اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا میشه برای تغذیه مموری کارت از دیود زنر استفاده کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا میشه برای تغذیه مموری کارت از دیود زنر استفاده کرد؟

سلام من میخوام یه MP3 Player بسازم. اگه برای مموری کارت مدارم که یه MMC هست یه دیود زنر 3.3 ولتی بزارم اشکالی ایجاد نمیشه؟

پاسخ : ایا میشه برای تغذیه مموری کارت از دیود زنر استفاده کرد؟

من تجربه دارم
    کار نمیکنه :eek:
    بهترین حالت 2 تا دیود سری هستش
    :nice: :nice:
    برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

مثل این میمونه که بگی اشکالی داره با موتور تک چرخ زد. جواب: بله ممکنه بشه ولی کار خطر ناکیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein_tomari007
        من تجربه دارم
        کار نمیکنه :eek:
        بهترین حالت 2 تا دیود سری هستش
        :nice: :nice:
        این برای ولتاژ ورودی چند ولته؟ تغذیه مدار من یه باتری موبایله که وقتی شارژ کامل باشه 4 ولته و تا 3.6 هم کم میشه. چیکار باید کرد؟

نوشته اصلی توسط arvinfx
        مثل این میمونه که بگی اشکالی داره با موتور تک چرخ زد. جواب: بله ممکنه بشه ولی کار خطر ناکیه.
        کجاش خطرناکه؟ من تو مدارات میکروکنترلری که مستقیم به ولتاژ 220 ولت وصله دیدم ولتاژ میکروکنترلر رو با یه خازن 1 میکروفاراد 400 ولت و یه دیود زنر 4.7 ولتی تامین میکنن و خیلی خوب کار میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
          این برای ولتاژ ورودی چند ولته؟ تغذیه مدار من یه باتری موبایله که وقتی شارژ کامل باشه 4 ولته و تا 3.6 هم کم میشه. چیکار باید کرد؟

کجاش خطرناکه؟ من تو مدارات میکروکنترلری که مستقیم به ولتاژ 220 ولت وصله دیدم ولتاژ میکروکنترلر رو با یه خازن 1 میکروفاراد 400 ولت و یه دیود زنر 4.7 ولتی تامین میکنن و خیلی خوب کار میکنه.
          رگولاتور های ولتاژ مافض جریان بیش از حد - گرما - اتصال کوتاه دارن و خیلی ثابت ترند. زنر چی؟ منم نگفتم نمیشه گفتم عین این میمونه که با موتور تکچرخ بزنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            رگولاتور های ولتاژ محافظ جریان بیش از حد - گرما - اتصال کوتاه دارن و خیلی ثابت ترند. زنر چی؟ منم نگفتم نمیشه گفتم عین این میمونه که با موتور تکچرخ بزنی
            انشاا... که اتصال کوتاه نمیشه. فقط اون آقای حسین گفت که نمیشه با زنر این کارو کرد. چرا نمیشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
              انشاا... که اتصال کوتاه نمیشه. فقط اون آقای حسین گفت که نمیشه با زنر این کارو کرد. چرا نمیشه؟
              انشاا؟! :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده

چطور میشه این کارو کرد؟ چند میلی آمپر میشه ازش جریان کشید؟ تاپیکی که راجب به کاهنده های خازنی توش بحث شده لطفا بهم معرفی کنید....
                اگر از تاپيکي بدتون مياد...
                اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
                اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
                ...بگين که
                [glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط montaghed
                  چطور میشه این کارو کرد؟ چند میلی آمپر میشه ازش جریان کشید؟ تاپیکی که راجب به کاهنده های خازنی توش بحث شده لطفا بهم معرفی کنید....
                  کاری نداره که. بهشون تغذیه های بدون ترانس میگن جریاندهیشونم خیلی خیلی کمه. با 1 میکروفاراد حدود 100 میلی آمپر

دیدگاه

بیخود ترین قطعه ای که تو زندگی الکترونیکیم باهاش سر و کار داشتم!!!!!...زنره!!!!!!!!!
                    توصیه میکنم تو هیچ مداری ازش استفاده نکنی.......آمار خرابیش بسیار زیاده(غیر قابل اعتماد ترین قطعه)
                    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X