اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر در آدابتور سوچینگ 7.5V/2A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر در آدابتور سوچینگ 7.5V/2A

سلام دوستان.
    من یه آدابتور دارم با فیدبک TL431 و ترانزیستور درایور MJE13003 حالا میخوام به غیر از ولتاژ خروجی جریان خروجی هم روی مثلا 1.5A ثابت باشه .
    دوما اینکه با چه روش مطمعنی میتونم ولتاژ خروجی رو حدود 0.8V ولت کمتر کنم.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

پاسخ : تغییر در آدابتور سوچینگ 7.5V/2A

نوشته اصلی توسط student2011
    سلام دوستان.
    من یه آدابتور دارم با فیدبک TL431 و ترانزیستور درایور MJE13003 حالا میخوام به غیر از ولتاژ خروجی جریان خروجی هم روی مثلا 1.5A ثابت باشه .
    دوما اینکه با چه روش مطمعنی میتونم ولتاژ خروجی رو حدود 0.8V ولت کمتر کنم.
    سلام.اگه فیدبک از Tl431 استفاده کرده از پایه رفرنسش با یک مقاومت به منفی و با یک مقاومت به مثبت رفته شما میتونید با تغییر کمی در مقاومتی که به مثبت رفته ولتاژ رو مقداری تغییر بدین ولی یادتون باشه که خیلی کم ولتاژ رو تغییر بدین در غیره این صورت باید ترانس و ... عوض بشه.اگه فیدبک جریان میخواهید کلا باید فیدبک عوض بشه...
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
      اگه فیدبک جریان میخواهید کلا باید فیدبک عوض بشه...
      در مورد ولتاژ مفهوم شد ولی فیدبک جریان چطور میشه؟توضیح بدین ممنون میشم.

راستی یادم رفته بود بپرسم دیود یکسو ساز خروجی رو اگر شاتکی بذارم فرقی در کار مدار میکنه؟
      امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

راستی یادم رفته بود بپرسم دیود یکسو ساز خروجی رو اگر شاتکی بذارم فرقی در کار مدار میکنه؟
        اگه خودش معهمولیه و میخواید شاتگی بزارید نه
        ولی برعکسش داره :NO:

برای حدود .8 اگه 7. ولت کفایت میکنه تو خروجی یدونه دیود سری کن 7. ولت افت ولتاژ ایجاد میکنه
        زکات علم نشر آن است
        بیشتر با من اشنا بشین :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام.خب با ترانزیستور یا پ امپ یا ... میتونی جریان رو طوری کنی که فیکس بشه روی مقداری که میخوای .روشه دوستمون برای ولتاژ هم اتلاف داره که بهتره استفاده نشه مخصوصا اگه جریان بالا باشه اتلاف زیاده البته چون از 13003 استفاده شده پس احتمالا جریان زیاد نیست.برای دیود خروجی بهتره از شاتکی استفاده بشه که ولتاژش حدوده 5 یا 6 برابر ولتاژه خروجی باشه ولی کلا این منابع تک ترانزیستوری زیاد خوب به نظرم نیستن من قبلا باهشون مقداری کار کردم و فقط خوبی که دارن اینکه که ارزان تموم میشن و برای همین از قطعات ارزان هم توش اکثرا استفاده میشه.
          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نه بابا مورچه چیه که کله پاچش بشه.اگر میخواستم گرون در بیاد میومدم سراغ اهلش خوب :bye برا یه دونه نمیصرفید گفتم یه دستی به سرو گوش همین بکشم.
            در هر صورت ممنون از توجه تون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X