اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه متغیر سوئیچنگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه متغیر سوئیچنگ

سلام به همگی
    من دنبال ساخت یه منبع تغذیه با خروجی متغیر بودم(البته با قابلیت کنترل دیجیتال) که به دو روش زیر رسیدم:
    1- روش خطی
    یه مدار تقویت کننده خطی مثل:

2- روش (SMPS :switching mode power supply)
    (البته من تو سوئیچینگ تازه واردم)
    با تغییر Duty Cycle میشه ولتاژ خروجی را تنظیم کرد. لطفا اگه کسی در این زمینه کار کرده راهنمایی کنه؟
    Weakness of attitude becomes weakness of character
    Albert Einstein

کمک در ساخت منبع تغذیه متغیر سوئیچنگ

کسی نبود؟ یعنی تا حالا کسی با منبع تغذیه سودئیچنگ متغییر کار نکرده؟ :NO:
    Albert Einstein

دیدگاه

پاسخ : ساخت منبع تغذیه متغیر سوئیچنگ

الان مشکل دقیقا چی هستش؟ جملات شما که همشون به جز آخریه خبریه ! :mrgreen:

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Eternal Void
        کسی نبود؟ یعنی تا حالا کسی با منبع تغذیه سودئیچنگ متغییر کار نکرده؟ :NO:
        نوشته اصلی توسط m4hd1r
        :applause: :applause: :nice: :applause: :applause:
        اگه بیشتر توضیح بدهید که هدف استفاده تون از این تیپ منابع تغذیه چی هستش، شاید بهتر بشه کمکتون کرد دوست عزیز :wow:
        من از نژاد آريـــاييم ... تير آرش در کمانم ... نام ايران بر زبانم ... سرکشم چون کوه آتش، آتشم، آتشفشانم...چون سياوش پاک پاکم ... همچو رستم پهلوانم ... کاوه ام، تارپود کاويانم...من ز ماد و از هخايم، از ارشک و داریوشم
        افتخارم این است من سرباز فدايي وطنم

دیدگاه

البته اینم باید بگم که بنده چند وقت پیش در دوران دانشجویی با ترکیبی از مدارات سوییچینگ و میکروکنترلری یه سری کارها و آزمایشهای گاها خطرناک در مقیاس آزمایشگاهی در این مورد انجام دادم و خیلی تجربیات خوبی از منابع تغذیه سوییچینگ بدست آوردم که واقعا برا خودم خیلی جالب بود
          بله، با تغییر Duty Cycle میشه ولتاژ خروجی را تنظیم کرد ولی بزرگترین مشکلش اینه که باید جریان حتما ثابت باشه در غیر اینصورت با تغییر جریان باید کنترلر PWM مدار بتونه که در سریعترین زمان Duty Cycle را اصلاح بکنه و دوباره خروجی رو به مقدار ایده آل برسونه که در حال حاضر هم بیشتر بحث ها و آزمایشهای تئوری روی این موضوع مانوور میده که تا بتونه نوسانات و زمان اصلاح خروجی رو به حداقل برسونه، حالا اگه شما دقیقا بگید که تو کدوم قسمتش مشکل دارید، بهتر میتونم راهنمایی تون کنم :agree:
          من از نژاد آريـــاييم ... تير آرش در کمانم ... نام ايران بر زبانم ... سرکشم چون کوه آتش، آتشم، آتشفشانم...چون سياوش پاک پاکم ... همچو رستم پهلوانم ... کاوه ام، تارپود کاويانم...من ز ماد و از هخايم، از ارشک و داریوشم
          افتخارم این است من سرباز فدايي وطنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sd.asgaryan
            البته اینم باید بگم که بنده چند وقت پیش در دوران دانشجویی با ترکیبی از مدارات سوییچینگ و میکروکنترلری یه سری کارها و آزمایشهای گاها خطرناک در مقیاس آزمایشگاهی در این مورد انجام دادم و خیلی تجربیات خوبی از منابع تغذیه سوییچینگ بدست آوردم که واقعا برا خودم خیلی جالب بود
            بله، با تغییر Duty Cycle میشه ولتاژ خروجی را تنظیم کرد ولی بزرگترین مشکلش اینه که باید جریان حتما ثابت باشه در غیر اینصورت با تغییر جریان باید کنترلر PWM مدار بتونه که در سریعترین زمان Duty Cycle را اصلاح بکنه و دوباره خروجی رو به مقدار ایده آل برسونه که در حال حاضر هم بیشتر بحث ها و آزمایشهای تئوری روی این موضوع مانوور میده که تا بتونه نوسانات و زمان اصلاح خروجی رو به حداقل برسونه، حالا اگه شما دقیقا بگید که تو کدوم قسمتش مشکل دارید، بهتر میتونم راهنمایی تون کنم :agree:
            ممنون که جواب دادید، در مورد قضیه کنترل جریان، میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی وقتی Duty Cycle تغییر کرد جریان هم تغییر میکنه؟ آیا این تغییر تو جریان سوئیچینگ در جهت افزایشه؟ چه روش هایی برای کنترل جریان وجود داره؟
            Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
              خوب مشکل من هم همون قسمت آخریه!!
              هدف من ساخت یه منبع تغذیه سوئیچینگه که با یه میکرو کنترل میشه. حالا میخوام خروجی منبع متغیر باشه و روشی هم به نظرم راحتتر اومد کنترل Duty Cycle بود. چون تاحالا تجربه در زمینه تغییر Duty Cycle نداشتم گفتم شاید کسی تو انجمن کار کرده کمکم کنه، اوکی!
              همون طور که دوستمون sd.asgaryan گفتن این روش هم مشکل کنترل جریان داره. اگه sd.asgaryan بیشتر توضیح بدن ممنون میشم!
              Albert Einstein

