اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال عجیب در modelsim

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال عجیب در modelsim

یه مدتی هست که با ise13.1 و شبیه ساز modelsim کار می کنم تا حالا با شبیه ساز modelsim مشکلی نداشتم
    تا اینه امروز یه مولتی پلکس 2 در 1 طراحی کرده روی ise جواب گرفتم حتی شبیه ساز ise هم درست جواب داد روی برد هم بطور عملی جواب گرفتم
    اومدم روی modelsim تست کنم در قسمت simulation که اومدم سیگنال ها رو add کنم با کمال تعجب دیدم که سیگنال خروجی add نشده و فقط سیگنال های ورودی شناسایی شدند :question: :eek:
    کسی میدونه چه ایرادی وجود داره؟
    مردود شدن بهتر از با تقلب قبول شدن است

پاسخ : اشکال عجیب در modelsim

همین الان یه مدار دیگه رو هم تست کردم باز هم همون اتفاق افتاد
    نمیدونم چرا modelsim سیگنالهای خروجی رو نشون نمیده

دیدگاه

من درست متوجه منظورت نشدم

ولی فکر کنم هنگام شبیه سازی تیک Optimization رو برنداشتی. این کار رو بکن اگه باز هم مشکل داشتی از محیط شبیه سازی یک عکس بزار.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadh1387
        من درست متوجه منظورت نشدم

ولی فکر کنم هنگام شبیه سازی تیک Optimization رو برنداشتی. این کار رو بکن اگه باز هم مشکل داشتی از محیط شبیه سازی یک عکس بزار.
        آفرین و احسنت بر شما
        منو نجات دادید
        مونده بودم که مشکل چیه
        راستی این optimization چیه ؟ چرا باید تیکشو برداریم؟
        باز هم بینهایت ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud58
          آفرین و احسنت بر شما
          منو نجات دادید
          مونده بودم که مشکل چیه
          راستی این optimization چیه ؟ چرا باید تیکشو برداریم؟
          باز هم بینهایت ممنونم
          خواهش میکنم
          Optimization برای رسیدن به حداکثر سرعت شبیه سازی کاربرد داره. حالا دقیقا چه جور بهینه سازی توی کد شما انجام میده من در جریان نیستم!
          ولی طبق گفته خود MentorGraphics 2 نوع بهینه سازی روی کد شما انجام میگیره:
          a) Regular Netlist Optimization
          b) SDF Compilation with respect to the optimised netlist will improve the speed.

متاسفانه یا خوشبختانه در ورژن های جدید Modelsim این نوع بهینه سازی خیلی سخت گیرانه انجام میشه و همین مشکلی رو که شما باهاش مواجه شدین پیدا میشه. فکر میکنم از Modelsim 10 به بالا داری استفاده میکنی چون من خودم با ModelSim 6 به پایین این مشکل رو نداشتم ولی با اومدن Modelsim10 و Modelsim10.1 این مشکل برام پیش اومد.
          در ضمن دوستانی که از QuestaSim 10 به بالا استفاده میکنن هم احتمالا با همین مشکل مواجه خواهند شد. برای من با Questasim10.1 این مشکل ایجاد میشه.
          موفق باشین

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اشکال عجیب در modelsim

نوشته اصلی توسط mohammadh1387
            خواهش میکنم
            Optimization برای رسیدن به حداکثر سرعت شبیه سازی کاربرد داره. حالا دقیقا چه جور بهینه سازی توی کد شما انجام میده من در جریان نیستم!
            ولی طبق گفته خود MentorGraphics 2 نوع بهینه سازی روی کد شما انجام میگیره:
            a) Regular Netlist Optimization
            b) SDF Compilation with respect to the optimised netlist will improve the speed.

متاسفانه یا خوشبختانه در ورژن های جدید Modelsim این نوع بهینه سازی خیلی سخت گیرانه انجام میشه و همین مشکلی رو که شما باهاش مواجه شدین پیدا میشه. فکر میکنم از Modelsim 10 به بالا داری استفاده میکنی چون من خودم با ModelSim 6 به پایین این مشکل رو نداشتم ولی با اومدن Modelsim10 و Modelsim10.1 این مشکل برام پیش اومد.
            در ضمن دوستانی که از QuestaSim 10 به بالا استفاده میکنن هم احتمالا با همین مشکل مواجه خواهند شد. برای من با Questasim10.1 این مشکل ایجاد میشه.
            موفق باشین
            بله همانطور که حدس زده بودید من از modelsim 10 استفاده می کنم
            پیروز باشید

دیدگاه

سلام
              من ModelSim SE-64 2020.4 رو نصب و کرک کردم ولی پوشه work نداره و مجوز ایجاد این پوشه رو هم بهم نمیده !! و بدون این پوشه نه میتونم کمپایل کنم نه اجرا و نه ...
              لطفا راهنمایی کنید دیگه فکرم به جایی نمیرسه
              ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط niusha_amir نمایش پست ها
                سلام
                من ModelSim SE-64 2020.4 رو نصب و کرک کردم ولی پوشه work نداره و مجوز ایجاد این پوشه رو هم بهم نمیده !! و بدون این پوشه نه میتونم کمپایل کنم نه اجرا و نه ...
                لطفا راهنمایی کنید دیگه فکرم به جایی نمیرسه
                ممنون
                برنامه رو ران ادمین باز کنی حل میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X