اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور و چرا مدارهای الکترونیکی فرکانس بالا را نقره کاری کنید(+فیلم آموزشی)!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور و چرا مدارهای الکترونیکی فرکانس بالا را نقره کاری کنید(+فیلم آموزشی)!

سلام به همه
    همون طور که می دونید در فرکانس های گیگاهرتز برای بهتر و باکیفیت تر کار کردن؛ مدار و آنتن های اونها رو طلاکاری یا نقره کاری می کنند(به عت اثر پوستی ). بعد از جستوجو متوجه شدم که نقره کاری هم کم خطرتر هست(توی طلا کاری ظاهرا از سیانور و مشتقاتش استفاده میشه) و هم بهتر از طلا کار میکنه(اینو از چند نفر که کارشون همینه شنیدم) و فکر کنم ارزونتر هم در میاد. پس من یه فیلم ویدئویی از یوتیوب براتون پلود کردم و اینجا قرار داد:

How_To_Electroplate_Silver_Over_Copper.mp4 57.24 MB

اینم لینک یوتیوبش:

www.youtube.com/watch?v=897NKit0N18

اینم متنی که توی صفحه یوتیوبش نوشته بود:

کد:
    Paul demonstrates how he electroplated silver over copper tubes.
     Use distilled water, zero parts per million(0 ppm), then to add a very small amount of Silver Nitrate,
     keep agitating salt bath.
     I use 10 volts in the video, but i fine tuned it to 8 volts after the video was made.
     I am "not" a professional plater. These are starting parameters that i feel are best for this specific set-up that i use. 
    Your required parameters may vary depending on size of copper piece, size of silver piece, size of salt bath, ect..
     Hope this helps everyone with silver plating over copper,,,have fun! :-)

امیدوارم این تاپیک بدردتون بخوره.
    :nerd:

پاسخ : چطور و چرا مدارهای الکترونیکی فرکانس بالا را نقره کاری کنید(+فیلم آموزشی)!

یک مدار نقره کاری شده برای فرکانس 10 گیگاهرتز!!

منبع تصویر: Notes on the DB6NT 10GHz Transverter - Part 1

دیدگاه

پاسخ : چطور و چرا مدارهای الکترونیکی فرکانس بالا را نقره کاری کنید(+فیلم آموزشی)!

یکی از مواردی که باعث میشه که بعد از نقره کاری یه مقدار مشکل داشته باشید اینه که موقع لحیم کاری ممکنه یه مقدار اذیت بشید که ظاهرا راه حلش هم اینه که مکان لحیم کاری رو تمییز کنید.

دیدگاه

سلام جناب rozeh
        فیلم جالبی بود ولی نقره کاری روی یک سطح یک دست مس انجام شده و عمل الکترولیز هم بدلیل برقراری جریان عمل کرده .
        ایا این روش برای مدار چاپی که پر از خطوط جدا هست هم صدق میکنه ؟ چون اتصال پلاریته منفی به مس با تغیر هر یک از track ها رو هم که در نظر بگیریم کار وقتگیری میشه .
        ممنون.
        الهم عجل الوليک الفرج

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARM-ATMEL
          سلام جناب rozeh
          فیلم جالبی بود ولی نقره کاری روی یک سطح یک دست مس انجام شده و عمل الکترولیز هم بدلیل برقراری جریان عمل کرده .
          ایا این روش برای مدار چاپی که پر از خطوط جدا هست هم صدق میکنه ؟ چون اتصال پلاریته منفی به مس با تغیر هر یک از track ها رو هم که در نظر بگیریم کار وقتگیری میشه .
          ممنون.
          موضوع اصلی اینه که نه تجهیزات درستی توی کشور گیر میاد و نه شرکت هایی که این کارو انجام بدن. جایی که من سوال رو مطرح کرده بودم یه نفر اینو مثلا واسه تجهیزات گذاشت:

www.hunterproducts.com/catalogs.html

یکی دیگه خیلی این کارو میکرد بهم گفت که کاراشو میده اینجا که براش انجام بدن:

http://www.technic.com/applications/pcb

خیال میکردن من هم به اینا دسترسی دارم. نهایتا میشه یه چیز رو بهتون بگم، اونم اینه که جاهایی که فکر میکنید فرکانس پایینه، اونجا رو آبکاری نکنید. فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