دیدگاه

سلام نگفتی ورودی خروجیت چه قدر هست اخه روش های سوییچینگ متعدد هست
                اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

ورودی برق شهر و خروجی بین 1- 30 ولت و حداکثر جریان 3 آمپر
                  Albert Einstein

دیدگاه

به نظزم اگه می خوای سوییچینگ کار کنی بهتره از روش buck یا half bridge استفاده کنی
                    البته با ebi smps هم مشورت کنی بد نیست
                    ولی اگه این دوتا روش رو انتخاب کردی من یه چیزایی بلدم
                    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
                      به نظزم اگه می خوای سوییچینگ کار کنی بهتره از روش buck یا half bridge استفاده کنی
                      البته با ebi smps هم مشورت کنی بد نیست
                      ولی اگه این دوتا روش رو انتخاب کردی من یه چیزایی بلدم
                      ممنون از جوابتون، من میخوام half bridge کار کنم. میشه در این مورد یه سری توضیحات موبوط به تنظیم Duty cycle بدین؟
                      Albert Einstein

دیدگاه

سلام به اینجام http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47318.0 یه سر بزنید شاید به دردتون بخوره

دیدگاه

بهترین کار به نظر من اینه که چون می خوای متغیر باشه
                          از ترکیب half و باک استفاده کنی یعنی اول به وسیله half با duty
                          50 درصد ولتاژ رو به نزدبک 30 ولت برسونی بعد به وسیله buck اونو بین ب0 تا 30 متغیر کنی

دیدگاه

man ba IC LM2577 va LM2576 hamin manba taghzie ro tarahi kardam .man masalan 12 volt k besh midam az 1 ta 20 mide behem,albate mishe tanzimesh kard

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed shoaraye nejati
                              man ba IC LM2577 va LM2576 hamin manba taghzie ro tarahi kardam .man masalan 12 volt k besh midam az 1 ta 20 mide behem,albate mishe tanzimesh kard
                              اگه ممکنه شماتیک طراحیتونا قرار بدید.
                              Albert Einstein

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X