندتا از توابع رو تو حالت اسلیو هم پشتیبانی میکنه .البته مسئله ی مهم ارسال و دریافت و زمان های استاندارد میون پکیجا. محاسبه crc lrc یا cvg یا .....است
                            اگه کمپایلرت کدویژنه
                            که کلی برنامه به زبان سی برا پروتوکل های نرم افزاری مختلف اماده تواینترنت هست فقط باید با کدویژن ستش کنی .اون ccs رو هم که گفتم .کدش خیلی راحت با کدوژن ست میشه.
                            اگه هم کاری به استاندارد نداری .خو برو یکی از این کتابای مربوط به پروژه های آماده رو بگیر .یا همین کتاب علی کاهه آخرش برات یه برنامه داره با یه اتمگا 8 ارتباط برقرار می کنه برات دیتای یه lm35 میاره رو vb6 نمایش میده.البته vb6 اگه کسی ببینه کار می کنی با کفش میوفته دنبالت خیلی ناجوره .حتی مولتی تردینگ رو هم ساپورت نمی کنه. برا همین اگه دیتای ورودی از کامت رو درست بافر نکنی خیلی اذیت می کنه .تو .net این مشکل رو برطرف کردند .خیلی راخت می تونی ارسال و دریافت رو به یه تٍرٍدٍ دیگه بسپری یا کلا بیای یه کلاس ارسال و دریافت دیتا تعریف کنی.جدا از این حرفا اگه یه opc داشته باشی یا بیای از لایبرلی های اماده استفاده کنی دیگه زبان برنامه خیلی مهم نیست.چون با مونیتورینگت کاره دیگه ای بجز ارسال و دریافت نمی خوای انجام بدی .مگه اینکه :
                            بخوای دیتا رو ذخیری کنی .
                            از دیتای ذخیره شده گزارش تهیه کنی
                            دیتا رو انالیز کنی .و نمودار داشته باشی.
                            در کل من خوابم نمی اومد .یه چی نوشتم .امیدوارم بدردتون بخوره. :biggrin:
                            استید حتما راهنماییتون می کنند.
                            و اینکه :
                            نوشته اصلی توسط روناک
                            بهتره کنار هم باشیم تا بتونیم اشکالات خودمون رو بفهمیم.

دیدگاه

با سلام مجدد.ببخشید که یه مدتی نبودم
                              با این توضیحات استاد شاهرخ یه مقدار مسئله واسه من آسون شد.
                              ولی برای اینکه نویز به جای اطلاعات من خونده نشه چطوری پروتکل ارسال داده ها رو تعریف کنم(یا همون پکیج مشخص از دیتا)؟با چه نرم افزار و سخت افزاری؟اگه تو کدویژن و با زبان c میشه چجوریه؟یه سورس ازش دارین بدید به من؟
                              خدمت استاد روناک هم عرض شود که ما از بیانات شما استفاده می کنیم خواهشا بمونید و به ما آموزش بدید
                              بعد اینکه الان از قسمت سخت افزارش با توضیحات شما اساتید بزرگوار یه اطلاعات خوبی پیدا کردم اگه بتونیم نقشه این مدارو با کمک شما طراحی کنیم عالی میشه
                              خدمت استادmkb هم عرض شود که مهمترین پارامترهای ارسالی ولتاژ سولار پنل و ولتاژ باتری هستش حالا پارامتر های دیگه هم از قبیل دما و رطوبت و .... میتونه باشه.
                              فاصله این پنل ها فرض کنید از بالای ساختمان منزل تا داخل اتاق
                              روش پیشنهادی هم ندارم چون هیچی بلد نیستم.
                              ارسال اطلاعات هم به روش بیسیم باید باشه همون وایرلس
                              اطلاعات اگه بشه رو lcd ولی اگه نشد pc

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X