دیدگاه

سلام
            به نظر من مهران مدار عملیات نقره کاری رو انجام میده
            چون یه بار که یه PCB رو براشون فرستاده بودم خودشون از شرکت تماس گرفتن و از من پرسیدن که مدارت با چه فرکانسی قراره کار کنه
            بعد گفتن که اگه فرکانس بالا باشه باید آبکاری بشه و یه سری نواقص کارم رو هم به من گفتن
            البته نمیدونم آبکاری با نقره بوده یا چیز دیگه
            ولی به هر حال مدارم فرکانس بالا نبود
            دعایم کنید که شاید به واسطه ی دعای خیر شما مشکلاتم حل شود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط goldperson2005
              سلام
              به نظر من مهران مدار عملیات نقره کاری رو انجام میده
              چون یه بار که یه PCB رو براشون فرستاده بودم خودشون از شرکت تماس گرفتن و از من پرسیدن که مدارت با چه فرکانسی قراره کار کنه
              بعد گفتن که اگه فرکانس بالا باشه باید آبکاری بشه و یه سری نواقص کارم رو هم به من گفتن
              البته نمیدونم آبکاری با نقره بوده یا چیز دیگه
              ولی به هر حال مدارم فرکانس بالا نبود
              آب نقره س!

دیدگاه

من قبلا آب نقره درست کردم . اون هم سیانور میخاد . باید یک مقدار مشخص سیانور و آب و نیترات نقره با هم مخلوط کنید و بعد فیبر داخل اون بزارید در حد چند ثانیه اگه بیشتر بشه بیشتر نقره هارو مس جزب میکنه و خیلی کم شما میتونید آب کاری دوباره بکنید اونم با این قیمت نقره . من 5 سال پیش نیترات نقره ایرانی کیلوئی 550 هزار خریدم حالا دیگه نمیدونم

دیدگاه

سلام
                  مهندس جان
                  . نسبت ترکیب مواد رو میتونی بگی . یا با پیغام .؟؟
                  خیلی مشتاقم تا درست کنم و نتیجه رو ببینم.

ممنونم ازت .
                  الهم عجل الوليک الفرج

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jonbakhsh
                    من قبلا آب نقره درست کردم . اون هم سیانور میخاد . باید یک مقدار مشخص سیانور و آب و نیترات نقره با هم مخلوط کنید و بعد فیبر داخل اون بزارید در حد چند ثانیه اگه بیشتر بشه بیشتر نقره هارو مس جزب میکنه و خیلی کم شما میتونید آب کاری دوباره بکنید اونم با این قیمت نقره . من 5 سال پیش نیترات نقره ایرانی کیلوئی 550 هزار خریدم حالا دیگه نمیدونم
                    این سیانور توش نیست. اگه فیلم رو ببینی. یکی از مزایای این روشه.

نوشته اصلی توسط ARM-ATMEL
                    سلام
                    مهندس جان
                    . نسبت ترکیب مواد رو میتونی بگی . یا با پیغام .؟؟
                    خیلی مشتاقم تا درست کنم و نتیجه رو ببینم.

ممنونم ازت .
                    سلام :smile:
                    قربونت برم، همه چی توی فیلم کاملا عیانه. از اسم ماده تا....
                    واسه درصد هم خودت نگاه کنی همه چی دستت میاد.
                    البته من بازده ی این روش رو نمی دونم. ولی واقعا اگه این کار رو انجام بدی تا ما نتیجه رو ببینیم عالی میشه. حتما حتما اگر این کارو کردین قرار بدین. واقعا مشتاقم ببینم. :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
                      این سیانور توش نیست. اگه فیلم رو ببینی. یکی از مزایای این روشه.

سلام :smile:
                      قربونت برم، همه چی توی فیلم کاملا عیانه. از اسم ماده تا....
                      واسه درصد هم خودت نگاه کنی همه چی دستت میاد.
                      البته من بازده ی این روش رو نمی دونم. ولی واقعا اگه این کار رو انجام بدی تا ما نتیجه رو ببینیم عالی میشه. حتما حتما اگر این کارو کردین قرار بدین. واقعا مشتاقم ببینم. :job:
                      سلام
                      جناب rozeh
                      منظورم از مواد مربوط به دوستی که گفته بودن با سیانور و غیره جواب میده .
                      روشی که شما فیلمشو گذاشتید هم جالبه ولی الکتولیز روی یه شمش مسه نه فیبر که مسیرها جدا از همه .
                      اجراشم واسم 3روز کار داره . نیترات البته خیلی گرونه ولی بدونم روی فیبر هم جواب میده حتما میگیرم .
                      الهم عجل الوليک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X